Reklama
reklama

Na výstavišti se koná veletrh elektroniky, známe už vítěze Zlatého Amperu

Do Brna se už od včerejška sjíždí nadšenci technologických novinek, které představuje 21. ročník veletrhu elektrotechniky, elektroniky, automatizace a komunikace Amper. Ve čtyřech dnech návštěvníci uvidí výrobu až šesti seti dvaceti vystavovatelů z dvaceti dvou zemí světa. Navíc: o ocenění Zlatý Amper letos soutěžilo 34 exponátů od 30 firem.

Ocenění Zlatý amper získalo letos pět exponátů. Je mezi nimi například nejmenší záznamové zařízení pro IP kamery na světě, které vyvinuli odborníci v České republice. S tímto exponátem vyhrála společnost KOUKAAM a.s. Zlatý amper na brněnském výstavišti získala také společnost Měřící Energetické Aparáty, a.s. za kompaktní monitor fáze, Siemens za výrobek, který je základem pro novou generaci řídicích systémů, nebo Panasonic Electric Works Europe AG za maticový termoelektrický senzor. Posledním oceněným je Regionální inovační centrum elektrotechniky Elektrotechnické fakulty Západočeské univerzity v Plzni, které uspělo se svým řídicím systémem
 

Ve třech pavilonech P, V, F si zájemci mohou prohlédnout například firmy Siemens, ABB, Wago, ESTA, Kopos Kolín nebo Tritón Pardubice. K hlavním lákadlům patří výstava elektromobilů – projekt s názvem Amper Motion 2013. „Tento projekt chceme do budoucna rozvíjet tak, aby byla elektromobilita významnou složkou veletrhu,“ uvedl manažer projektu Martin Chmelík.

 

Novinkou letošního ročníku veletrhu je Amper Fórum, kde budou šéfredaktorové odborných časopisů živě vysílat rozhovory s osobnostmi elektrotechniky, diskuse předních odborníků a docentů technických vysokých škol nebo aktuality z výstaviště.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Studenti brněnských vysokých škol začali přijíždět po prázdninách do města. Jednou z prvních záležitostí, kterou musí na začátku semestru udělat, je zařídit si předplatní jízdenku na městskou...
21.09.2018 - 18:43
Nové hřiště Foto: MMB
V brněnských Medlánkách vzniklo nové hřiště pro děti. Vzniklo díky participačnímu projektu, který umožnil občanům vymyslet si vlastní nápady pro Brno. Hřiště se jmenuje Dobrodružná halda podle...
21.09.2018 - 06:00
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Komentáře