Reklama
reklama

Na pomoc chovu brněnských ledních medvědů můžete poslat dárcovské sms

Zoologická zahrada odstartovala projekt dárcovské DMS na podporu chovu brněnských ledních medvědů. Rozhodla se tak vyhovět žádostem veřejnosti o sbírku na obnovu výběhu ledních medvědů a dát možnost všem příznivcům a fanouškům finanční pomoci. SMS ve tvaru: DMS ZOOBR mohou lidé posílat na číslo 87 777. Cena DMS je 30 korun, Zoo Brno z této částky obdrží 27 korun.

Současný výběh pro lední medvědy byl slavnostně otevřen v roce 1959 původně pro medvědy hnědé a lední medvědi ho obývají teprve necelých deset let. Medvědí pár Umca a Cora v něm letos odchovávají již druhá medvíďata během šesti let. "Expozičně je pro návštěvníky zastaralý. Existuje zatím jen model budoucí podoby výběhu ledních medvědů, který by měl navazovat na voliéru kamčatských orlů a společně s expozicemi tuleňů, severských jeřábů a husí tvořit ucelený komplex. Předpokládané náklady na rekonstrukci činí více než 200 milionů korun," uvedl ředitel zoo Martin Hovorka.

 

Jen samotný nový bazén se samočisticí technikou totiž tvoří téměř polovinu všech nákladů. Jakákoliv dílčí rekonstrukce by byla nákladná a nehospodárná. Přesto plánuje zoologická zahrada v letošním roce úpravu betonových stěn výběhu a instalaci modernějšího kamerového systému.

 

"Další skutečností, proč jsou veškeré práce na výběhu problematické, je paradoxně samotný úspěšný chov ledních medvědů. Od roku 2005 je samice Cora březí nebo je matkou. V takovém období je stěhování do jiné zoologické zahrady téměř nemožné a pro rekonstrukci naopak nezbytné," vysvětlil Hovorka.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Pořídili jste si nové bydlení a nyní přemýšlíte jak vybavit interiéry tak, aby byly nadčasové i funkční? Nebo přemýšlíte nad renovací a zkvalitněním svého domova současného? Ústředním bodem, který...
17.03.2018 - 11:57
Zájem o nemovitosti v jihomoravské metropoli stále roste a na stoupající poptávku reagují i ceny. Ty dosahují svého maxima. Zdá se, že se ale bytu chtivým Brňanům blýská na lepší časy.
17.03.2018 - 09:34
Záběr z videa Foto: Městská policie Brno
Čtyřiadvacetiletý cizinec se vloupal do domu v městské části Brno-střed. Policii zavolali obyvatelé domu, kteří slyšeli rány a báli se o svou bezpečnost. Lupič opustil byt až po hrozbou namířené...
16.03.2018 - 15:10
Šestice brněnských pedagogů získá ocenění Učitel roku 2018. Slavnostní předání ocenění se uskuteční při příležitosti Dne učitelů ve středu 28. března 2018 na Nové radnici.
16.03.2018 - 11:30
Ulici Hanácká čeká od dnešní osmé hodiny uzavírka. Z toho důvodu bude omezen průjezd veškeré dopravy ulicí Hanáckou v obou směrech. Rovněž zastávku Hanácká čeká přeložení. Uzavírka potrvá do...
16.03.2018 - 07:00
Divadlo žije. Bez ohledu na okolnosti. I tak by se dalo popsat inkluzivní taneční divadlo Kafkasia, které bude mít premiéru 14. dubna 2018 v Brně. Šestice tanečníků – včetně dvou s tělesných...
15.03.2018 - 22:15
Komentáře