Reklama
reklama

Na kartu „Su Brňák“ získají lidé slevy

Čerpat až dvacetiprocentní slevy při vstupech do muzeí nebo na různá sportoviště budou moci od příštího roku lidé, kteří žijí v Brně. Umožní jim to takzvaná Karta Brňana, kterou chce zavést radnice městské části Brno-střed a postupně ji rozšířit na území celého města.

Od ledna budou mít lidé díky červenobílé kartičce s nápisem "Su Brňák" výhodnější vstupné například na bazén na Kraví Hoře, do Divadla Polárka, klubu Leitnerka nebo volnočasového centra Botanka. „Časem bychom to rádi rozšířili na příspěvkové organizace města, tedy například zoo, filharmonii, divadla nebo hvězdárnu,“ vyjmenoval starosta městské části Brno-střed Libor Šťástka.  

 

Na speciální kartu budou mít nárok i studenti. „Studenti, kteří v Brně  studují a žijí, se také podílí na chodu města. Určitě ale nebudou mít slevy ve stejném rozsahu jako lidé s trvalým bydlištěm v Brně,“ dodal Šťástka.

Kartu bude vydávat radnice proti předložení občanského průkazu a lidé za ni nebudou nic platit. Pořizovací náklady zaplatí radnice a reklamní partneři. Předpokládá se, že díky slevám budou mít instituce vyšší návštěvnost než nyní. Karta bude platit rok a prodlužovat se bude nejspíš prostřednictvím validačních známek.
 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Šedesátikilovou nevybuchlou leteckou pumu likvidoval policejní pyrotechnik v sobotu dopoledne. Munice byla nalezena ve vojenském prostoru Březina. Letos se jedná již o několikátý případ výjezdu...
21.08.2018 - 15:27
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Komentáře