Reklama
reklama

Národní divadlo Brno je stále bez ředitele, komise nikoho nevybrala

Ani napodruhé nezvolila odborná komise vhodného kandidáta na ředitele brněnského Národního divadla. Ta měla v úterý večer rozhodnout mezi finančním ředitelem Národního divadla Praha Martinem Gerychem a ředitelem Severočeského divadla opery a baletu v Ústí nad Labem Tomášem Šimerdou. Nakonec ale porotu, jmenovanou Radou města Brna, nepřesvědčil ani jeden z nich.

„Komise se sešla už potřetí, což nebývá obvyklé, a už z toho jasně vyplývá, že to rozhodování nebylo snadné,“ uvedl k výsledkům primátor Brna Roman Onderka. „Myslím si, že Brno by mělo najít odvahu počkat si na tu pravou osobnost, které řízení této instituce svěří,“dodal.

 

Porota chce doporučit Radě města Brna, aby další výběrové řízení vyhlásila jako uzavřené. V komisi by měli zasedat stejní členové jako doposud, kteří sami navrhnou potenciální kandidáty. Divadlo je bez ředitele od loňského září, kdy dal výpověď Daniel Dvořák.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Dva náctiletí mladíci se rozhodli kvůli penězům napadnout dva muže na ulici Bašty. Jednoho z nich udeřili pěstí, až kvůli ráně upadl na zem. Následně mu surově dupli na hlavu. Nyní jim hrozí až...
17.09.2018 - 13:54
Janáčkovo kulturní centrum Foto: MMB, Konior Studio
Patrně nejlepší koncertní sál ve střední Evropě. Tak se mluví o Janáčkově kulturním centru s kapacitou třináct set lidí a dvě stě místnostmi.Projekční tým v pátek představil návrh centra, které by...
17.09.2018 - 07:00
Komentáře