Reklama
reklama

Na úrazy dětí upozorní akce v Brně. Lidem ukáží i defibrilátor

V tomto týdnu začínají tradiční Brněnské dny bez úrazů. Přinesou širokou nabídku akcí zaměřených zejména na prevenci úrazů dětí při sportu a volnočasových aktivitách v období prázdnin. Nabídnou ale také vzdělávací a sportovní akce určené všem věkovým skupinám a zejména seniorům.

„Úrazy stále představují hlavní příčinu úmrtí u dětí, a proto je kampaň stejně jako v minulých letech i letos zaměřena zejména na prevenci úrazů dětí,“ vysvětlila Ivana Draholová z Kanceláře Brno-Zdravé město, která projekt organizuje.

 

Z mnoha připravených akcí jmenujme aspoň některé:  Hvězdy nad Kraví horou slibují v pátek 24. května celodenní program pro děti i dospělé s ukázkami práce vodní záchranné služby při záchraně tonoucího, policie a hasičského záchranného sboru. Součástí programu je vystoupení tří hudebních skupin.

 

„Brněnský komár“ je dětský závod na in-line bruslích. Pojede se 26. května na oválu v Brně-Komárově od 11 hodin a cílem bude naučit děti zásadám chování fair-play, motivovat je k používání ochranných doplňků, naučit je správné technice brzdění či padání.

 

Podobná akce, ovšem pro bruslaře i cyklisty, je naplánována na 28. května na trase Obřany-Bílovice nad Svitavou. „Bezpečně na kole i na bruslích“ se pod dohledem Policie ČR pojede kolem řeky od 11 hodin a účastníci se přitom dozví užitečné informace o povinné výbavě jízdního kola a nošení ochranných pomůcek.

 

Ve dvoraně VUT v Antonínské ulici se 29. května od 16 hod. bude vyučovat „Pohyb jako prevence pádu seniorů“. Účastníci si vyzkouší jednoduché praktické cviky zaměřené na udržení rovnováhy a prevenci úbytku svalové hmoty. Pravidelné cvičení přispívá k získání většího pocitu kontroly nad vlastním tělem.

 

Jak správně použít při resuscitaci zraněné osoby defibrilátor, se veřejnost dozví 5. června na náměstí Svobody. Myšlenka rozmístit automatizované externí defibrilátory na veřejná místa v Brně se promění ve skutečnost. Výuku první pomoci doplní prezentace projektů k prevenci úrazů, prohlídka sanitky a ošetření plyšových zvířátek.

 

Podrobný program lze najít na stránkách zdravemesto.brno.cz

Autor: 
redakce
Aktuálně
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Komentáře