Reklama
reklama

Na parkovišti i na dálnici hořela auta

Dva rozsáhlé požáry aut  hasiči likvidovali na parkovišti v Břeclavi a na dálnici D1 u obce Říčky na Brněnsku v úterý 25.9. v nočních hodinách.

Čtyřicet minut po půlnoci hasičům na tísňovou linku oznámil obyvatel domu na třídě 1. máje v Břeclavi, že na parkovišti pod jeho okny hoří auto. Na místo vyjely dvě jednotky – profesionální ze stanice v Břeclavi a dobrovolná ze Staré Břeclavi. Při jejich příjezdu bylo vozidlo Škoda Fabia celé v plamenech a hrozilo rozšíření požáru na celé parkoviště s pěti stojícími auty.

 

Hasičům se oheň pomocí dvou vysokotlakých proudů a dalšího vodního proudu s pěnou podařilo dostat v 0.50 hodin pod kontrolu. Likvidaci požáru po dohašení lokálních ohnisek a ochlazení ohořelého vraku ukončili za dalších 11 minut. Škodovku požár zničil, sálavé teplo zasáhlo i vedle stojící vozidla Opel Corsa a BMW. Příčinu vzniku požáru zjišťuje vyšetřovatel HZS JmK, celkovou škodu na třech starších autech podle předběžného odhadu vyčíslil na 100 tisíc korun.

 

 

Další požár auta hasiči likvidovali na dálnici D1. Při dojíždění kolony před místem, kde se dálnice zužuje, řidičdodávky Mercedes Benz Vito na 175. kilometru ve směru z Brna do Prahy zjistil, že z motoru auta vychází kouř. Když řidič jedoucí v levém jízdním pruhu zastavil a spolu se dvěma spolujezdci vystoupil, z motorového prostoru vyšlehly plameny a oheň se šířil na celé auto. Hasiči hlášení o požáru přijali v 6.37 hodin, na místo vyrazily jednotky HZS Jihomoravského kraje ze stanic v Rosicích a v Bauerově a Lidické ulici v Brně a jednotka ze stanice ve Velké Bíteši v kraji Vysočina.

 

Oheň se hasičům pomocí vysokotlakého proudu a dalšího vodního proudu s pěnou podařilo dostat pod kontrolu v 6.51 hodin, likvidaci požáru ukončili tři minuty po 7. hodině. Hasiči pak vrak auta pomohli naložit k odtahu a očistili vozovku.

 

Při požáru nebyl nikdo zraněn, deset let starou dodávku ale požár přes intenzívní zásah hasičů zničil. Oheň vypukl kvůli technické závadě. Škodu vyšetřovatel HZS JmK podle předběžného odhadu vyčíslil na 150 tisíc korun. Při likvidaci požáru byly oba jízdní pruhy dálnice neprůjezdné, řidiči úsek objížděli přes odstavný pás.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Máte rádi přírodu? Adoptujte si kousek. I tak by se dal popsat brněnský adopční program pro veřejnou zeleň. Kdokoli, kdo by měl zájem, může pečovat o kousek veřejné zeleně ve svém okolí. Adoptovat si...
19.03.2018 - 16:38
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Již 9. ročník Velikonočních slavnost se uskuteční na náměstí Svobody. Od pátku až do 1. dubna na zájemce čeká zpěv, tanec, hudba a 40 stánků s nejrůznějším sortimentem.
19.03.2018 - 11:22
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Kvůli politické situaci se strážníci v sobotu zabývali potyčkou v baru ve Starém Lískovci. Trojice se nepohodla s mladíkem kvůli uprchlické krizi.
19.03.2018 - 07:40
Arogantně, agesivně a vulgárně se v pátek večer prý projevovala žena, která přišla se psem do bystrcké provozovny.
18.03.2018 - 20:06
Pořídit si byt či dům a pak jej dále pronajímat. Češi koupi investičních nemovitostí v současné době stále považují za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní finance a úspory.
18.03.2018 - 17:31
Chodíme po městě každý den, ale málokdy se zastavíme a rozhlédneme se kolem sebe. Brněnské budovy přitom nabízí úžasnou architekturu, která je často opěvována pouze turisty, kteří se na rozdíl od nás...
18.03.2018 - 08:40
Komentáře