Reklama
reklama

Nejvyšší kontrolní úřad podrobil kontrole projekt Vila Tugendhat

S končícím programovacím obdobím 2007 – 2013 se zvyšuje intenzita nejrůznějších kontrol mapujících vynaložené peněžní prostředky, cíle i smysl jednotlivých projektů financovaných z prostředků EU. Je celkem logické, že se kontrole nevyhnul ani brněnský projekt Vila Tugendhat.

Od konce dubna 2012 probíhala kontrola čerpání prostředků Evropské unie a státního rozpočtu, kterou v souvislosti s projektem Vila Tugendhat provedl Nejvyšší kontrolní úřad. Hlavním úkolem kontroly bylo zjistit, zda peněžní prostředky byly vynaloženy v souladu s platnými právními předpisy a stanovenými podmínkami Integrovaného operačního programu.

 

Komplexní kontrole byly podrobeny jednotlivé činnosti prováděné v souvislosti s realizací projektu, jako například naplnění cílů projektu, zadávání veřejných zakázek, vedení účetnictví nebo dodržování pravidel publicity projektu.

 

„Výsledek kontroly byl pro statutární město Brno více než uspokojivý, neboť kontrolní skupinou NKÚ nebyly shledány v projektu nedostatky. Celkově bylo konstatováno, že cíle a účel projektu Vila Tugendhat byly dosaženy. Lze konstatovat, že statutární město Brno je dlouhodobě úspěšné při čerpání prostředků z EU a jeho projekty přispívají k vyšší kvalitě života nejen obyvatel města, ale i jeho návštěvníků“ uvedl náměstek primátora města Brna Ladislav Macek.

Správnost postupů a úsilí vedení města Brna v minulém volebním období byla nezpochybnitelně potvrzena. Přes vady v počátku přípravy rekonstrukce z roku 2006 v podobě špatného výběrového řízení na zpracovatele projektu, nezajištěného financování rekonstrukce, spory o vlastnictví vily a v neposlední řadě i odstranění pochyb o kvalitě připravované rekonstrukce, je Vila Tugendhat opět důstojnou součástí prestižního seznamu UNESCO a turistickým klenotem města Brna.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Kožní problémy, tělesné bolesti a řadu dalších zdravotních neduhů, které sužují mnoho lidí, lze u nás řešit zákonnými produkty z konopí. Od prosince roku 2016 mohou obyvatelé moravské metropole Brno...
18.09.2017 - 20:03
Pokoje zalité sluncem a doširoka otevřené okenice, se kterými si pohrává lehký vánek se slanou příchutí. A šplouchání moře. Idylická představa bydlení, která ožívá především nyní, v čase...
18.09.2017 - 18:18
Řidiči si v centru Brna musí připravit pevné nervy. K mnoha uzavírkám se dnes přidala další. Jejich trpělivost prověří zákaz vjezdu do Křenové ulice.
18.09.2017 - 12:41
Krátce po velkých změnách ve vlakové dopravě během letních prázdnin musí cestující počítat s dalšími výlukami na železniční trati.
18.09.2017 - 08:30
Ceny bytů v České republice stále rostou a současný stav neovlivnily ani prázdninové měsíce. V meziročním srovnání nyní pořídí Češi nové bydlení až o 20 % dráž a průměrná rodina tak na vlastní...
17.09.2017 - 19:58
Komentáře