Reklama
reklama

Na mezinárodní filmový festival Cinema Mundi přijede i Jan Hřebejk

Čtvrtý ročník MFF Cinema Mundi ovládne na osm dní moravskou metropoli. Desítky „oscarových“ filmů zhlédnou diváci od 27. února hned na pěti místech v Brně, hlavní prostory nabídne Cinema City Velký Špalíček. Významným hostem bude Jan Hřebejk.

Už počtvrté se Brno stane centrem filmových nadšenců, MFF Cinema Mundi proběhne od 27. února do 6. března. Filmové projekce se uskuteční v kinech Cinema City Velký Špalíček, Lucerna a Art, v Divadle Šansonu a poprvé i v Divadle Bolka Polívky.

 

Sám Bolek Polívka je patronem festivalu a zúčastní se i slavnostního zahájení. To proběhne 27. února od 16 hodin na náměstí Svobody a následně ve Velkém Špalíčku. Zahájení se uskuteční také za přítomnosti režiséra Jana Hřebejka a bude jej moderovat herec a zpěvák Jan Budař. Ten poté zahraje se svoji kapelou Eliščin band v Divadle Šansonu.

 

   

Náměstek hejtmana JmK Václav Božek a ředitel festivalu Josef Čadík.

 

Jihomoravský kraj v letošním rozpočtu počítá s dotací festivalu 1, 3 milionu korun. „Tahle myšlenka doposud Brnu chyběla, je to krásná myšlenka a Jihomoravský kraj věří, že se podaří festival podporovat dlouhodobě,“ uvedl náměstek hejtmana Jihomoravského kraje Václav Božek.

 

Festival odstartuje předpremiéra americké romantické komedie Terapie láskou. Dále se mohou diváci těšit na film Láska, který získal Zlatou palmu na MFF v Cannes, indický film Barfi!, kanadský snímek Malá čarodějka, švýcarskou Sestru, Nežít jen na půl z Keni nebo grónský Inuk.

 

MFF Cinema Mundi nabídne také doprovodný program či předávání cen za nejlepší snímek. Zajímavý je tím, že spolupracuje s Masarykovou univerzitou a na celém průběhu festivalu se podílí přes pět set studentů. „Studenti nepomáhají zištně, mají z toho minimum. Například vytváření doprovodného programu je pro ně příležitost aktivně se zapojit,“ řekl ředitel festivalu Josef Čadík.

 

Základní vstupenka stojí 100 korun a snížené vstupné pro studenty a seniory 80. Je také možné zakoupit si Festival Pass za 400 korun, se slevou za 320.

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Nové hřiště Foto: MMB
V brněnských Medlánkách vzniklo nové hřiště pro děti. Vzniklo díky participačnímu projektu, který umožnil občanům vymyslet si vlastní nápady pro Brno. Hřiště se jmenuje Dobrodružná halda podle...
21.09.2018 - 06:00
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Komentáře