Reklama
reklama

Na Výstavišti odstartují veletrhy módy a obuvi

Již v neděli 19.8. startuje další ročník oblíbených veletrhů Styl a Kabo. Na veletrhu bude téměř 400 vystavovatelů, lákadlem jsou například módní přehlídky a doprovodné výstavy.

Veletrh módy STYLje obchodně komerčním vrcholem módního průmyslu pro trh České republiky, Slovenska a zemí východní Evropy již od roku 1993. 278 Vystavovatelů z více než 20 zemí světa zde nabízejí a předvádějí obchodníkům a nákupčím nové kolekce na příští sezony v jednotlivých branžích (klasická móda, volnočasová móda, dětská a těhotenská móda, spodní prádlo/plavky).

 

Pravidelně jsou zde zastoupeny i formou profesionálních módních přehlídek kolekce českých a evropských osobností módní tvorby i nastupující generace návrhářů (soutěž TOP STYL DESIGNER). V rámci bohatého doprovodného programu, mohou obchodníci shlédnout nabízené kolekce formou kvalitních módních přehlídek. Součástí veletrhu STYL je i nabídka bižuterie a oděvních doplňků. Veletrh STYL je podporován společností Igedo Company Düsseldorf.

 

Veletrh obuvi KABOje nejprestižnější odborná přehlídka produkce českých a zahraničních výrobců obuvi, koženého zboží a doplňků v České a Slovenské republice. Prezentují se nejen výrobci obuvi a kožených doplňků, ale i většina "světových značek" prostřednictvím tuzemských distributorů . Spolupracujícím partnerem veletrhu KABO je veletrh obuvi GDS mateřské společnosti Messe Düsseldorf.

 

Jako každoročně patří k veletrhům Styl a Kabo módní přehlídky kolekcí vystavovatelů. V pavilonu P proběhnou vždy v 11 a 16 hodin přehlídky kolekcí dámské a pánské módy. Těšit se můžete na značky Geisha, Moděva nebo Sanu Babu. V 10 a 15 hodin proběhnou zase přehlídky kolekcí prádla, plavek, županů a punčochového zboží.

 

Mezi speciální přehlídky bude patřit Power of Design v neděli 19.8. ve 13 hodin – inspirativní kolekce nejvýznamnějších návrhářů z ČR, Slovenska a Polska. V pondělí ve 13 hodin se pak uskuteční přehlídka kolekce dámského a pánského spodního prádla a plavek pro sezónu jaro/léto 2013. Předváděcí tým doplní také tři významné osobnosti českého modelingu – Agáta Hanychová, Tereza Fajksová a Miroslav Kolenyak.

 

Mezi doprovodné odborné expozice a výstavy bude v letošním roce v Pavilonu P patřit inspirativní výstava modelů kostýmů z 30.-90. Let 20. Století, kdy je partnerem Muzeum města Brna. Návštěvníci se seznámí také s ruční a strojovou výrobou rukavic, výrobou bižutérních výrobků nebo s historií čtyřiceti předchozích ročníků tohoto veletrhu.

 

V rámci soutěží se letos můžete těšit na nedělní  Vyhlášení výsledků 6. ročníku soutěže mladých designérů obuvi a kožené galanterie o Cenu Nadace Jana Pivečky a předání ocenění „Česká kvalita“, „Žirafa“ – zdravotně nezávadná dětská obuv" nebo na Vyhlášení výsledků soutěže TOP MODEL - o nejlepší výrobek obuvi, která proběhnou vždy v 15 hodin.
 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Vítězný návrh Foto: KAM
Zklidnění dopravy, více zeleně, míst pro odpočinek a volný čas. I taková by mohlo v budoucnu vypadat historické Staré Brno. Porota ocenila nejlepší návrhy v ideové soutěži na proměnu Mendlova náměstí...
26.09.2018 - 05:00
Protihluková stěna Foto: DPMB
Obyvatelé Bystrce se dočkají rekonstrukce protihlukové stěny, která je má lépe ochránit před hlukem od projíždějících tramvají i aut. Investice vyjdou na 11 milionů korun.
25.09.2018 - 15:38
Zelný trh Foto: Centrum news
Užít si slavný německý pivní festival Oktoberfest mohou lidé i v Brně. Slavnosti bavorského piva a dobrého jídla se uskuteční již tradičně na Zelném trhu. Začne ve čtvrtek 27. září a potrvá až do...
25.09.2018 - 11:54
Řidič auta najel na vyvýšený obrubník Foto: PČR JMK
V neděli nad ránem přijali strážníci oznámení od náhodného svědka, že v Hodoníně havarovalo auto najetím na vyvýšený ostrůvek a jeho řidič uvnitř auta spí. Když se nejbližší policejní hlídka blížila...
25.09.2018 - 07:42
Následky vichřice Foto: HZS JMK
Od včerejší dvacáté do dnešní sedmnácté hodiny řešili hasiči, v souvislosti se silným větrem, téměř sedm desítek událostí. Převážně odstraňovali spadlé stromy a zlomené větve.
24.09.2018 - 18:45
Bike and Run festival. Novinka, která zahrnovala prestižní Cannondale MTB Kritérium a Noční běh 5,10 mil Brnem, přilákala téměř pět set závodníků. Podzimní počasí přálo bajkerům i běžcům všech...
24.09.2018 - 11:45
Komentáře