Reklama
reklama

Na úrazy dětí upozorní akce v Brně. Lidem ukáží i defibrilátor

V tomto týdnu začínají tradiční Brněnské dny bez úrazů. Přinesou širokou nabídku akcí zaměřených zejména na prevenci úrazů dětí při sportu a volnočasových aktivitách v období prázdnin. Nabídnou ale také vzdělávací a sportovní akce určené všem věkovým skupinám a zejména seniorům.

„Úrazy stále představují hlavní příčinu úmrtí u dětí, a proto je kampaň stejně jako v minulých letech i letos zaměřena zejména na prevenci úrazů dětí,“ vysvětlila Ivana Draholová z Kanceláře Brno-Zdravé město, která projekt organizuje.

 

Z mnoha připravených akcí jmenujme aspoň některé:  Hvězdy nad Kraví horou slibují v pátek 24. května celodenní program pro děti i dospělé s ukázkami práce vodní záchranné služby při záchraně tonoucího, policie a hasičského záchranného sboru. Součástí programu je vystoupení tří hudebních skupin.

 

„Brněnský komár“ je dětský závod na in-line bruslích. Pojede se 26. května na oválu v Brně-Komárově od 11 hodin a cílem bude naučit děti zásadám chování fair-play, motivovat je k používání ochranných doplňků, naučit je správné technice brzdění či padání.

 

Podobná akce, ovšem pro bruslaře i cyklisty, je naplánována na 28. května na trase Obřany-Bílovice nad Svitavou. „Bezpečně na kole i na bruslích“ se pod dohledem Policie ČR pojede kolem řeky od 11 hodin a účastníci se přitom dozví užitečné informace o povinné výbavě jízdního kola a nošení ochranných pomůcek.

 

Ve dvoraně VUT v Antonínské ulici se 29. května od 16 hod. bude vyučovat „Pohyb jako prevence pádu seniorů“. Účastníci si vyzkouší jednoduché praktické cviky zaměřené na udržení rovnováhy a prevenci úbytku svalové hmoty. Pravidelné cvičení přispívá k získání většího pocitu kontroly nad vlastním tělem.

 

Jak správně použít při resuscitaci zraněné osoby defibrilátor, se veřejnost dozví 5. června na náměstí Svobody. Myšlenka rozmístit automatizované externí defibrilátory na veřejná místa v Brně se promění ve skutečnost. Výuku první pomoci doplní prezentace projektů k prevenci úrazů, prohlídka sanitky a ošetření plyšových zvířátek.

 

Podrobný program lze najít na stránkách zdravemesto.brno.cz

Autor: 
redakce
Aktuálně
Šedesátikilovou nevybuchlou leteckou pumu likvidoval policejní pyrotechnik v sobotu dopoledne. Munice byla nalezena ve vojenském prostoru Březina. Letos se jedná již o několikátý případ výjezdu...
21.08.2018 - 15:27
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Komentáře