Reklama
reklama

Nejlepší z republiky byli maturanti z Bučovic a Brna

Výsledky státních maturit z roku 2012, které zveřejnil CERMAT, ukázaly, že nejúspěšnějšími studenty byli ti z jižní Moravy. První místo v žebříčku obsadilo gymnázium v Bučovicích, hned za nimi se tyčí brněnské gymnázium, třída Kapitána Jaroše a bronzovou pozici zaujalo gymnázium v Řečkovicích.

Tehdy pouze Gymnázium Bučovice, nyní již spojené Gymnázium a Obchodní akademie Bučovice zabodovalo na plné čáře. Loňská oktáva spolu se 4.A totiž porazily všechny střední školy v republice a s 91,16 procenty ovládly státní maturity. Ředitel gymnázia Jiří Vlček prvenství opravdu nečekal.

 

„Přičítám to tomu, že loňský maturitní ročník byl opravdu velice vydařený. Oktáva byla určitě třída s nejlepším prospěchem za posledních několik let a poprvé se stalo, že je v prospěchu dokonce ještě předstihlo čtyřleté gymnázium,“ uvedl pro Deník Vlček.

 

Ten dodal, že důvodem bylo i to, že si většina studentů vybrala jednodušší úroveň maturity. „Musím říct, že mě to překvapilo, ale mile. Jsem však na sebe a své spolužáky hrdá, určitě jsem si nemyslela, že bychom byli nejhorší, ale že první, to by mě ani ve snu nenapadlo. Mám opravdu radost,“ sdílela své pocity loňská maturantka oktávy Marie Zezulová, nyní studentka Speciální pedagogiky na Pedagogické fakultě Masarykovy univerzity.

 

Třída 4.A z bučovického gymnázia měla v loňském roce na vysvědčení více než dvacet vyznamenání z toho asi jedenáct samých jedniček. Druhé místo v žebříčku obsadilo gymnázium na Třídě Kapitána Jaroše s rovnými 91 procenty a bronzovou pomyslnou medaili si vysloužilo Gymnázium Brno – Řečkovice s 90,6 procenty.

 

Na internetových diskuzích lidé tato hodnocení ale kritizují. Podle nich je to bezostyšné trestání škol, které si zvolily úroveň státní maturity těžší.

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Studenti brněnských vysokých škol začali přijíždět po prázdninách do města. Jednou z prvních záležitostí, kterou musí na začátku semestru udělat, je zařídit si předplatní jízdenku na městskou...
21.09.2018 - 18:43
Nové hřiště Foto: MMB
V brněnských Medlánkách vzniklo nové hřiště pro děti. Vzniklo díky participačnímu projektu, který umožnil občanům vymyslet si vlastní nápady pro Brno. Hřiště se jmenuje Dobrodružná halda podle...
21.09.2018 - 06:00
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Komentáře