Reklama
reklama

Na Strojařských schodech padl rekord

Dostat se co nejrychleji ze druhého do osmnáctého patra výškové budovy Fakulty strojního inženýrství VUT v Brně a po cestě překonat 320 schodů, 35 zatáček a 60 metrů převýšení. To jsou Strojařské schody. Třináctého ročníku závodu v běhu do schodů se v úterý večer zúčastnilo téměř pět set závodníků. A padl rekord.

V soutěži mužů se podařilo Vítu Vrbkovi z Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity překonat několik let starý rekord časem 1:09,5. Mezi ženami byla nejrychlejší Dana Fickerová časem 1:30,8.

 

K vylepšení loňského rekordního času pod jednu minutu nestačilo ani elitní složení štafety s ambiciózním názvem „58 sekund“ dlouhodobě nejúspěšnějších závodníků Venenčák, Šmehlík, Weiss, kteří letos časem 1:00,0 získali první místo.

 

Budova VUT v Brně.

 

Organizátoři soutěže se před třinácti lety inspirovali podobným během po schodišti Empire State Buildingu v New Yorku. A protože VUT v Brně má nejvyšší budovu mezi vysokými školami v republice, rozhodli se uspořádat podobný závod, ve kterém jde o hodnotný sportovní výkon, z atletických disciplín srovnatelný třeba s během na 400 metrů. Nápad se nečekaně dobře ujal. Prvního ročníku se zúčastnilo padesát lidí, ale postupně začali organizátoři počítat účastníky na stovky.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Chcete-li chránit váš domov, kvalitní bezpečnostní dveře jsou prvním krokem v zabezpečení, neboť drtivá většina vloupání do domácností probíhá právě přes dveře. Ochranu si ale zaslouží i okna či...
22.09.2018 - 08:53
Co spojuje Veletrhy Brno a Grand Prix České republiky? Zdánlivě nesouvisející veličiny pojí v jednu rovnici společný činitel. Město Brno a jeho finance. Jak se zmíněným městským aktivitám daří?
22.09.2018 - 08:29
Studenti brněnských vysokých škol začali přijíždět po prázdninách do města. Jednou z prvních záležitostí, kterou musí na začátku semestru udělat, je zařídit si předplatní jízdenku na městskou...
21.09.2018 - 18:43
Nové hřiště Foto: MMB
V brněnských Medlánkách vzniklo nové hřiště pro děti. Vzniklo díky participačnímu projektu, který umožnil občanům vymyslet si vlastní nápady pro Brno. Hřiště se jmenuje Dobrodružná halda podle...
21.09.2018 - 06:00
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Komentáře