Reklama
reklama

Na řece v Bystrci uhynuly labuť a kachny. Možná je někdo otrávil!

Na hladině řeky Svratky v Bystrci, naproti hlavnímu vstupu do areálu místního fotbalového hřiště, našli v pondělí odpoledne lidé již uhynulou labuť. Na místo proto zavolali strážníky městské policie, kteří u lávky pro pěší nalezli v řece ještě dvě uhynulé kachny.

„Strážníci všechny mrtvé ptáky vylovili z vody a přivolali odchytáře, aby těla uhynulých zvířat odvezl. Žádný další uhynulý živočich už u koryta řeky nebyl nalezen,|“ uvedla mluvčí strážníků Denisa Kapitančiková.

 

Strážníci zjistili, že voda v řece působí čirým dojmem, bez zápachu a na hladině se netvoří pěna. Příčinu uhynutí labutě i kachen proto nebylo možné zjistit na místě. „Je pravděpodobné, že ptáci požili závadnou potravu. Strážníci se proto rozhodli pro namátkové kontroly koryta řeky Svratky a dále kontaktovali pracovníky veterinární správy. Ti mají zjistit příčinu uhynutí ptáků,“ dodala mluvčí.

 

Zaměstnanci Povodí Moravy také zajistili odběr vody k analýze její nezávadnosti pro vodní živočichy.

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Kožní problémy, tělesné bolesti a řadu dalších zdravotních neduhů, které sužují mnoho lidí, lze u nás řešit zákonnými produkty z konopí. Od prosince roku 2016 mohou obyvatelé moravské metropole Brno...
18.09.2017 - 20:03
Pokoje zalité sluncem a doširoka otevřené okenice, se kterými si pohrává lehký vánek se slanou příchutí. A šplouchání moře. Idylická představa bydlení, která ožívá především nyní, v čase...
18.09.2017 - 18:18
Řidiči si v centru Brna musí připravit pevné nervy. K mnoha uzavírkám se dnes přidala další. Jejich trpělivost prověří zákaz vjezdu do Křenové ulice.
18.09.2017 - 12:41
Krátce po velkých změnách ve vlakové dopravě během letních prázdnin musí cestující počítat s dalšími výlukami na železniční trati.
18.09.2017 - 08:30
Ceny bytů v České republice stále rostou a současný stav neovlivnily ani prázdninové měsíce. V meziročním srovnání nyní pořídí Češi nové bydlení až o 20 % dráž a průměrná rodina tak na vlastní...
17.09.2017 - 19:58
Komentáře