Reklama
reklama

Na ulici v Brně zemřel tento týden už druhý bezdomovec

V brněnských ulicích našli tento týden strážníci už druhého mrtvého bezdomovce. Život prvního skončil pod mostem na Černovickém nábřeží, druhého našli lidé v ulici Hlinky. Oba mrtví jsou muži, ve věku okolo šedesáti let. Případy šetří policie.

O bezvládně ležícím muži v ulici Hlinky informovala strážníci třiadvacetiletá dívka. Té bylo podezřelé, že na pozemku vedle jednoho nájemního domu delší dobu ležel bez jakéhokoliv pohybu starší muž.

 

"Když se hlídka dostavila k události, tak skutečně našla v neudržované zahradě na zemi ležícího muže zanedbaného zevnějšku, který byl částečně uvnitř spacího pytle. Muž sice nejevil známky života, přesto strážníci přivolali záchranáře, kteří následně potvrdili úmrtí neznámého muže," uvedla mluvčí strážníků Denisa Kapitančiková.

 

Jen o dva dny dříve, v úterý dopoledne našli strážníci bezvládné tělu bezdomovce na Černovickém nábřeží pod průčelím železničního mostu přes řeku Svitavu. "Jednalo o staršího muže zanedbaného vzhledu, který nejevil žádné známky života. Hlídka ihned zajistila místo proti vstupu neoprávněných osob a přivolala k šetření události státní policisty," dodala mluvčí. 

 

Na brněnských ulicích žije kolem 1300 lidí bez střechy nad hlavou. Kromě azylového centra Armády spásy mají pro noclech k dispozici i další obdobná zařízení, které zřizuje město Brno.

 

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Dvoumetrová kraslice Foto: Centrum news/ Pavel Podešva
Dar od chorvatským umělců v podobě dvoumetrové kraslice stojí od dnešního dne na náměstí Svobody. Obří kraslici zdobenou brněnskými symboly městu předala chorvatská velvyslankyně Ines Troha. K vidění...
23.03.2018 - 18:00
FN v Bohunicích Foto: Centrum news
Fakultní nemocnice u sv. Anny, ale také Fakultní nemocnice v Bohunicích, Dětská nemocnice a Porodnice na Obilním trhu ruší od soboty 24. března zákaz návštěv pacientů.
23.03.2018 - 14:32
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Mladá dívka z Hodonínska se stala obětí vydírání. Nejprve jí kamarád vyhrožoval tím, že pokud mu dívka nepošle nahé fotky, vyzradí jejich občasný intimní vztah. Žádal si jich ale víc a víc.
23.03.2018 - 12:07
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Komentáře