Reklama
reklama

Návštěvníci přinesli do zoo sedm stovek nefunkčních elektrospotřebičů

V sobotu navštívilo brněnskou zoologickou zahradu 3 500 návštěvníků, kteří přišli na akci „Zvířátka také nekouří“ Kanceláře Brno-zdravé město. Možnosti přinést nefunkční elektrospotřebič určený k ekologické recyklaci a získat tak volnou vstupenku do zoo využilo více než 700 lidí.

U příležitosti Světového dne bez tabáku se od 11 do 16 hodin v areálu zoo soutěžilo, tančilo, zpívalo a hrálo. Pro dospělé návštěvníky byli k dispozici odborníci na odvykání kouření z Masarykova onkologického ústavu, na zdravou výživu a také zdravotníci z Fakultní nemocnice u svaté Anny s programem prevence kardiovaskulárních onemocnění. Celý program doplnily ukázky profesionálních hasičů, vystoupení tanečního souboru La Quadrilla a skupina Noví Kaskadéři.

 

"Velký ohlas u veřejnosti sklidila také možnost získat volnou vstupenku do zoo výměnou za nefunkční spotřebič. Mezi více než 700 různými elektrospotřebiči bylo nejvíce varných konvic," uvedla mluvčí zoo Monika Brindzáková.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Valašská kapela Mňága a Žďorp loni oslavila 30 let na české hudební scéně. Osobitý hudební styl a texty založené na poezii všedního dne baví posluchače několika generací. A budou bavit i brněnskou...
19.03.2018 - 19:00
Máte rádi přírodu? Adoptujte si kousek. I tak by se dal popsat brněnský adopční program pro veřejnou zeleň. Kdokoli, kdo by měl zájem, může pečovat o kousek veřejné zeleně ve svém okolí. Adoptovat si...
19.03.2018 - 16:38
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Již 9. ročník Velikonočních slavnost se uskuteční na náměstí Svobody. Od pátku až do 1. dubna na zájemce čeká zpěv, tanec, hudba a 40 stánků s nejrůznějším sortimentem.
19.03.2018 - 11:22
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Kvůli politické situaci se strážníci v sobotu zabývali potyčkou v baru ve Starém Lískovci. Trojice se nepohodla s mladíkem kvůli uprchlické krizi.
19.03.2018 - 07:40
Arogantně, agesivně a vulgárně se v pátek večer prý projevovala žena, která přišla se psem do bystrcké provozovny.
18.03.2018 - 20:06
Pořídit si byt či dům a pak jej dále pronajímat. Češi koupi investičních nemovitostí v současné době stále považují za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní finance a úspory.
18.03.2018 - 17:31
Komentáře