Reklama
reklama

Na hřbitově řádili dva opilí mladíci. Za zničení pomníků mohou jít do vězení

Vysypané urny s popelem, vyvrácené náhrobky, rozbité vázy, poházené svíčky. Neuvěřitelnou spoušť za sebou těsně před Dušičkami nechali na hřbitovech ve Vranovicích a Přibicích na Brněnsku vandalové. Dva mladíky, ve věku osmnáct a jedenadvacet let, ale nyní policisté vypátrali. Přiznali se a hrozí jim až dva roky ve vězení.

Lidského hyenismus zaskočil týden před Dušičkami snad všechny obyvatele malé vesnice na Brněnsku. Za třiatřicet dnů ale měli kriminalisté výsledek  nepochopitelný případ vandalismu na hřbitovech vyřešen. „Po návštěvě přibické hospody se vydala dvojice mladíků na hřbitov. Tam nejdříve sfoukávali svíčky a poničili několik pomníků. Poté vyrazili na hřbitov do Vranovic, kde poničili dalších pětašedesát pomníků. Cestou ještě sebrali ze zaparkovaných aut stěrače a antény,“ popsal případ mluvčí policie Bohumil Malášek.

 

Oba mladíky kriminalisté zadrželi ve středu. Hned při prvním výslechu se oba k nepochopitelnému činu přiznali. „Během výslechu nedokázali formulovat pohnutky, které je k řádění vedly. Jen připustili, že mohl roli sehrát alkohol,“ dodal Malášek.

 

Oba mladíci jsou podezřelí z výtržnictví, poškození cizí věci a hanobení lidských ostatků. Jeden z vandalů byl už dříve trestaný za drobnou krádež. Dvojici mladíků hrozí až dvouleté vězení.

 

Přesná výše škody, která se podle prvních odhadů pohybovala okolo půl milionu korun, je podle policie sto deset tisíc korun. Obyvatelům Vranovic nabídly kamenické firmy základní opravu pomníků zadarmo. Starším lidem pomohli s opravami zaměstnanci obce.

 

     

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Řidič auta najel na vyvýšený obrubník Foto: PČR JMK
V neděli nad ránem přijali strážníci oznámení od náhodného svědka, že v Hodoníně havarovalo auto najetím na vyvýšený ostrůvek a jeho řidič uvnitř auta spí. Když se nejbližší policejní hlídka blížila...
25.09.2018 - 07:42
Následky vichřice Foto: HZS JMK
Od včerejší dvacáté do dnešní sedmnácté hodiny řešili hasiči, v souvislosti se silným větrem, téměř sedm desítek událostí. Převážně odstraňovali spadlé stromy a zlomené větve.
24.09.2018 - 18:45
Bike and Run festival. Novinka, která zahrnovala prestižní Cannondale MTB Kritérium a Noční běh 5,10 mil Brnem, přilákala téměř pět set závodníků. Podzimní počasí přálo bajkerům i běžcům všech...
24.09.2018 - 11:45
V pátek 21.9. odstartovalo finále 8. ročníku Ankety Dobrovolní hasiči roku, do kterého postupuje 25 jednotek a 25 sborů dobrovolných hasičů ze všech krajů České republiky. Finalisty nominovala...
24.09.2018 - 08:13
Už to bude téměř měsíc, kdy se silnice v brněnském středu zahalily do modré barvy. Jak se vede modrým zónám a jak funguje rezidentní parkování v reálu?
23.09.2018 - 18:18
K neobvyklému obyvateli řeky Svitavy vyrazili v pátek dopoledne strážníci do Tkalcovské ulice.
23.09.2018 - 08:54
Komentáře