Reklama
reklama

Návštěvníci přinesli do zoo sedm stovek nefunkčních elektrospotřebičů

V sobotu navštívilo brněnskou zoologickou zahradu 3 500 návštěvníků, kteří přišli na akci „Zvířátka také nekouří“ Kanceláře Brno-zdravé město. Možnosti přinést nefunkční elektrospotřebič určený k ekologické recyklaci a získat tak volnou vstupenku do zoo využilo více než 700 lidí.

U příležitosti Světového dne bez tabáku se od 11 do 16 hodin v areálu zoo soutěžilo, tančilo, zpívalo a hrálo. Pro dospělé návštěvníky byli k dispozici odborníci na odvykání kouření z Masarykova onkologického ústavu, na zdravou výživu a také zdravotníci z Fakultní nemocnice u svaté Anny s programem prevence kardiovaskulárních onemocnění. Celý program doplnily ukázky profesionálních hasičů, vystoupení tanečního souboru La Quadrilla a skupina Noví Kaskadéři.

 

"Velký ohlas u veřejnosti sklidila také možnost získat volnou vstupenku do zoo výměnou za nefunkční spotřebič. Mezi více než 700 různými elektrospotřebiči bylo nejvíce varných konvic," uvedla mluvčí zoo Monika Brindzáková.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Komentáře