Reklama
reklama

Největší český motofestival to jsou motocykly, boxerské duely i koncerty

Stovky motorek, desítky amerických vozů - hotrodů a tisíce jejich příznivců se sjedou od dnešního dne do neděle na Pálavu na největší český festival motorkářů. Pátý ročník mezinárodního motorkářského a hudebního festivalu Euro Bike Fest slibuje zábavu nejen pro milovníky jedné stopy, ale bude festivalem pro širokou veřejnost. Zahrají tady Olympici, připravena jsou kaskadérská vystoupení, zápasy v thaiském i klasickém boxu, paintball, lety vrtulníkem nebo ohňostroj. 

Euro Bike Fest je největším festivalem svého druhu v České republice. Koná se v rekreačním areálu ATCMerkur Pasohlávky na břehu Mušovských jezer pod Pálavskými vrchy. Na své si tady přijdou příznivci všech typů motocyklů, od chopperů až po silniční speciály. „Nezáleží ale na tom, zda přijedete na motorce, v autě, na kole nebo přijdete pěšky. Euro Bike Festem chceme oslovit všechny, nejen motorkáře.  Doprovodný program je koncipovaný pro všechny milovníky dobré hudby, zábavy a adrenalinu,“ prozrazuje přidanou hodnotu festivalu hlavní organizátor Michal Mnacakanov.

 

Program celého víkendu bude nadupaný:

V pátek vystoupí mimo jiné legenda českého rocku, kapela Olympic a kapela Portless - ex Support Lesbians . V sobotu pak zahrají revivalové pecky – italští  Aerosmith tribute , Rammstein Members Club a spousta dalších. O hudební produkci se postarají také dvě DJské scény.

 

V sobotu vyletí nahoru adrenalin i otáčky motorů. Na místní hliněné ploché dráze FlatTrack – jediné ve střední a východní Evropě - se utkají flattrackoví mistři z celé Evropy. Rychlý závod na speciálních „sebevražedných“ strojích, kdy se jde při driftování v zatáčkách doslova na lokty, slibuje nevšední zážitek.

 

Současně bude na Euro Bike Festu probíhat finále soutěže motocyklových přestaveb Big Lake Custom 2013, oficiálního Mistrovství východní Evropy v rámci soutěže Custom Chrome Europe. K vidění bude na 70 vymazlených mašinek a netradičních přestaveb klasických strojů. Na Pálavu přijedou také majitelé hotrodů, podomácku vytuněných amerických vozů.

 

Aby toho adrenalinu nebylo málo, na návštěvníky tady čeká 13 zápasů v thaiském i klasickém boxu. V exhibičním zápasu se předvede také Lukáš Konečný, bronzový medailista ze dvou mistrovství světa a mistr Evropy WBO. Vzrušení slibuje profesionální foto stage s modelkami na motorkách.

 

Do Pasohlávek na Euro Bike Fest přivezou policisté stíhací Passaty, vrtulník a dokonce policejní potápěčskou techniku. Návštěvníci motofestivalu budou moci vyzkoušet také speciální „opilecké“ brýle.

 

„Největším lákadlem bude určitě policejní vrtulník, který policie využívá pro pátrací a záchranné akce, ke sledování trestné činnosti nebo řízení dopravy, a jehož posádka přistane přímo v areálu festivalu,“ upozorňuje Ondřej Hrůza z organizačního týmu Euro Bike Festu. Vedle vrtulníku policie přistaví také oba stíhací Passaty, které má na Moravě k dispozici, stíhací motocykly a vozy Dálniční policie s radarem. Všechnu techniku si návštěvníci budou moci doslova osahat.

 

Součástí policejního stanoviště bude také preventivní stánek se zdarma rozdávanými alkotestery a tzv. „opileckými“ brýlemi. „Brýle, které rozostřením viděním simulují různé stupně opilosti, policie zapůjčí návštěvníkům a ti se s nimi můžou projít festivalovým areálem a otestovat si tak vlastní reakce,“ říká Ondřej Hrůza. 

 

Do Pasohlávek přijede i jednotka z jihomoravského Centra policejních potápěčů a záchranářů. Jednotka, která patří k evropské špičce, představí vodního robota na dálkové ovládání, motorové čluny a hyperbarickou komoru. Tu obvykle potápěči používají k vyrovnání tlaku po vynoření, na festivalu ale ukáží její další vlastnost – díky změněnému tlaku urychluje střízlivění.

 

Vstupné Euro Bike Fest je 500 Kč na celou akci, v předprodeji 400 Kč a 150 Kč na sobotu pro pěší od 12 do 18 hodin.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Rekonstrukce silnic, uzavírky, opravy, výluky nebo i Velká cena. To vše zkomplikuje v následujících měsících brněnskou dopravu. Jak se s těmito problémy vypořádat co nejlépe řešil kraj spolu se...
23.02.2018 - 07:04
Plameny chatu zničily Foto: HZS JMK
V noci ze středy na čtvrtek hořela dřevěná chata v Brně-Bosonohách. Uvnitř našli hasiči ohořelé lidské torzo.
22.02.2018 - 12:28
Tramvaj Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Každý má občas "den blbec" a dělá chyby. Ať už je to zapříčiněné osobními důvody nebo se jen ráno vzbudil s bolestí hlavy. Co se ale stane, když takový den má zrovna řidič tramvaje a v...
22.02.2018 - 06:51
Pavel Navrátil vynikal vztahem k přírodě, citlivostí a smyslovostí malby a odvahou k technologickým experimentům, díky čemuž je řazen k důležitým osobnostem české malby 2. poloviny 20. století....
21.02.2018 - 20:11
Olympijský festival Brno Foto: MMB/ M. Schmerková
Dnes do Brna zavítají čeští olympijští reprezentanti, kteří se vrátili z Koreje. Návštěvníci olympijského festivalu tak budou mít šanci pozdravit bronzovou medailistku Evu Samkovou s jejími trenéry a...
21.02.2018 - 11:34
Stávající hlavní nádraží Foto: Centrumnews/ Tomáš Varga
Rada města Brna včera doporučila zastupitelstvu schválit k realizaci variantu „Řeka“. Zároveň považuje za akceptovatelnou variantu „Petrov“ při modernizaci Železničního uzlu Brno. O stanovisku města...
21.02.2018 - 06:55
Komentáře