Reklama
reklama

Na Silvestra se nebojte ochutnat míchané nápoje

Nechcete pít na Silvestra jenom víno nebo pivo? Nebojte se proto zabrousit do řad nápojů s něčím ostřejším a pochutnat si na krásně vychlazeném drinku s paraplíčkem. Redaktoři novin CENTRUMnews pro vás vybrali silvestrovské drinky, které „opravdu píšou“.

Sekt

Na každém Silvestru většinou teče proudem šampaňské a vyrobit z něj koktejl se přímo nabízí. K množství z nich nepotřebujete ani shaker, protože byste přišli o všechny pracně vyrobené bublinky, ze kterých se vám další den bude motat hlava.

 

Bully - Klasický, rychlý a hlavně nabuzující. Tento drink vám dodá energie na celý večer a půlnočním přípitkem vaše noc teprve začne gradovat. 10 cl sektu, Red bull - jednoduše nalijte sekt do vhodné sklenice a zalijte Red bullem. Led nepodávejte. Drink se pije bez brčka či dalších ozdob.

Vampire - Jestliže máte rádi film Stmívání, možná si oblíbíte i tento upíří drink. Má červenou barvu a po jeho vypití budete mít choutky, se do někoho zakousnout. 5 jahod, 1 cl jahodového sirupu, 4 cl broskvového likéru, 2 cl vodky, 6 cl rybízového džusu, sekt - všechno kromě sektu dejte do mixéru rozmixovat a tekutinu nalijte do skla na dvě kostky ledu. Sklenku doplňte sektem a okraj ozdobte jahodou. Podávejte s brčkem.

Tropical Cooler - Pro náročnější tady máme něco speciálního. Jestliže plánujete nezapomenutelnou noc plnou mlhavých výpadků paměti, doporučujeme tento koktejl. 2 cl vodky, 2 cl bílého rumu, 1cl limetkového sirupu, 1 cl šťávy z citronu, 6 cl maracujového džusu, 2 cl grenadiny, sekt
- všechny přísady kromě sektu a grenadiny dejte do shakeru a protřepejte s ledem. Sceďte do skla a přidejte dvě kostky ledu. Přilijte sekt a grenadinu. Podávejte s brčkem a okraj ozdobte kouskem ovoce.

Long drinky
Pro dámy to na Silvestra chce něco, co neodrovná, ale jen lehce rozveselí.

69 - Tímto koktejlem nepohrdne žádná z dam. Je opravdu vynikající. 3 cl vodky, 1cl jahodového sirupu, 1 cl Malibu, 2 cl ananasového džusu, 0,5 citronové šťávy - předepsané suroviny protřepeme s ledem v šejkru a slijeme do koktejlové sklenky.

Blue Angel - Máte-li chuť na něco zajímavého, ale ne moc silného, zkuste tohoto modrého anděla. Osvěží a trochu vám zamotá hlavu, samozřejmě velice nevinně a andělsky. 3 cl vodky, 1 cl modrého curacaa, sprite - vodku vlijte do vysoké sklenice a přidejte tři kostky ledu. Dolijte spritem a nahoru přidejte modře zbarvené curacao. Okraj sklenice ozdobte limetkou nebo citronem. Podávejte s brčkem.

Rychlé zabijáky
B52 - Mnohým lidem se v tomto názvu vybaví hořlavé noci s jemnou chutí Baileys, při kterých se spřátelíte, přitulíte a obšťastníte rychleji než s jakýmkoli jiným pitím. Je vysoce hořlavé, takže pozor na pití v chatě obložené dřevem. Drink ale stojí i za popálené obočí či vyhořené chloupky v nose. 2 cl kávového likéru (třeba Kahua), 2 cl Baileys, 1 cl absintu nebo 73 % rumu - do panákové skleničky, která vydrží vysoké teploty, nalijte kávový likér. Přes barovou skleničku lijte pomalu Baileys tak, aby se tekutiny nesmíchaly. Nakonec stejně přidejte i absint. Vzniknou vám krásně rozdělené tři vrstvy. Zapalte skleničku a rychle do ní vložte krátké, ale široké brčko a honem vypijte.

Ovoce s alkoholem
Silvestrovskou párty můžete vylepšit i ovocem. Zvláště, když do něj přidáte alkohol. Oblíbenou variantou jsou melouny. Kousky můžete buďto namočit do vína nebo rumu, nebo přes kůru do melounou alkohol napíchat. „Není třeba se držet zkrátka. K melounům se hodí bazalka, citron, limeta, grapefruit, hruška, jahody, víno madeira, máta, med, muškátové víno, sherry, pomeranč, okurka a trochu i pepř,“ vypočítává šéfkuchař Dušan Jakubec.

Ledové borůvky s vodkou - ledovou tříšť a mražené borůvky trochu rozsekejte v robotu a pak zalijte vychlazenou vodkou. Můžete ihned podávat.
Opilý meloun - do omytého melounu vytvořte díru a do ní trychtýřem nalijte alkohol - nejčastěji vodku. Takto připravený meloun odložte na 24 hodin do lednice.
Jahody v rumu - jahody po vrstvě naskládejte do sklenice, každou vrstvu posypejte cukrem a zalijte rumem. Na půl kila jahod stačí 100 gramů cukru. Sklenici uzavřete a nechejte odležet v chladnu.
Rybízový krém - červený rybíz rozmačkejte a prolisujte. Přidejte jednu lžíci hladké mouky, 100 gramů cukru, 3 žloutky a 500 mililitrů červeného vína.
Na plotně vše šlehejte až nápoj zhoustne a nechte vychladnout.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Máte rádi přírodu? Adoptujte si kousek. I tak by se dal popsat brněnský adopční program pro veřejnou zeleň. Kdokoli, kdo by měl zájem, může pečovat o kousek veřejné zeleně ve svém okolí. Adoptovat si...
19.03.2018 - 16:38
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Již 9. ročník Velikonočních slavnost se uskuteční na náměstí Svobody. Od pátku až do 1. dubna na zájemce čeká zpěv, tanec, hudba a 40 stánků s nejrůznějším sortimentem.
19.03.2018 - 11:22
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Kvůli politické situaci se strážníci v sobotu zabývali potyčkou v baru ve Starém Lískovci. Trojice se nepohodla s mladíkem kvůli uprchlické krizi.
19.03.2018 - 07:40
Arogantně, agesivně a vulgárně se v pátek večer prý projevovala žena, která přišla se psem do bystrcké provozovny.
18.03.2018 - 20:06
Pořídit si byt či dům a pak jej dále pronajímat. Češi koupi investičních nemovitostí v současné době stále považují za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní finance a úspory.
18.03.2018 - 17:31
Chodíme po městě každý den, ale málokdy se zastavíme a rozhlédneme se kolem sebe. Brněnské budovy přitom nabízí úžasnou architekturu, která je často opěvována pouze turisty, kteří se na rozdíl od nás...
18.03.2018 - 08:40
Komentáře