Reklama
reklama

Některé podněty z protikorupční linky předal kraj přímo na policii

Lidé z jihu Moravy podali loni 28 podnětů na protikorupční linku kraje. Je to o 13 podnětů méně než v předchozím roce. Vzrostl ale počet podnětů, kterými se zabývají orgány činné v trestním řízení. Kraj linkou, kterou zřídil v listopadu 2010, plní podle hejtmana Michala Haška jeden z předpokladů protikorupční strategie.

Během prvního pololetí letošního roku bylo prostřednictvím Protikorupční linky podáno 15 podnětů, z toho 5 anonymních. V písemné podobě byly doručeny čtyři podněty a stejný počet podnětů byl dodán elektronicky a telefonicky. Osobně byly na úřadě předány tři podněty.

 

"Z celkového počtu podnětů se jich pět týkalo Jihomoravského kraje, jeho orgánů, zaměstnanců, členů nebo příspěvkových organizací zřízených krajem. Předmětem šetření ze strany pracovníků protikorupční linky se staly tři podněty, u nichž po prověření nebyly zjištěny indicie nasvědčující korupčnímu jednání ze strany dotčených subjektů. Jeden z podnětů byl vzhledem ke svému obsahu postoupen orgánům činným v trestním řízení, další pak byl s ohledem na svůj obsah řešen v jiném režimu," uvedl hejtman Michal Hašek.

 

Prostřednictvím linky byly také doručeny čtyři podněty - z toho jeden anonymní, které byly s ohledem na nedostatek kompetencí Jihomoravského kraje a vzhledem ke značné obecnosti jejich obsahu založeny bez dalšího šetření. Ve třech případech byla pisateli zaslána odpověď s vysvětlením kompetencí a postupů kraje.

 

Čtyři podněty, jež se netýkaly Jihomoravského kraje, pak byly postoupeny orgánům činným trestním řízení k dalšímu šetření, jeden podnět byl předán Generálnímu ředitelství Hasičského záchranného sboru ČR a jeden podnět byl na výslovnou žádost pisatele postoupen Generální inspekci bezpečnostních sborů. 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Studenti brněnských vysokých škol začali přijíždět po prázdninách do města. Jednou z prvních záležitostí, kterou musí na začátku semestru udělat, je zařídit si předplatní jízdenku na městskou...
21.09.2018 - 18:43
Nové hřiště Foto: MMB
V brněnských Medlánkách vzniklo nové hřiště pro děti. Vzniklo díky participačnímu projektu, který umožnil občanům vymyslet si vlastní nápady pro Brno. Hřiště se jmenuje Dobrodružná halda podle...
21.09.2018 - 06:00
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Komentáře