Reklama
reklama

Na zápasu Zbrojovky Brno se Spartou zkolaboval na tribuně malý chlapec

Drama se při včerejším utkání Zbrojovky se Spartou neodehrávalo jen na trávníku, ale bohužel také přímo v hledišti. Na tribuně H zkolaboval po 22. hodině jedenáctiletý chlapec a potřeboval okamžitou pomoc lékařů.

V době nešťastné události byla mobilní síť značně vytížená a tak měl chlapcův otec štěstí v neštěstí, že přímo v sektoru v jeho blízkosti hlídalo bezpečnost fanoušků několik členů Jednotky operativního zásahu brněnských strážníků. "Ti přes radioprovoz okamžitě přivolali tým zdravotníků s nosítky a ještě před příjezdem jim vytvořili koridor pro nosítka. Jak totiž strážníci zjistili, chlapec prodělal operaci srdce a bylo proto nezbytné zajistit mu lékařskou péči co nejdříve," uvedl mluvčí strážníků Jaub Ghanem.

 

Záchranáři se skutečně v sektoru objevili během několika okamžiků, a poté společně se strážníky i státními policisty nejrychlejší cestou opustili stadion a převezli chlapce do nemocnice.

 

Po bezpečnostní stránce se utkání klíčové pro oba týmy obešlo bez incidentu. Hlídky strážníků i policistů monitorovaly vytipovaná místa ve městě až do brzkých ranních hodin.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Hrad Špilberk Foto: Centrum news
Rok 1968 v Brně očima cenzora. Tak se jmenuje nová výstava Muzea města Brna, která připomene letošní 50. výročí okupace Československa vojsky pěti států Varšavské smlouvy.
22.08.2018 - 07:00
Šedesátikilovou nevybuchlou leteckou pumu likvidoval policejní pyrotechnik v sobotu dopoledne. Munice byla nalezena ve vojenském prostoru Březina. Letos se jedná již o několikátý případ výjezdu...
21.08.2018 - 15:27
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Komentáře