Reklama
reklama

Na pomoc chovu brněnských ledních medvědů můžete poslat dárcovské sms

Zoologická zahrada odstartovala projekt dárcovské DMS na podporu chovu brněnských ledních medvědů. Rozhodla se tak vyhovět žádostem veřejnosti o sbírku na obnovu výběhu ledních medvědů a dát možnost všem příznivcům a fanouškům finanční pomoci. SMS ve tvaru: DMS ZOOBR mohou lidé posílat na číslo 87 777. Cena DMS je 30 korun, Zoo Brno z této částky obdrží 27 korun.

Současný výběh pro lední medvědy byl slavnostně otevřen v roce 1959 původně pro medvědy hnědé a lední medvědi ho obývají teprve necelých deset let. Medvědí pár Umca a Cora v něm letos odchovávají již druhá medvíďata během šesti let. "Expozičně je pro návštěvníky zastaralý. Existuje zatím jen model budoucí podoby výběhu ledních medvědů, který by měl navazovat na voliéru kamčatských orlů a společně s expozicemi tuleňů, severských jeřábů a husí tvořit ucelený komplex. Předpokládané náklady na rekonstrukci činí více než 200 milionů korun," uvedl ředitel zoo Martin Hovorka.

 

Jen samotný nový bazén se samočisticí technikou totiž tvoří téměř polovinu všech nákladů. Jakákoliv dílčí rekonstrukce by byla nákladná a nehospodárná. Přesto plánuje zoologická zahrada v letošním roce úpravu betonových stěn výběhu a instalaci modernějšího kamerového systému.

 

"Další skutečností, proč jsou veškeré práce na výběhu problematické, je paradoxně samotný úspěšný chov ledních medvědů. Od roku 2005 je samice Cora březí nebo je matkou. V takovém období je stěhování do jiné zoologické zahrady téměř nemožné a pro rekonstrukci naopak nezbytné," vysvětlil Hovorka.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Protihluková stěna Foto: DPMB
Obyvatelé Bystrce se dočkají rekonstrukce protihlukové stěny, která je má lépe ochránit před hlukem od projíždějících tramvají i aut. Investice vyjdou na 11 milionů korun.
25.09.2018 - 15:38
Zelný trh Foto: Centrum news
Užít si slavný německý pivní festival Oktoberfest mohou lidé i v Brně. Slavnosti bavorského piva a dobrého jídla se uskuteční již tradičně na Zelném trhu. Začne ve čtvrtek 27. září a potrvá až do...
25.09.2018 - 11:54
Řidič auta najel na vyvýšený obrubník Foto: PČR JMK
V neděli nad ránem přijali strážníci oznámení od náhodného svědka, že v Hodoníně havarovalo auto najetím na vyvýšený ostrůvek a jeho řidič uvnitř auta spí. Když se nejbližší policejní hlídka blížila...
25.09.2018 - 07:42
Následky vichřice Foto: HZS JMK
Od včerejší dvacáté do dnešní sedmnácté hodiny řešili hasiči, v souvislosti se silným větrem, téměř sedm desítek událostí. Převážně odstraňovali spadlé stromy a zlomené větve.
24.09.2018 - 18:45
Bike and Run festival. Novinka, která zahrnovala prestižní Cannondale MTB Kritérium a Noční běh 5,10 mil Brnem, přilákala téměř pět set závodníků. Podzimní počasí přálo bajkerům i běžcům všech...
24.09.2018 - 11:45
V pátek 21.9. odstartovalo finále 8. ročníku Ankety Dobrovolní hasiči roku, do kterého postupuje 25 jednotek a 25 sborů dobrovolných hasičů ze všech krajů České republiky. Finalisty nominovala...
24.09.2018 - 08:13
Komentáře