Reklama
reklama

Národní divadlo Brno je stále bez ředitele, komise nikoho nevybrala

Ani napodruhé nezvolila odborná komise vhodného kandidáta na ředitele brněnského Národního divadla. Ta měla v úterý večer rozhodnout mezi finančním ředitelem Národního divadla Praha Martinem Gerychem a ředitelem Severočeského divadla opery a baletu v Ústí nad Labem Tomášem Šimerdou. Nakonec ale porotu, jmenovanou Radou města Brna, nepřesvědčil ani jeden z nich.

„Komise se sešla už potřetí, což nebývá obvyklé, a už z toho jasně vyplývá, že to rozhodování nebylo snadné,“ uvedl k výsledkům primátor Brna Roman Onderka. „Myslím si, že Brno by mělo najít odvahu počkat si na tu pravou osobnost, které řízení této instituce svěří,“dodal.

 

Porota chce doporučit Radě města Brna, aby další výběrové řízení vyhlásila jako uzavřené. V komisi by měli zasedat stejní členové jako doposud, kteří sami navrhnou potenciální kandidáty. Divadlo je bez ředitele od loňského září, kdy dal výpověď Daniel Dvořák.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Mladá dívka z Hodonínska se stala obětí vydírání. Nejprve jí kamarád vyhrožoval tím, že pokud mu dívka nepošle nahé fotky, vyzradí jejich občasný intimní vztah. Žádal si jich ale víc a víc.
23.03.2018 - 12:07
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Auta na zákazu zastavení Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Není složité narazit v Brně na řidiče, kteří nedodržují dopravní předpisy. Někteří si dokonce pletou značku zákazu zastavení se značkou parkoviště.
22.03.2018 - 10:29
Rodina, která využila šance na nový domov Foto: B. Kleinhamplová
Prodloužení nájemní smlouvy bylo v březnu schváleno čtyřicáté rodině, která se účastní projektu Rapid Re-Housing. Byla tak překonána úspěšnost 80 procent v udržení bydlení, kterou si Brno před...
22.03.2018 - 07:25
Komentáře