Reklama
reklama

Na Strojařských schodech padl rekord

Dostat se co nejrychleji ze druhého do osmnáctého patra výškové budovy Fakulty strojního inženýrství VUT v Brně a po cestě překonat 320 schodů, 35 zatáček a 60 metrů převýšení. To jsou Strojařské schody. Třináctého ročníku závodu v běhu do schodů se v úterý večer zúčastnilo téměř pět set závodníků. A padl rekord.

V soutěži mužů se podařilo Vítu Vrbkovi z Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity překonat několik let starý rekord časem 1:09,5. Mezi ženami byla nejrychlejší Dana Fickerová časem 1:30,8.

 

K vylepšení loňského rekordního času pod jednu minutu nestačilo ani elitní složení štafety s ambiciózním názvem „58 sekund“ dlouhodobě nejúspěšnějších závodníků Venenčák, Šmehlík, Weiss, kteří letos časem 1:00,0 získali první místo.

 

Budova VUT v Brně.

 

Organizátoři soutěže se před třinácti lety inspirovali podobným během po schodišti Empire State Buildingu v New Yorku. A protože VUT v Brně má nejvyšší budovu mezi vysokými školami v republice, rozhodli se uspořádat podobný závod, ve kterém jde o hodnotný sportovní výkon, z atletických disciplín srovnatelný třeba s během na 400 metrů. Nápad se nečekaně dobře ujal. Prvního ročníku se zúčastnilo padesát lidí, ale postupně začali organizátoři počítat účastníky na stovky.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Valašská kapela Mňága a Žďorp loni oslavila 30 let na české hudební scéně. Osobitý hudební styl a texty založené na poezii všedního dne baví posluchače několika generací. A budou bavit i brněnskou...
19.03.2018 - 19:00
Máte rádi přírodu? Adoptujte si kousek. I tak by se dal popsat brněnský adopční program pro veřejnou zeleň. Kdokoli, kdo by měl zájem, může pečovat o kousek veřejné zeleně ve svém okolí. Adoptovat si...
19.03.2018 - 16:38
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Již 9. ročník Velikonočních slavnost se uskuteční na náměstí Svobody. Od pátku až do 1. dubna na zájemce čeká zpěv, tanec, hudba a 40 stánků s nejrůznějším sortimentem.
19.03.2018 - 11:22
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Kvůli politické situaci se strážníci v sobotu zabývali potyčkou v baru ve Starém Lískovci. Trojice se nepohodla s mladíkem kvůli uprchlické krizi.
19.03.2018 - 07:40
Arogantně, agesivně a vulgárně se v pátek večer prý projevovala žena, která přišla se psem do bystrcké provozovny.
18.03.2018 - 20:06
Pořídit si byt či dům a pak jej dále pronajímat. Češi koupi investičních nemovitostí v současné době stále považují za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní finance a úspory.
18.03.2018 - 17:31
Komentáře