Reklama
reklama

Na Silvestra se nebojte ochutnat míchané nápoje

Nechcete pít na Silvestra jenom víno nebo pivo? Nebojte se proto zabrousit do řad nápojů s něčím ostřejším a pochutnat si na krásně vychlazeném drinku s paraplíčkem. Redaktoři novin CENTRUMnews pro vás vybrali silvestrovské drinky, které „opravdu píšou“.

Sekt

Na každém Silvestru většinou teče proudem šampaňské a vyrobit z něj koktejl se přímo nabízí. K množství z nich nepotřebujete ani shaker, protože byste přišli o všechny pracně vyrobené bublinky, ze kterých se vám další den bude motat hlava.

 

Bully - Klasický, rychlý a hlavně nabuzující. Tento drink vám dodá energie na celý večer a půlnočním přípitkem vaše noc teprve začne gradovat. 10 cl sektu, Red bull - jednoduše nalijte sekt do vhodné sklenice a zalijte Red bullem. Led nepodávejte. Drink se pije bez brčka či dalších ozdob.

Vampire - Jestliže máte rádi film Stmívání, možná si oblíbíte i tento upíří drink. Má červenou barvu a po jeho vypití budete mít choutky, se do někoho zakousnout. 5 jahod, 1 cl jahodového sirupu, 4 cl broskvového likéru, 2 cl vodky, 6 cl rybízového džusu, sekt - všechno kromě sektu dejte do mixéru rozmixovat a tekutinu nalijte do skla na dvě kostky ledu. Sklenku doplňte sektem a okraj ozdobte jahodou. Podávejte s brčkem.

Tropical Cooler - Pro náročnější tady máme něco speciálního. Jestliže plánujete nezapomenutelnou noc plnou mlhavých výpadků paměti, doporučujeme tento koktejl. 2 cl vodky, 2 cl bílého rumu, 1cl limetkového sirupu, 1 cl šťávy z citronu, 6 cl maracujového džusu, 2 cl grenadiny, sekt
- všechny přísady kromě sektu a grenadiny dejte do shakeru a protřepejte s ledem. Sceďte do skla a přidejte dvě kostky ledu. Přilijte sekt a grenadinu. Podávejte s brčkem a okraj ozdobte kouskem ovoce.

Long drinky
Pro dámy to na Silvestra chce něco, co neodrovná, ale jen lehce rozveselí.

69 - Tímto koktejlem nepohrdne žádná z dam. Je opravdu vynikající. 3 cl vodky, 1cl jahodového sirupu, 1 cl Malibu, 2 cl ananasového džusu, 0,5 citronové šťávy - předepsané suroviny protřepeme s ledem v šejkru a slijeme do koktejlové sklenky.

Blue Angel - Máte-li chuť na něco zajímavého, ale ne moc silného, zkuste tohoto modrého anděla. Osvěží a trochu vám zamotá hlavu, samozřejmě velice nevinně a andělsky. 3 cl vodky, 1 cl modrého curacaa, sprite - vodku vlijte do vysoké sklenice a přidejte tři kostky ledu. Dolijte spritem a nahoru přidejte modře zbarvené curacao. Okraj sklenice ozdobte limetkou nebo citronem. Podávejte s brčkem.

Rychlé zabijáky
B52 - Mnohým lidem se v tomto názvu vybaví hořlavé noci s jemnou chutí Baileys, při kterých se spřátelíte, přitulíte a obšťastníte rychleji než s jakýmkoli jiným pitím. Je vysoce hořlavé, takže pozor na pití v chatě obložené dřevem. Drink ale stojí i za popálené obočí či vyhořené chloupky v nose. 2 cl kávového likéru (třeba Kahua), 2 cl Baileys, 1 cl absintu nebo 73 % rumu - do panákové skleničky, která vydrží vysoké teploty, nalijte kávový likér. Přes barovou skleničku lijte pomalu Baileys tak, aby se tekutiny nesmíchaly. Nakonec stejně přidejte i absint. Vzniknou vám krásně rozdělené tři vrstvy. Zapalte skleničku a rychle do ní vložte krátké, ale široké brčko a honem vypijte.

Ovoce s alkoholem
Silvestrovskou párty můžete vylepšit i ovocem. Zvláště, když do něj přidáte alkohol. Oblíbenou variantou jsou melouny. Kousky můžete buďto namočit do vína nebo rumu, nebo přes kůru do melounou alkohol napíchat. „Není třeba se držet zkrátka. K melounům se hodí bazalka, citron, limeta, grapefruit, hruška, jahody, víno madeira, máta, med, muškátové víno, sherry, pomeranč, okurka a trochu i pepř,“ vypočítává šéfkuchař Dušan Jakubec.

Ledové borůvky s vodkou - ledovou tříšť a mražené borůvky trochu rozsekejte v robotu a pak zalijte vychlazenou vodkou. Můžete ihned podávat.
Opilý meloun - do omytého melounu vytvořte díru a do ní trychtýřem nalijte alkohol - nejčastěji vodku. Takto připravený meloun odložte na 24 hodin do lednice.
Jahody v rumu - jahody po vrstvě naskládejte do sklenice, každou vrstvu posypejte cukrem a zalijte rumem. Na půl kila jahod stačí 100 gramů cukru. Sklenici uzavřete a nechejte odležet v chladnu.
Rybízový krém - červený rybíz rozmačkejte a prolisujte. Přidejte jednu lžíci hladké mouky, 100 gramů cukru, 3 žloutky a 500 mililitrů červeného vína.
Na plotně vše šlehejte až nápoj zhoustne a nechte vychladnout.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Václav Vydra se narodil v Praze do herecké rodiny Dany Medřické a Václava Vydry. Diváci jej mohou vidět na prknech Divadla na Vinohradech, v karlínském divadle, ale také na televizních obrazovkách....
23.09.2017 - 16:58
Roční e-šalinkartu si v Brně pořídilo už téměř 30 tisíc cestujících. Pracovníci DPMB zatím nezaznamenali hromadný přechod mezi jednotlivými kategoriemi jízdného. Na podzim navíc dopravce chystá...
23.09.2017 - 12:38
Další z brněnských obchodních domů čekají změny. V letošním roce své vlastníky již změnila Olympie a Nákupní centrum Královo Pole, od srpna má nového majitele i Tesco u hlavního nádraží na ulici...
23.09.2017 - 08:37
Systém parkovací revoluce, který plánovali brněnští radní spustit v letošním roce, se odsouvá. Rezidentní parkování mělo ve středu města nejprve platit již od jara, poté se start přesunul na letošní...
22.09.2017 - 19:01
S nástupem dětí do škol a školek se pojí zvýšená nemocnost. Nárůst nemocnosti mezi dětmi bývá patrný pravidelně již od poloviny září a jde především o respirační onemocnění a infekční nemoci...
22.09.2017 - 13:46
Kvalita ovzduší v městě Brně a Jihomoravském kraji se výrazně zlepšuje, zaznamenaly to všechny typy stanic imisního monitoringu, které tento trend potvrzují od roku 2010. Silniční doprava je...
22.09.2017 - 07:55
Komentáře