Reklama
reklama

Náraz kamionu zničil zásahové vozidlo HZS

Zásahové vozidlo HZS Jihomoravského kraje v noci ze čtvrtka 30.8. na pátek zničil náraz kamionu na dálnici D1 u Tvarožné na Brněnsku.

Hasiči ze stanic v Lidické a Zaoralově ulici v Brně v 0.17 hodin vyjížděli k nehodě na 207. kilometru dálnice. Do dodávky, která na přívěsu převážela osobní auto, ve směru z Brna do Ostravy narazil kamion. Převážené osobní auto skončilo převrácené na střeše mimo vozovku. Při příjezdu hasičů byli účastníci nehody mimo vozidla, litevský řidič dodávky byl zraněn na ruce. Hasiči zajistili místo nehody, vozidla zabezpečili proti případnému požáru a odpojili baterie.

 

Během tohoto zásahu do vozidla HZS Jihomoravského kraje, které se zapnutými výstražnými světly zasahovalo v levém jízdním pruhu u havarované dodávky, zezadu narazil kamion Scania. Prudký náraz vozidlo hasičů odhodil na středová svodidla. Také kamion Scania narazil do středových svodidel a částečně skončil v protisměru.

 

Při této nehodě byl zraněn řidič kamionu, hasiči zraněni nebyli. Rychlý zásahový automobil Mercedes Benz ze stanice v Lidické ulici v Brně, předurčený zejména k zásahům u dopravních nehod, náraz zničil. Dálnice D1 byla po dobu šetření a likvidaci následků nehody uzavřena v obou směrech.

 

Vozidlo Mercedes Benz se speciální výbavou z roku 2009 v pořizovací ceně téměř 2,5 milionu korun patřilo k nejmodernějším zásahovým automobilům HZS Jihomoravského kraje.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Milovníci tradičních i netradičních burgerových specialit a dobré společnosti zbystřete. Již od pátku do neděle můžete potěšit své chuťové pohárky, stačí jenom zavítat na prostranství před obchodní...
21.09.2017 - 07:00
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Komentáře