Reklama
reklama

Na kartu „Su Brňák“ získají lidé slevy

Čerpat až dvacetiprocentní slevy při vstupech do muzeí nebo na různá sportoviště budou moci od příštího roku lidé, kteří žijí v Brně. Umožní jim to takzvaná Karta Brňana, kterou chce zavést radnice městské části Brno-střed a postupně ji rozšířit na území celého města.

Od ledna budou mít lidé díky červenobílé kartičce s nápisem "Su Brňák" výhodnější vstupné například na bazén na Kraví Hoře, do Divadla Polárka, klubu Leitnerka nebo volnočasového centra Botanka. „Časem bychom to rádi rozšířili na příspěvkové organizace města, tedy například zoo, filharmonii, divadla nebo hvězdárnu,“ vyjmenoval starosta městské části Brno-střed Libor Šťástka.  

 

Na speciální kartu budou mít nárok i studenti. „Studenti, kteří v Brně  studují a žijí, se také podílí na chodu města. Určitě ale nebudou mít slevy ve stejném rozsahu jako lidé s trvalým bydlištěm v Brně,“ dodal Šťástka.

Kartu bude vydávat radnice proti předložení občanského průkazu a lidé za ni nebudou nic platit. Pořizovací náklady zaplatí radnice a reklamní partneři. Předpokládá se, že díky slevám budou mít instituce vyšší návštěvnost než nyní. Karta bude platit rok a prodlužovat se bude nejspíš prostřednictvím validačních známek.
 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Milovníci tradičních i netradičních burgerových specialit a dobré společnosti zbystřete. Již od pátku do neděle můžete potěšit své chuťové pohárky, stačí jenom zavítat na prostranství před obchodní...
21.09.2017 - 07:00
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Komentáře