Reklama
reklama

Na registru vozidel si ještě dnes řidiči nic nevyřídí. Je odstaven

Ještě dnes nebude fungovat v Brně, stejně tak jako v celé České republice centrální registr vozidel. Důvodem je změna provozovatele tohoto registru. Odstávka systému mnoho řidičů, kteří včera dorazili na magistrát v Kounicově ulici zaskočila. O plánované odstávce nevěděli a teprve na úřadě zjistili, že nic nevyřídí. Mnozí z nich neskrývali svoje rozčílení.

Ministerstvo dopravy poskytlo brněnskému magstrátu jen stručnou zprávu o dostávce systému. "Omlouváme se za případné komplikace občanům města Brna. Nebylo však v možnostech úřadu v tomto případě informovat veřejnost včas," uveda vedoucí tiskového střediska magistrátu Soňa Haluzová.

 

Eletronicky objednaní klienti budou podle kapacitních možností pracoviště odbaveni ve čtvrtek 4. dubna 2013 od 8 do 15 hodin, a to bez ohledu na původně stanovený čas objednání.

 

Registr vozidel je v Brně zavřený, úředníci nepracují.

 

Po řadě neplánovaných výpadků registru loni v létě teď přišel první, o kterém se ví předem. Přechod na nového správce už běží naplno, díky pondělnímu svátku má odstávka zabrat jen dva pracovní dny. Dosavadnímu správci ATS Telcom vypršela na konci března smlouva, na její novou podobu už ministerstvo dopravy nekývlo. Na dočasný provoz registru po dobu jednoho roku vybral resort firmy ICZ a Telefonika O2. Nový způsob správy registru vozidel bude podle ministra dopravy Zbyňka Stanjury pro ministerstvo vhodnější – bude mít silnější pozici a zároveň ušetří. Ročně má jít až o 50 milionů korun, což je třetina toho, co platí nyní.
Kompletní náprava chyb ale podle ministra nějaký čas potrvá. "K tomu, aby se systém centrálního registru zlepšil, budeme potřebovat řádově měsíce," uvedl Stanjura. Během několika týdnů ministerstvo vypíše standardní výběrové řízení a jeho vítěz bude registr vozidel spravovat od dubna příštího roku, kdy vyprší smlouva s aktuálními dodavateli.

 

     

Autor: 
redakce
Aktuálně
Protihluková stěna Foto: DPMB
Obyvatelé Bystrce se dočkají rekonstrukce protihlukové stěny, která je má lépe ochránit před hlukem od projíždějících tramvají i aut. Investice vyjdou na 11 milionů korun.
25.09.2018 - 15:38
Zelný trh Foto: Centrum news
Užít si slavný německý pivní festival Oktoberfest mohou lidé i v Brně. Slavnosti bavorského piva a dobrého jídla se uskuteční již tradičně na Zelném trhu. Začne ve čtvrtek 27. září a potrvá až do...
25.09.2018 - 11:54
Řidič auta najel na vyvýšený obrubník Foto: PČR JMK
V neděli nad ránem přijali strážníci oznámení od náhodného svědka, že v Hodoníně havarovalo auto najetím na vyvýšený ostrůvek a jeho řidič uvnitř auta spí. Když se nejbližší policejní hlídka blížila...
25.09.2018 - 07:42
Následky vichřice Foto: HZS JMK
Od včerejší dvacáté do dnešní sedmnácté hodiny řešili hasiči, v souvislosti se silným větrem, téměř sedm desítek událostí. Převážně odstraňovali spadlé stromy a zlomené větve.
24.09.2018 - 18:45
Bike and Run festival. Novinka, která zahrnovala prestižní Cannondale MTB Kritérium a Noční běh 5,10 mil Brnem, přilákala téměř pět set závodníků. Podzimní počasí přálo bajkerům i běžcům všech...
24.09.2018 - 11:45
V pátek 21.9. odstartovalo finále 8. ročníku Ankety Dobrovolní hasiči roku, do kterého postupuje 25 jednotek a 25 sborů dobrovolných hasičů ze všech krajů České republiky. Finalisty nominovala...
24.09.2018 - 08:13
Komentáře