Reklama
reklama

Na jihu Moravy hustě sněží, hraniční přechod Mikulov je uzavřen

Na jižní Moravě a v Brně jsou všechny silnice sjízdné jen se zvýšenou opatrností. Od pátečního dopoledne totiž vydatně sněží. V terénu jsou všechny posypové vozy a také pluhy silničářů. Na komunikacích leží uježděná vrstva sněhu, na výše položených místech se tvoří jazyky. Uzavřen pro nákladní auta je hraniční přechod s Rakouskem Mikulov-Drassenhofen.

Policie zhruba od desíti hodin uzavřela hraniční přechod s Rakouskem Mikulov-Drassenhofen. "Důvodem jsou přívaly sněhu a také špatná dopravní situace," řekl mluvčí policie Bohumil Malášek. Délku uzavírky neodhadl.

 Na Vyškovsku je silnice druhé třídy číslo 379 v úseku Vyškov - Drnovice - Podomí nesjízdná pro nákladní auta s váhou nad 12 tun. Na Břeclavsku se ve zvýšené míře tvoří sněhové jazyky na silnicích u Velkých Pavlovic a také Velkých Němčic.

V Brně vyjelo všech 21 posypových vozů firmy Brněnské komunikace do ulic dnes v 04:30. "V oblasti Dvorska v Tuřaněch byly posíleny o traktory s radlicemi z důvodu tvorby sněhových jazyků," uvedl Leoš Chasák z vedení městské společnosti. Silnice v krajském městě pokrývá nižší vrstva rozježděného sněhu, která může být velmi kluzká. Z tohoto důvodu je nutná velmi opatrná a plynulá jízda. Totéž platí o chráněných oblastech, v nichž je zakázáno solení. Silničáři používají pouze štěrk. Jde o Moravský kras na Blanensku, Podyjí na Znojemsku a Bílé Karpaty na Hodonínsku.

 

V Brně auta kvůli sněhu havarovala i v Hradecké a Pratecké ulici a na dálnicii D2 a také u Kuřimi, kde auto z příkopu musí vyprošťovat hasiči.

 

Sníh komplikuje i dopravu na železnici. Zejména rychlíky a vlaky Eurocity mají zpoždění kolem dvaceti minut, osobní vlaky jezdí se zpožděními do deseti minut.
Sněžení má podle meteorologů postupně ustávat až odpoledne, v noci ale opět začne. V neděli bude opět zataženo se sněžením, od východu ale bude sněžení přecházet ve srážky smíšené nebo dešťové. Teploty vystoupají až k pěti stupňům. Ojediněle hrozí ledovka.

Autor: 
redakce
Aktuálně
K neobvyklému obyvateli řeky Svitavy vyrazili v pátek dopoledne strážníci do Tkalcovské ulice.
23.09.2018 - 08:54
Chcete-li chránit váš domov, kvalitní bezpečnostní dveře jsou prvním krokem v zabezpečení, neboť drtivá většina vloupání do domácností probíhá právě přes dveře. Ochranu si ale zaslouží i okna či...
22.09.2018 - 08:53
Co spojuje Veletrhy Brno a Grand Prix České republiky? Zdánlivě nesouvisející veličiny pojí v jednu rovnici společný činitel. Město Brno a jeho finance. Jak se zmíněným městským aktivitám daří?
22.09.2018 - 08:29
Studenti brněnských vysokých škol začali přijíždět po prázdninách do města. Jednou z prvních záležitostí, kterou musí na začátku semestru udělat, je zařídit si předplatní jízdenku na městskou...
21.09.2018 - 18:43
Nové hřiště Foto: MMB
V brněnských Medlánkách vzniklo nové hřiště pro děti. Vzniklo díky participačnímu projektu, který umožnil občanům vymyslet si vlastní nápady pro Brno. Hřiště se jmenuje Dobrodružná halda podle...
21.09.2018 - 06:00
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Komentáře