Reklama
reklama

Na jihu Moravy hustě sněží, hraniční přechod Mikulov je uzavřen

Na jižní Moravě a v Brně jsou všechny silnice sjízdné jen se zvýšenou opatrností. Od pátečního dopoledne totiž vydatně sněží. V terénu jsou všechny posypové vozy a také pluhy silničářů. Na komunikacích leží uježděná vrstva sněhu, na výše položených místech se tvoří jazyky. Uzavřen pro nákladní auta je hraniční přechod s Rakouskem Mikulov-Drassenhofen.

Policie zhruba od desíti hodin uzavřela hraniční přechod s Rakouskem Mikulov-Drassenhofen. "Důvodem jsou přívaly sněhu a také špatná dopravní situace," řekl mluvčí policie Bohumil Malášek. Délku uzavírky neodhadl.

 Na Vyškovsku je silnice druhé třídy číslo 379 v úseku Vyškov - Drnovice - Podomí nesjízdná pro nákladní auta s váhou nad 12 tun. Na Břeclavsku se ve zvýšené míře tvoří sněhové jazyky na silnicích u Velkých Pavlovic a také Velkých Němčic.

V Brně vyjelo všech 21 posypových vozů firmy Brněnské komunikace do ulic dnes v 04:30. "V oblasti Dvorska v Tuřaněch byly posíleny o traktory s radlicemi z důvodu tvorby sněhových jazyků," uvedl Leoš Chasák z vedení městské společnosti. Silnice v krajském městě pokrývá nižší vrstva rozježděného sněhu, která může být velmi kluzká. Z tohoto důvodu je nutná velmi opatrná a plynulá jízda. Totéž platí o chráněných oblastech, v nichž je zakázáno solení. Silničáři používají pouze štěrk. Jde o Moravský kras na Blanensku, Podyjí na Znojemsku a Bílé Karpaty na Hodonínsku.

 

V Brně auta kvůli sněhu havarovala i v Hradecké a Pratecké ulici a na dálnicii D2 a také u Kuřimi, kde auto z příkopu musí vyprošťovat hasiči.

 

Sníh komplikuje i dopravu na železnici. Zejména rychlíky a vlaky Eurocity mají zpoždění kolem dvaceti minut, osobní vlaky jezdí se zpožděními do deseti minut.
Sněžení má podle meteorologů postupně ustávat až odpoledne, v noci ale opět začne. V neděli bude opět zataženo se sněžením, od východu ale bude sněžení přecházet ve srážky smíšené nebo dešťové. Teploty vystoupají až k pěti stupňům. Ojediněle hrozí ledovka.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Dar od chorvatským umělců v podobě dvoumetrové kraslice stojí od dnešního dne na náměstí Svobody. Obří kraslici zdobenou brněnskými symboly městu předala chorvatská velvyslankyně Ines Troha. K vidění...
23.03.2018 - 18:00
FN v Bohunicích Foto: Centrum news
Fakultní nemocnice u sv. Anny, ale také Fakultní nemocnice v Bohunicích, Dětská nemocnice a Porodnice na Obilním trhu ruší od soboty 24. března zákaz návštěv pacientů.
23.03.2018 - 14:32
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Mladá dívka z Hodonínska se stala obětí vydírání. Nejprve jí kamarád vyhrožoval tím, že pokud mu dívka nepošle nahé fotky, vyzradí jejich občasný intimní vztah. Žádal si jich ale víc a víc.
23.03.2018 - 12:07
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Komentáře