Reklama
reklama

Na světových hrách v Sydney pršelo zlato brněnským hasičům

Skvělé zprávy přicházejí ze Světových her hasičů v australském Sydney. Brněnští profesionální hasiči Radek Málek a Stanislav Kalvoda ze stanice v Lidické ulici rozšiřují sbírku medailí.

Radek Málek, příslušník směny B, po úrodě dvou zlatých medailí v kulturistice - v kategorii Masters (od 40 do 50 let) a v otevřeném klání hasičů – kulturistů – o víkendu v Sydney vybojoval také třetí zlatou medaili v silovém trojboji. V Austrálii tak Brňan zúročil svoji skvělou letošní formu, s níž ve své věkové kategorii vybojoval tituly mistra Evropy a světa.

 

Zatím nejúspěšnějším členem reprezentace českých hasičů v Sydney je další Brňan Stanislav Kalvoda. Hasič ze stanice Lidická a bývalý aktivní desetibojař Kalvoda na Světových hrách již vybojoval pět medailí - tři zlaté za hod diskem, trojskok a běh na 110 metrů s překážkami, dvě stříbrné za skok do výšky a za soutěž v páce, a bronzovou medaili za vrh koulí.

 

S. Kalvoda má při tom naději i na zisk dalších cenných kovů. V příštích dnech se s hasiči světa hodlá utkat o prvenství ve skoku o tyči a do dálky, hodu oštěpem a kladivem. A ve čtvrtek bude S. Kalvoda v Sydney také na startu královské discipliny TFA (Nejtvrdší hasič přežije).

Autor: 
redakce
Aktuálně
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Komentáře