Reklama
reklama

Nejvyšší soud definitivně potvrdil trest za vraždu spisovatelky Simony Monyové

Boris Ingr, manžel spisovatelky ženských románů Simony Monyové, si za její vraždu definitivně odsedí 15 let ve vězení. Nejvyšší soud mu potvrdil trest. Ingr své manželce při hádce zasadil šest ran nožem, Monyová na místě zemřela. Ingrovo dovolání Nejvyšší soud odmítl s tím, že soudy čin správně posoudily jako vraždu.

Ingr v dovolání kritizoval zejména hodnocení důkazů a to, že soudy prý ke kauze přistoupily jednostranně, neprovedly důkazy, které Ingr navrhoval, a účelově hodnotily svědecké výpovědi. Sám se k vraždě nikdy nepřiznal. Prý si na osudný den vůbec nevzpomíná. Naznačoval i to, že možná sám čelil napadení. Soudy však dospěly k závěru, že na manželku zaútočil on, naopak jeho zranění byla povrchová a dala by se vysvětlit i sebepoškozením. Motivem vraždy byly dlouhotrvajícím konflikty mezi Ingrem a Monyovou a týrání.

Vražda se stala na začátku srpna 2011. Do domu Monyové v Brně-Obřanech přišel Ingr večer s lahví vína a bonboniérou. Nepozván se do domu dostal přes zahradu. Řekl, že jde uspat jejich sedmiletého syna. Monyová seděla na zahradě se dvěma kamarádkami a souhlasila. Ingr pak pravděpodobně hledal v domě cennosti a peníze. Došlo k hádce s Monyovou a Ingr otevřel okno a skočil z něj. Z malé výšky dopadl na auto před domem, ale vážně se nezranil. Monyová prosila o pomoc souseda, přesto šla znovu do domu za Ingrem a znovu se pohádali. Ten ji napadl nožem, což přiznal i v telefonátu záchranářům. Nejmladší syn Monyové - sedmiletý Šimon a její kamarádka byly v době vraždy na zahradě u bazénu.

 

  

Dovolání například naznačovalo, že už po prvním skoku z okna Ingr utrpěl taková zranění, která mu bránila v pohybu. Podle Nejvyššího soudu však důkazy vypovídají o tom, že Ingr měl síly dost. "O jeho mobilitě i během fyzického konfliktu s poškozenou svědčí i celkový počet hlubokých bodných a řezných závažných poranění zjištěných na poškozené, která jí způsobil v horní části těla - tedy nepochybně vestoje - razantně vedenými útoky za pomoci nože," stojí v usnesení, které soud zveřejnil na internetu.

Simona Monyová byla úspěšnou spisovatelkou. Napsala 25 knih. Tématem a inspirací většiny z nich jsou vztahy mezi muži a ženami. Po její smrti zájem o romány stoupl až čtyřnásobně.Brněnská novinářka Jiřina Veselá po její smrti napsala podle výpovědí rodiny a kamarádů Simony Monyové poslední knížku na titulce se jménem spisovatelky.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Větší část lavičky na trolejbusové zastávce zabrala dívka, které si strážníci všimli ve čtvrtek večer v Černých Polích.
17.02.2018 - 07:48
Dálnice D1 Foto: Centrum news
U kulatého stolu se dnes sešel ministr dopravy Dan Ťok s představiteli Jihomoravského kraje v čele s hejtmanem Bohumilem Šimkem. Zúčastnil se i brněnský primátor Petr Vokřál. Hlavním tématem byla...
16.02.2018 - 14:25
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Zákazníkovi cykloprodejny v centru města ukradl zloděj kolo, které nechal stát nezamčené. Přivolaní strážníci ohlásili případ svým kolegům a za čtvrt hodiny se zloděj i s kolem našel.
16.02.2018 - 07:54
K dopravní nehodě ve východní části města vyjížděli dnes kolem půl jedné ráno brněnští strážníci.
15.02.2018 - 18:46
Stany záchranářů Foto: ZZS JMK
Olympijský park na výstavišti plný různých sportů s sebou přináší i drobná zranění. Hned první týden stihli záchranáři ošetřit téměř dvacítku pacientů.
15.02.2018 - 11:45
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Pes, který utekl majitelce do psího výběhu, pomohl policii s odhalením osoby v pátrání. Majitelka zatoulaného psa jej našla u strážníků, kteří si ověřili totožnost ženy. Ukázalo se, že právě...
15.02.2018 - 07:48
Komentáře