Reklama
reklama

Nejvyšší kontrolní úřad podrobil kontrole projekt Vila Tugendhat

S končícím programovacím obdobím 2007 – 2013 se zvyšuje intenzita nejrůznějších kontrol mapujících vynaložené peněžní prostředky, cíle i smysl jednotlivých projektů financovaných z prostředků EU. Je celkem logické, že se kontrole nevyhnul ani brněnský projekt Vila Tugendhat.

Od konce dubna 2012 probíhala kontrola čerpání prostředků Evropské unie a státního rozpočtu, kterou v souvislosti s projektem Vila Tugendhat provedl Nejvyšší kontrolní úřad. Hlavním úkolem kontroly bylo zjistit, zda peněžní prostředky byly vynaloženy v souladu s platnými právními předpisy a stanovenými podmínkami Integrovaného operačního programu.

 

Komplexní kontrole byly podrobeny jednotlivé činnosti prováděné v souvislosti s realizací projektu, jako například naplnění cílů projektu, zadávání veřejných zakázek, vedení účetnictví nebo dodržování pravidel publicity projektu.

 

„Výsledek kontroly byl pro statutární město Brno více než uspokojivý, neboť kontrolní skupinou NKÚ nebyly shledány v projektu nedostatky. Celkově bylo konstatováno, že cíle a účel projektu Vila Tugendhat byly dosaženy. Lze konstatovat, že statutární město Brno je dlouhodobě úspěšné při čerpání prostředků z EU a jeho projekty přispívají k vyšší kvalitě života nejen obyvatel města, ale i jeho návštěvníků“ uvedl náměstek primátora města Brna Ladislav Macek.

Správnost postupů a úsilí vedení města Brna v minulém volebním období byla nezpochybnitelně potvrzena. Přes vady v počátku přípravy rekonstrukce z roku 2006 v podobě špatného výběrového řízení na zpracovatele projektu, nezajištěného financování rekonstrukce, spory o vlastnictví vily a v neposlední řadě i odstranění pochyb o kvalitě připravované rekonstrukce, je Vila Tugendhat opět důstojnou součástí prestižního seznamu UNESCO a turistickým klenotem města Brna.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Šedesátikilovou nevybuchlou leteckou pumu likvidoval policejní pyrotechnik v sobotu dopoledne. Munice byla nalezena ve vojenském prostoru Březina. Letos se jedná již o několikátý případ výjezdu...
21.08.2018 - 15:27
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Komentáře