Reklama
reklama

Nejvyšší soud definitivně potvrdil trest za vraždu spisovatelky Simony Monyové

Boris Ingr, manžel spisovatelky ženských románů Simony Monyové, si za její vraždu definitivně odsedí 15 let ve vězení. Nejvyšší soud mu potvrdil trest. Ingr své manželce při hádce zasadil šest ran nožem, Monyová na místě zemřela. Ingrovo dovolání Nejvyšší soud odmítl s tím, že soudy čin správně posoudily jako vraždu.

Ingr v dovolání kritizoval zejména hodnocení důkazů a to, že soudy prý ke kauze přistoupily jednostranně, neprovedly důkazy, které Ingr navrhoval, a účelově hodnotily svědecké výpovědi. Sám se k vraždě nikdy nepřiznal. Prý si na osudný den vůbec nevzpomíná. Naznačoval i to, že možná sám čelil napadení. Soudy však dospěly k závěru, že na manželku zaútočil on, naopak jeho zranění byla povrchová a dala by se vysvětlit i sebepoškozením. Motivem vraždy byly dlouhotrvajícím konflikty mezi Ingrem a Monyovou a týrání.

Vražda se stala na začátku srpna 2011. Do domu Monyové v Brně-Obřanech přišel Ingr večer s lahví vína a bonboniérou. Nepozván se do domu dostal přes zahradu. Řekl, že jde uspat jejich sedmiletého syna. Monyová seděla na zahradě se dvěma kamarádkami a souhlasila. Ingr pak pravděpodobně hledal v domě cennosti a peníze. Došlo k hádce s Monyovou a Ingr otevřel okno a skočil z něj. Z malé výšky dopadl na auto před domem, ale vážně se nezranil. Monyová prosila o pomoc souseda, přesto šla znovu do domu za Ingrem a znovu se pohádali. Ten ji napadl nožem, což přiznal i v telefonátu záchranářům. Nejmladší syn Monyové - sedmiletý Šimon a její kamarádka byly v době vraždy na zahradě u bazénu.

 

  

Dovolání například naznačovalo, že už po prvním skoku z okna Ingr utrpěl taková zranění, která mu bránila v pohybu. Podle Nejvyššího soudu však důkazy vypovídají o tom, že Ingr měl síly dost. "O jeho mobilitě i během fyzického konfliktu s poškozenou svědčí i celkový počet hlubokých bodných a řezných závažných poranění zjištěných na poškozené, která jí způsobil v horní části těla - tedy nepochybně vestoje - razantně vedenými útoky za pomoci nože," stojí v usnesení, které soud zveřejnil na internetu.

Simona Monyová byla úspěšnou spisovatelkou. Napsala 25 knih. Tématem a inspirací většiny z nich jsou vztahy mezi muži a ženami. Po její smrti zájem o romány stoupl až čtyřnásobně.Brněnská novinářka Jiřina Veselá po její smrti napsala podle výpovědí rodiny a kamarádů Simony Monyové poslední knížku na titulce se jménem spisovatelky.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Smrtelná dopravní nehoda se udála dnes ve Vranovicích. Šestaosmdesátiletý řidič osobního auta tam před polednem nedal na křižovatce přednost a srazil se s projíždějící dodávkou. Šofér osobního...
14.08.2018 - 16:09
Festival Foto: MMB
Lotyšská akordeonistka Ksenija Sidorova v doprovodu Filharmonie Brno zahájí v úterý 14. srpna na hradním nádvoří Mezinárodní hudební festival Špilberk. Do 24. srpna uslyší publikum pod širým nebem...
14.08.2018 - 06:30
Osmdesát dopravních nehod. Takové číslo evidují policisté v Jihomoravském kraji za první měsíc prázdnin v souvislosti s cyklisty. To je oproti loňskému červenci o 32 více.
13.08.2018 - 19:51
Přístaviště Bystrc až hrad Veveří. Tak vypadá trasa lodí na Brněnské přehradě, které od dnešního dne fungují v omezeném provozu. Důvodem je nízká hladina vody.
13.08.2018 - 18:08
Hrob Leoše Janáčka Foto: MMB
Dvanáctého srpna roku 1928 zemřel Leoš Janáček. Devadesátileté výročí jeho smrti si včera lidé připomněli na brněnském Ústředním hřbitově, kde je skladatel na čestném místě pohřbený.
13.08.2018 - 06:00
Včera před desátou hodinou večer přijali záchranáři oznámení, že ve vodní nádrži Nové Mlýny se topí mladý muž.
12.08.2018 - 19:56
Komentáře