Reklama
reklama

Na hřbitově řádili dva opilí mladíci. Za zničení pomníků mohou jít do vězení

Vysypané urny s popelem, vyvrácené náhrobky, rozbité vázy, poházené svíčky. Neuvěřitelnou spoušť za sebou těsně před Dušičkami nechali na hřbitovech ve Vranovicích a Přibicích na Brněnsku vandalové. Dva mladíky, ve věku osmnáct a jedenadvacet let, ale nyní policisté vypátrali. Přiznali se a hrozí jim až dva roky ve vězení.

Lidského hyenismus zaskočil týden před Dušičkami snad všechny obyvatele malé vesnice na Brněnsku. Za třiatřicet dnů ale měli kriminalisté výsledek  nepochopitelný případ vandalismu na hřbitovech vyřešen. „Po návštěvě přibické hospody se vydala dvojice mladíků na hřbitov. Tam nejdříve sfoukávali svíčky a poničili několik pomníků. Poté vyrazili na hřbitov do Vranovic, kde poničili dalších pětašedesát pomníků. Cestou ještě sebrali ze zaparkovaných aut stěrače a antény,“ popsal případ mluvčí policie Bohumil Malášek.

 

Oba mladíky kriminalisté zadrželi ve středu. Hned při prvním výslechu se oba k nepochopitelnému činu přiznali. „Během výslechu nedokázali formulovat pohnutky, které je k řádění vedly. Jen připustili, že mohl roli sehrát alkohol,“ dodal Malášek.

 

Oba mladíci jsou podezřelí z výtržnictví, poškození cizí věci a hanobení lidských ostatků. Jeden z vandalů byl už dříve trestaný za drobnou krádež. Dvojici mladíků hrozí až dvouleté vězení.

 

Přesná výše škody, která se podle prvních odhadů pohybovala okolo půl milionu korun, je podle policie sto deset tisíc korun. Obyvatelům Vranovic nabídly kamenické firmy základní opravu pomníků zadarmo. Starším lidem pomohli s opravami zaměstnanci obce.

 

     

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Valašská kapela Mňága a Žďorp loni oslavila 30 let na české hudební scéně. Osobitý hudební styl a texty založené na poezii všedního dne baví posluchače několika generací. A budou bavit i brněnskou...
19.03.2018 - 19:00
Máte rádi přírodu? Adoptujte si kousek. I tak by se dal popsat brněnský adopční program pro veřejnou zeleň. Kdokoli, kdo by měl zájem, může pečovat o kousek veřejné zeleně ve svém okolí. Adoptovat si...
19.03.2018 - 16:38
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Již 9. ročník Velikonočních slavnost se uskuteční na náměstí Svobody. Od pátku až do 1. dubna na zájemce čeká zpěv, tanec, hudba a 40 stánků s nejrůznějším sortimentem.
19.03.2018 - 11:22
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Kvůli politické situaci se strážníci v sobotu zabývali potyčkou v baru ve Starém Lískovci. Trojice se nepohodla s mladíkem kvůli uprchlické krizi.
19.03.2018 - 07:40
Arogantně, agesivně a vulgárně se v pátek večer prý projevovala žena, která přišla se psem do bystrcké provozovny.
18.03.2018 - 20:06
Pořídit si byt či dům a pak jej dále pronajímat. Češi koupi investičních nemovitostí v současné době stále považují za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní finance a úspory.
18.03.2018 - 17:31
Komentáře