Reklama
reklama

Na hradě Špilberku se i letos uskuteční Shakespearovské slavnosti

Nešťastná třináctka? V případě letošních Letních shakespearovských slavností v Brně rozhodně ne. Do programu organizátoři zařadili hned tři premiérová představení. Těšit se tak můžete například na Kláru Issovou nebo Jiřího Lagmajera v lehce tragické hře Richard III. nebo na komediální hru Marná lásky snaha v podání "Rudy z Ostravy" Michala Kavalčíka. Představení se budou konat od 20. července do 4. srpna na velkém nádvoří hradu Špilberku.

Ve dnech 20. a 21. července bude uvedena první komediální premiéra - Dvaja páni z Verony, kde se představí Ondrej Kovaľ, který ztvárnil jednu z hlavních rolí ve filmu Želary, Zuzana Norisová, Martin Zounar, Cyril Drozda anebo Barbora Švidraňová, která byla jednou z hlavních hvězd Hlasu Československa, kde se o ni přetahovali Pepa Vojtek s Rytmusem.

 

Jiří Langmajer a Klára Issová jsou hlavními postavami druhé zmiňované premiéry Richard III. Tato hra bude uvedena 23. a 24. července.

 

S třetí premiérou Marná lásky snaha přijede na brněnský hrad ostravský spolek PaS de Théâtre, který je známý svými bravurně propracovanými komediemi. "V této hře se předvedou špičkoví ostravští herci. Hlavní roli ztvární hvězda seriálu Ošklivka Katka Kateřina Janečková a Michal Kavalčík, známý jako Ruda z Ostravy. Nezbývá než dodat, že tato komedie bude uvedena ve dnech 26. a 27. července. Marná lásky snaha je velkou hostinou jazyka, která hravostí a dravostí připomíná nejlepší Mozartovy komické opery. Těšit se můžete na ohňostroje slovních hříček, ale také na plnokrevné fyzické divadlo. To ostravští herci s gustem předvedli už v Romeovi a Julii nebo Komedii omylů" uvedl Jirka Prokeš z pořádající agentury Ogilvy and Mather. 

 

Po roce opět potěší loňská premiéra jiskřivé komedie Zkrocení zlé ženy o věčném souboji mužů a žen režiséra Daniela Špinara s Romanem Zachem a Tatianou Vilhelmovou, kterou v roli Kateřiny alternuje Jana Stryková. Loňská nejúspěšnější hra bude v Brně uvedena ve dnech 28. - 30. července. Autorem hudby k této hře je Jan P. Muchow.

 

Hrou, kterou uvádíme již čtvrtou sezónu, a stále si najde ročně několik tisícovek příznivců, jsou Veselé paničky windsorské v hlavních rolích s Bolkem Polívkou a Simonou Stašovou. Paničky to na brněnském hradě v režii Jiřího Menzela rozveselí 2. - 4. srpna.

 

 

Vstupenky je stále možné zakoupit v TIC Brno na Běhounské 17 a na všech prodejních místech sítě Ticketportal.
 Více informací najdete na www.shakespeare.cz

Autor: 
redakce
Aktuálně
Arogantně, agesivně a vulgárně se v pátek večer prý projevovala žena, která přišla se psem do bystrcké provozovny.
18.03.2018 - 20:06
Pořídit si byt či dům a pak jej dále pronajímat. Češi koupi investičních nemovitostí v současné době stále považují za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní finance a úspory.
18.03.2018 - 17:31
Chodíme po městě každý den, ale málokdy se zastavíme a rozhlédneme se kolem sebe. Brněnské budovy přitom nabízí úžasnou architekturu, která je často opěvována pouze turisty, kteří se na rozdíl od nás...
18.03.2018 - 08:40
Pořídili jste si nové bydlení a nyní přemýšlíte jak vybavit interiéry tak, aby byly nadčasové i funkční? Nebo přemýšlíte nad renovací a zkvalitněním svého domova současného? Ústředním bodem, který...
17.03.2018 - 11:57
Zájem o nemovitosti v jihomoravské metropoli stále roste a na stoupající poptávku reagují i ceny. Ty dosahují svého maxima. Zdá se, že se ale bytu chtivým Brňanům blýská na lepší časy.
17.03.2018 - 09:34
Záběr z videa Foto: Městská policie Brno
Čtyřiadvacetiletý cizinec se vloupal do domu v městské části Brno-střed. Policii zavolali obyvatelé domu, kteří slyšeli rány a báli se o svou bezpečnost. Lupič opustil byt až po hrozbou namířené...
16.03.2018 - 15:10
Komentáře