Reklama
reklama

Na tržnici celníci zabavili padělky oblečení, tašek, pásků i hodinek

Vietnamským prodejcům zabavili o víkendu celníci v tržnici v Olomoucké ulici v Brně dva tisíce kusů zboží, které bylo nedovoleně označené logy a názvy světově známých firem. Prodejem těchto padělků by vznikla škoda za 7,5 milionu korun.

Při průchodu jedné z prodejních hal na tržnici v Olomoucké ulici si celníci všimli pootevřeného stánku. Jeho majitel asi stihl utéct, ale nestihnul už zamknout. "Prohlídkou zjistili, že se uvnitř nenachází prodejce ani kupující, ale celý prostor je zaplněn zbožím označeným logy známých ochranných známek. Celníci na místě zajistili přes tisíc kusů textilu," popsala mluvčí celníků Lada Temňáková.

 

Hned druhý den ve stejné hale spatřili celníci muže prchajícího ze dveří prodejního stánku. Při kontrole daného prostoru zajistili další tísícovku kusů či párů textilu, obuvi, parfémů, hodinek a doplňků. Ani k tomuto zboží se žádný z prodejců nepřihlásil.

 

 
Zboží, jehož hodnota přesahuje 7,5 milionu korun, bylo zajištěno a bude patrně zničeno. Celníci po jeho majitelích pátrají.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Komentáře