Reklama
reklama

Na tržnici celníci zabavili padělky oblečení, tašek, pásků i hodinek

Vietnamským prodejcům zabavili o víkendu celníci v tržnici v Olomoucké ulici v Brně dva tisíce kusů zboží, které bylo nedovoleně označené logy a názvy světově známých firem. Prodejem těchto padělků by vznikla škoda za 7,5 milionu korun.

Při průchodu jedné z prodejních hal na tržnici v Olomoucké ulici si celníci všimli pootevřeného stánku. Jeho majitel asi stihl utéct, ale nestihnul už zamknout. "Prohlídkou zjistili, že se uvnitř nenachází prodejce ani kupující, ale celý prostor je zaplněn zbožím označeným logy známých ochranných známek. Celníci na místě zajistili přes tisíc kusů textilu," popsala mluvčí celníků Lada Temňáková.

 

Hned druhý den ve stejné hale spatřili celníci muže prchajícího ze dveří prodejního stánku. Při kontrole daného prostoru zajistili další tísícovku kusů či párů textilu, obuvi, parfémů, hodinek a doplňků. Ani k tomuto zboží se žádný z prodejců nepřihlásil.

 

 
Zboží, jehož hodnota přesahuje 7,5 milionu korun, bylo zajištěno a bude patrně zničeno. Celníci po jeho majitelích pátrají.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Den Brna Foto: TIC Brno
Neúspěšné obléhání Brna Švédy se letos poprvé slaví hned dva víkendy po sobě. Ten první – duchovně-hudební – již máme za sebou. Nyní probíhá doprovodný program a schyluje se k bojovému střetu na...
17.08.2018 - 07:00
Komentáře