Reklama
reklama

Na řece v Bystrci uhynuly labuť a kachny. Možná je někdo otrávil!

Na hladině řeky Svratky v Bystrci, naproti hlavnímu vstupu do areálu místního fotbalového hřiště, našli v pondělí odpoledne lidé již uhynulou labuť. Na místo proto zavolali strážníky městské policie, kteří u lávky pro pěší nalezli v řece ještě dvě uhynulé kachny.

„Strážníci všechny mrtvé ptáky vylovili z vody a přivolali odchytáře, aby těla uhynulých zvířat odvezl. Žádný další uhynulý živočich už u koryta řeky nebyl nalezen,|“ uvedla mluvčí strážníků Denisa Kapitančiková.

 

Strážníci zjistili, že voda v řece působí čirým dojmem, bez zápachu a na hladině se netvoří pěna. Příčinu uhynutí labutě i kachen proto nebylo možné zjistit na místě. „Je pravděpodobné, že ptáci požili závadnou potravu. Strážníci se proto rozhodli pro namátkové kontroly koryta řeky Svratky a dále kontaktovali pracovníky veterinární správy. Ti mají zjistit příčinu uhynutí ptáků,“ dodala mluvčí.

 

Zaměstnanci Povodí Moravy také zajistili odběr vody k analýze její nezávadnosti pro vodní živočichy.

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Den Brna Foto: TIC Brno
Neúspěšné obléhání Brna Švédy se letos poprvé slaví hned dva víkendy po sobě. Ten první – duchovně-hudební – již máme za sebou. Nyní probíhá doprovodný program a schyluje se k bojovému střetu na...
17.08.2018 - 07:00
Komentáře