Reklama
reklama

Na festivalu Setkání/Encounter zahraje poprvé soubor z Kazachstánu a Mexika

Třináct souborů z jedenácti zemí světa představí 23. ročník Mezinárodního festivalu divadelních škol Setkání/Encounter již 16. dubna v Brně. Během pěti dnů zavítají do Brna studenti například z Mexika, Kazachstánu nebo Číny. Festival podporuje herec Arnošt Goldflam.

Festival vznikl v roce 1990 jako přátelské setkání tří divadelních škol a od následujícího roku se již do Brna sjížděly školy z různých koutů světa. „Jedná se o takovou vlajkovou loď našich mezinárodních aktivit,“ popsal festival děkan Divadelní fakulty Janáčkovy akademie múzických umění v Brně Zbyněk Srba. Studenti právě této fakulty festival pořádají.   Ten se letos uskuteční na pěti místech v Brně. V divadlech Husa na provázku, U stolu, HaDivadle, v Divadelním studiu Marta a v Divadle na Orlí/Hudebně-dramatické laboratoři JAMU. „Jsem velmi rád, že můžu splnit, co jsem slíbil před rokem. A to, že se potkáme na půdě nového divadla,“ těšil se z Divadla na Orlí rektor JAMU Ivo Medek.   První představení Výnosné místo zahájí škola ze Slovenska, ve středu diváci uvidí inscenaci Modrý kanárek sehranou rumunskými studenty nebo Kdo říká ano a kdo říká ne od školy z Kazachstánu. V dalších dnech se na scéně vystřídají soubory z Bulharska, Polska, Jihoafrické republiky, Švýcarska, Číny, Mexika, Rakouska, ale i z domácí české univerzity. Představení budou probíhat v angličtině a němčině nebo budou doplněna titulky.   Podporující osobností je herec a absolvent JAMU Arnošt Goldflam, ten také namluvil festivalový spot. „Já působím jako maskot,“ usmál se, „doufejme, že to bude také, až už my nebudeme. Někteří se blížíme důchodovému věku,“ rozesmál přítomné na tiskové konferenci Goldflam.   Setkání/Encounter doprovází i řada akcí – workshopy, pouliční divadlo, diskuze nebo ochutnávka snídaňových cizokrajných pokrmů. Vstupenky na jednotlivé inscenace stojí v rozmezí padesáti až sta korun. Loni si je nenechalo ujít necelých tři tisíce divadelních nadšenců.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Dvoumetrová kraslice Foto: Centrum news/ Pavel Podešva
Dar od chorvatským umělců v podobě dvoumetrové kraslice stojí od dnešního dne na náměstí Svobody. Obří kraslici zdobenou brněnskými symboly městu předala chorvatská velvyslankyně Ines Troha. K vidění...
23.03.2018 - 18:00
FN v Bohunicích Foto: Centrum news
Fakultní nemocnice u sv. Anny, ale také Fakultní nemocnice v Bohunicích, Dětská nemocnice a Porodnice na Obilním trhu ruší od soboty 24. března zákaz návštěv pacientů.
23.03.2018 - 14:32
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Mladá dívka z Hodonínska se stala obětí vydírání. Nejprve jí kamarád vyhrožoval tím, že pokud mu dívka nepošle nahé fotky, vyzradí jejich občasný intimní vztah. Žádal si jich ale víc a víc.
23.03.2018 - 12:07
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Komentáře