Reklama
reklama

Na hradě Špilberku se i letos uskuteční Shakespearovské slavnosti

Nešťastná třináctka? V případě letošních Letních shakespearovských slavností v Brně rozhodně ne. Do programu organizátoři zařadili hned tři premiérová představení. Těšit se tak můžete například na Kláru Issovou nebo Jiřího Lagmajera v lehce tragické hře Richard III. nebo na komediální hru Marná lásky snaha v podání "Rudy z Ostravy" Michala Kavalčíka. Představení se budou konat od 20. července do 4. srpna na velkém nádvoří hradu Špilberku.

Ve dnech 20. a 21. července bude uvedena první komediální premiéra - Dvaja páni z Verony, kde se představí Ondrej Kovaľ, který ztvárnil jednu z hlavních rolí ve filmu Želary, Zuzana Norisová, Martin Zounar, Cyril Drozda anebo Barbora Švidraňová, která byla jednou z hlavních hvězd Hlasu Československa, kde se o ni přetahovali Pepa Vojtek s Rytmusem.

 

Jiří Langmajer a Klára Issová jsou hlavními postavami druhé zmiňované premiéry Richard III. Tato hra bude uvedena 23. a 24. července.

 

S třetí premiérou Marná lásky snaha přijede na brněnský hrad ostravský spolek PaS de Théâtre, který je známý svými bravurně propracovanými komediemi. "V této hře se předvedou špičkoví ostravští herci. Hlavní roli ztvární hvězda seriálu Ošklivka Katka Kateřina Janečková a Michal Kavalčík, známý jako Ruda z Ostravy. Nezbývá než dodat, že tato komedie bude uvedena ve dnech 26. a 27. července. Marná lásky snaha je velkou hostinou jazyka, která hravostí a dravostí připomíná nejlepší Mozartovy komické opery. Těšit se můžete na ohňostroje slovních hříček, ale také na plnokrevné fyzické divadlo. To ostravští herci s gustem předvedli už v Romeovi a Julii nebo Komedii omylů" uvedl Jirka Prokeš z pořádající agentury Ogilvy and Mather. 

 

Po roce opět potěší loňská premiéra jiskřivé komedie Zkrocení zlé ženy o věčném souboji mužů a žen režiséra Daniela Špinara s Romanem Zachem a Tatianou Vilhelmovou, kterou v roli Kateřiny alternuje Jana Stryková. Loňská nejúspěšnější hra bude v Brně uvedena ve dnech 28. - 30. července. Autorem hudby k této hře je Jan P. Muchow.

 

Hrou, kterou uvádíme již čtvrtou sezónu, a stále si najde ročně několik tisícovek příznivců, jsou Veselé paničky windsorské v hlavních rolích s Bolkem Polívkou a Simonou Stašovou. Paničky to na brněnském hradě v režii Jiřího Menzela rozveselí 2. - 4. srpna.

 

 

Vstupenky je stále možné zakoupit v TIC Brno na Běhounské 17 a na všech prodejních místech sítě Ticketportal.
 Více informací najdete na www.shakespeare.cz

Autor: 
redakce
Aktuálně
Chcete-li chránit váš domov, kvalitní bezpečnostní dveře jsou prvním krokem v zabezpečení, neboť drtivá většina vloupání do domácností probíhá právě přes dveře. Ochranu si ale zaslouží i okna či...
22.09.2018 - 08:53
Co spojuje Veletrhy Brno a Grand Prix České republiky? Zdánlivě nesouvisející veličiny pojí v jednu rovnici společný činitel. Město Brno a jeho finance. Jak se zmíněným městským aktivitám daří?
22.09.2018 - 08:29
Studenti brněnských vysokých škol začali přijíždět po prázdninách do města. Jednou z prvních záležitostí, kterou musí na začátku semestru udělat, je zařídit si předplatní jízdenku na městskou...
21.09.2018 - 18:43
Nové hřiště Foto: MMB
V brněnských Medlánkách vzniklo nové hřiště pro děti. Vzniklo díky participačnímu projektu, který umožnil občanům vymyslet si vlastní nápady pro Brno. Hřiště se jmenuje Dobrodružná halda podle...
21.09.2018 - 06:00
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Komentáře