Reklama
reklama

Na světových hrách v Sydney pršelo zlato brněnským hasičům

Skvělé zprávy přicházejí ze Světových her hasičů v australském Sydney. Brněnští profesionální hasiči Radek Málek a Stanislav Kalvoda ze stanice v Lidické ulici rozšiřují sbírku medailí.

Radek Málek, příslušník směny B, po úrodě dvou zlatých medailí v kulturistice - v kategorii Masters (od 40 do 50 let) a v otevřeném klání hasičů – kulturistů – o víkendu v Sydney vybojoval také třetí zlatou medaili v silovém trojboji. V Austrálii tak Brňan zúročil svoji skvělou letošní formu, s níž ve své věkové kategorii vybojoval tituly mistra Evropy a světa.

 

Zatím nejúspěšnějším členem reprezentace českých hasičů v Sydney je další Brňan Stanislav Kalvoda. Hasič ze stanice Lidická a bývalý aktivní desetibojař Kalvoda na Světových hrách již vybojoval pět medailí - tři zlaté za hod diskem, trojskok a běh na 110 metrů s překážkami, dvě stříbrné za skok do výšky a za soutěž v páce, a bronzovou medaili za vrh koulí.

 

S. Kalvoda má při tom naději i na zisk dalších cenných kovů. V příštích dnech se s hasiči světa hodlá utkat o prvenství ve skoku o tyči a do dálky, hodu oštěpem a kladivem. A ve čtvrtek bude S. Kalvoda v Sydney také na startu královské discipliny TFA (Nejtvrdší hasič přežije).

Autor: 
redakce
Aktuálně
Hrad Špilberk Foto: Centrum news
Rok 1968 v Brně očima cenzora. Tak se jmenuje nová výstava Muzea města Brna, která připomene letošní 50. výročí okupace Československa vojsky pěti států Varšavské smlouvy.
22.08.2018 - 07:00
Šedesátikilovou nevybuchlou leteckou pumu likvidoval policejní pyrotechnik v sobotu dopoledne. Munice byla nalezena ve vojenském prostoru Březina. Letos se jedná již o několikátý případ výjezdu...
21.08.2018 - 15:27
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Komentáře