Reklama
reklama

Na hradě Špilberku se i letos uskuteční Shakespearovské slavnosti

Nešťastná třináctka? V případě letošních Letních shakespearovských slavností v Brně rozhodně ne. Do programu organizátoři zařadili hned tři premiérová představení. Těšit se tak můžete například na Kláru Issovou nebo Jiřího Lagmajera v lehce tragické hře Richard III. nebo na komediální hru Marná lásky snaha v podání "Rudy z Ostravy" Michala Kavalčíka. Představení se budou konat od 20. července do 4. srpna na velkém nádvoří hradu Špilberku.

Ve dnech 20. a 21. července bude uvedena první komediální premiéra - Dvaja páni z Verony, kde se představí Ondrej Kovaľ, který ztvárnil jednu z hlavních rolí ve filmu Želary, Zuzana Norisová, Martin Zounar, Cyril Drozda anebo Barbora Švidraňová, která byla jednou z hlavních hvězd Hlasu Československa, kde se o ni přetahovali Pepa Vojtek s Rytmusem.

 

Jiří Langmajer a Klára Issová jsou hlavními postavami druhé zmiňované premiéry Richard III. Tato hra bude uvedena 23. a 24. července.

 

S třetí premiérou Marná lásky snaha přijede na brněnský hrad ostravský spolek PaS de Théâtre, který je známý svými bravurně propracovanými komediemi. "V této hře se předvedou špičkoví ostravští herci. Hlavní roli ztvární hvězda seriálu Ošklivka Katka Kateřina Janečková a Michal Kavalčík, známý jako Ruda z Ostravy. Nezbývá než dodat, že tato komedie bude uvedena ve dnech 26. a 27. července. Marná lásky snaha je velkou hostinou jazyka, která hravostí a dravostí připomíná nejlepší Mozartovy komické opery. Těšit se můžete na ohňostroje slovních hříček, ale také na plnokrevné fyzické divadlo. To ostravští herci s gustem předvedli už v Romeovi a Julii nebo Komedii omylů" uvedl Jirka Prokeš z pořádající agentury Ogilvy and Mather. 

 

Po roce opět potěší loňská premiéra jiskřivé komedie Zkrocení zlé ženy o věčném souboji mužů a žen režiséra Daniela Špinara s Romanem Zachem a Tatianou Vilhelmovou, kterou v roli Kateřiny alternuje Jana Stryková. Loňská nejúspěšnější hra bude v Brně uvedena ve dnech 28. - 30. července. Autorem hudby k této hře je Jan P. Muchow.

 

Hrou, kterou uvádíme již čtvrtou sezónu, a stále si najde ročně několik tisícovek příznivců, jsou Veselé paničky windsorské v hlavních rolích s Bolkem Polívkou a Simonou Stašovou. Paničky to na brněnském hradě v režii Jiřího Menzela rozveselí 2. - 4. srpna.

 

 

Vstupenky je stále možné zakoupit v TIC Brno na Běhounské 17 a na všech prodejních místech sítě Ticketportal.
 Více informací najdete na www.shakespeare.cz

Autor: 
redakce
Aktuálně
Brněnský magistrát má plán, že do třiatřiceti let vybuduje chytré město. Z toho důvodu již nějakou dobu pracuje na strategii Brno 2050, kterou diskutuje s občany a která slibuje omezení dopravy a...
25.09.2017 - 08:00
Od pátečních pozdních nočních hodin vyšetřují brněnští kriminalisté zvlášť závažný zločin, který se stal ve vlaku směřujícím z Brna směrem do Adamova.
24.09.2017 - 20:29
Mezinárodní den kávy připadá každoročně na 1. říjen a Brno již posedmé chystá festival kávy, který se řadí mezi největší takovou akci v České republice.
24.09.2017 - 12:55
Fenomén únikových her, kdy účastníci musí řešit různé rébusy a snaží se dostat ven z labyrintu, pronikl do České republiky už dávno. Díky logickému myšlení a týmové práci musí skupina vyřešit příběh...
24.09.2017 - 09:00
Václav Vydra se narodil v Praze do herecké rodiny Dany Medřické a Václava Vydry. Diváci jej mohou vidět na prknech Divadla na Vinohradech, v karlínském divadle, ale také na televizních obrazovkách....
23.09.2017 - 16:58
Roční e-šalinkartu si v Brně pořídilo už téměř 30 tisíc cestujících. Pracovníci DPMB zatím nezaznamenali hromadný přechod mezi jednotlivými kategoriemi jízdného. Na podzim navíc dopravce chystá...
23.09.2017 - 12:38
Komentáře