Reklama
reklama

Na festivalu Setkání/Encounter zahraje poprvé soubor z Kazachstánu a Mexika

Třináct souborů z jedenácti zemí světa představí 23. ročník Mezinárodního festivalu divadelních škol Setkání/Encounter již 16. dubna v Brně. Během pěti dnů zavítají do Brna studenti například z Mexika, Kazachstánu nebo Číny. Festival podporuje herec Arnošt Goldflam.

Festival vznikl v roce 1990 jako přátelské setkání tří divadelních škol a od následujícího roku se již do Brna sjížděly školy z různých koutů světa. „Jedná se o takovou vlajkovou loď našich mezinárodních aktivit,“ popsal festival děkan Divadelní fakulty Janáčkovy akademie múzických umění v Brně Zbyněk Srba. Studenti právě této fakulty festival pořádají.   Ten se letos uskuteční na pěti místech v Brně. V divadlech Husa na provázku, U stolu, HaDivadle, v Divadelním studiu Marta a v Divadle na Orlí/Hudebně-dramatické laboratoři JAMU. „Jsem velmi rád, že můžu splnit, co jsem slíbil před rokem. A to, že se potkáme na půdě nového divadla,“ těšil se z Divadla na Orlí rektor JAMU Ivo Medek.   První představení Výnosné místo zahájí škola ze Slovenska, ve středu diváci uvidí inscenaci Modrý kanárek sehranou rumunskými studenty nebo Kdo říká ano a kdo říká ne od školy z Kazachstánu. V dalších dnech se na scéně vystřídají soubory z Bulharska, Polska, Jihoafrické republiky, Švýcarska, Číny, Mexika, Rakouska, ale i z domácí české univerzity. Představení budou probíhat v angličtině a němčině nebo budou doplněna titulky.   Podporující osobností je herec a absolvent JAMU Arnošt Goldflam, ten také namluvil festivalový spot. „Já působím jako maskot,“ usmál se, „doufejme, že to bude také, až už my nebudeme. Někteří se blížíme důchodovému věku,“ rozesmál přítomné na tiskové konferenci Goldflam.   Setkání/Encounter doprovází i řada akcí – workshopy, pouliční divadlo, diskuze nebo ochutnávka snídaňových cizokrajných pokrmů. Vstupenky na jednotlivé inscenace stojí v rozmezí padesáti až sta korun. Loni si je nenechalo ujít necelých tři tisíce divadelních nadšenců.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Dva náctiletí mladíci se rozhodli kvůli penězům napadnout dva muže na ulici Bašty. Jednoho z nich udeřili pěstí, až kvůli ráně upadl na zem. Následně mu surově dupli na hlavu. Nyní jim hrozí až...
17.09.2018 - 13:54
Janáčkovo kulturní centrum Foto: MMB, Konior Studio
Patrně nejlepší koncertní sál ve střední Evropě. Tak se mluví o Janáčkově kulturním centru s kapacitou třináct set lidí a dvě stě místnostmi.Projekční tým v pátek představil návrh centra, které by...
17.09.2018 - 07:00
Komentáře