Reklama
reklama

Na ulici v Brně zemřel tento týden už druhý bezdomovec

V brněnských ulicích našli tento týden strážníci už druhého mrtvého bezdomovce. Život prvního skončil pod mostem na Černovickém nábřeží, druhého našli lidé v ulici Hlinky. Oba mrtví jsou muži, ve věku okolo šedesáti let. Případy šetří policie.

O bezvládně ležícím muži v ulici Hlinky informovala strážníci třiadvacetiletá dívka. Té bylo podezřelé, že na pozemku vedle jednoho nájemního domu delší dobu ležel bez jakéhokoliv pohybu starší muž.

 

"Když se hlídka dostavila k události, tak skutečně našla v neudržované zahradě na zemi ležícího muže zanedbaného zevnějšku, který byl částečně uvnitř spacího pytle. Muž sice nejevil známky života, přesto strážníci přivolali záchranáře, kteří následně potvrdili úmrtí neznámého muže," uvedla mluvčí strážníků Denisa Kapitančiková.

 

Jen o dva dny dříve, v úterý dopoledne našli strážníci bezvládné tělu bezdomovce na Černovickém nábřeží pod průčelím železničního mostu přes řeku Svitavu. "Jednalo o staršího muže zanedbaného vzhledu, který nejevil žádné známky života. Hlídka ihned zajistila místo proti vstupu neoprávněných osob a přivolala k šetření události státní policisty," dodala mluvčí. 

 

Na brněnských ulicích žije kolem 1300 lidí bez střechy nad hlavou. Kromě azylového centra Armády spásy mají pro noclech k dispozici i další obdobná zařízení, které zřizuje město Brno.

 

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Chcete-li chránit váš domov, kvalitní bezpečnostní dveře jsou prvním krokem v zabezpečení, neboť drtivá většina vloupání do domácností probíhá právě přes dveře. Ochranu si ale zaslouží i okna či...
22.09.2018 - 08:53
Co spojuje Veletrhy Brno a Grand Prix České republiky? Zdánlivě nesouvisející veličiny pojí v jednu rovnici společný činitel. Město Brno a jeho finance. Jak se zmíněným městským aktivitám daří?
22.09.2018 - 08:29
Studenti brněnských vysokých škol začali přijíždět po prázdninách do města. Jednou z prvních záležitostí, kterou musí na začátku semestru udělat, je zařídit si předplatní jízdenku na městskou...
21.09.2018 - 18:43
Nové hřiště Foto: MMB
V brněnských Medlánkách vzniklo nové hřiště pro děti. Vzniklo díky participačnímu projektu, který umožnil občanům vymyslet si vlastní nápady pro Brno. Hřiště se jmenuje Dobrodružná halda podle...
21.09.2018 - 06:00
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Komentáře