Reklama
reklama

Na registru vozidel si ještě dnes řidiči nic nevyřídí. Je odstaven

Ještě dnes nebude fungovat v Brně, stejně tak jako v celé České republice centrální registr vozidel. Důvodem je změna provozovatele tohoto registru. Odstávka systému mnoho řidičů, kteří včera dorazili na magistrát v Kounicově ulici zaskočila. O plánované odstávce nevěděli a teprve na úřadě zjistili, že nic nevyřídí. Mnozí z nich neskrývali svoje rozčílení.

Ministerstvo dopravy poskytlo brněnskému magstrátu jen stručnou zprávu o dostávce systému. "Omlouváme se za případné komplikace občanům města Brna. Nebylo však v možnostech úřadu v tomto případě informovat veřejnost včas," uveda vedoucí tiskového střediska magistrátu Soňa Haluzová.

 

Eletronicky objednaní klienti budou podle kapacitních možností pracoviště odbaveni ve čtvrtek 4. dubna 2013 od 8 do 15 hodin, a to bez ohledu na původně stanovený čas objednání.

 

Registr vozidel je v Brně zavřený, úředníci nepracují.

 

Po řadě neplánovaných výpadků registru loni v létě teď přišel první, o kterém se ví předem. Přechod na nového správce už běží naplno, díky pondělnímu svátku má odstávka zabrat jen dva pracovní dny. Dosavadnímu správci ATS Telcom vypršela na konci března smlouva, na její novou podobu už ministerstvo dopravy nekývlo. Na dočasný provoz registru po dobu jednoho roku vybral resort firmy ICZ a Telefonika O2. Nový způsob správy registru vozidel bude podle ministra dopravy Zbyňka Stanjury pro ministerstvo vhodnější – bude mít silnější pozici a zároveň ušetří. Ročně má jít až o 50 milionů korun, což je třetina toho, co platí nyní.
Kompletní náprava chyb ale podle ministra nějaký čas potrvá. "K tomu, aby se systém centrálního registru zlepšil, budeme potřebovat řádově měsíce," uvedl Stanjura. Během několika týdnů ministerstvo vypíše standardní výběrové řízení a jeho vítěz bude registr vozidel spravovat od dubna příštího roku, kdy vyprší smlouva s aktuálními dodavateli.

 

     

Autor: 
redakce
Aktuálně
Pořídili jste si nové bydlení a nyní přemýšlíte jak vybavit interiéry tak, aby byly nadčasové i funkční? Nebo přemýšlíte nad renovací a zkvalitněním svého domova současného? Ústředním bodem, který...
17.03.2018 - 11:57
Zájem o nemovitosti v jihomoravské metropoli stále roste a na stoupající poptávku reagují i ceny. Ty dosahují svého maxima. Zdá se, že se ale bytu chtivým Brňanům blýská na lepší časy.
17.03.2018 - 09:34
Záběr z videa Foto: Městská policie Brno
Čtyřiadvacetiletý cizinec se vloupal do domu v městské části Brno-střed. Policii zavolali obyvatelé domu, kteří slyšeli rány a báli se o svou bezpečnost. Lupič opustil byt až po hrozbou namířené...
16.03.2018 - 15:10
Šestice brněnských pedagogů získá ocenění Učitel roku 2018. Slavnostní předání ocenění se uskuteční při příležitosti Dne učitelů ve středu 28. března 2018 na Nové radnici.
16.03.2018 - 11:30
Ulici Hanácká čeká od dnešní osmé hodiny uzavírka. Z toho důvodu bude omezen průjezd veškeré dopravy ulicí Hanáckou v obou směrech. Rovněž zastávku Hanácká čeká přeložení. Uzavírka potrvá do...
16.03.2018 - 07:00
Divadlo žije. Bez ohledu na okolnosti. I tak by se dalo popsat inkluzivní taneční divadlo Kafkasia, které bude mít premiéru 14. dubna 2018 v Brně. Šestice tanečníků – včetně dvou s tělesných...
15.03.2018 - 22:15
Komentáře