Reklama
reklama

Na děti na hřišti v brněnské Bystrci útočil pes!

Německý ovčák, který pobíhal v Opálkově ulici, ohrožoval děti na hřišti i dospělé, kteří v okolí hřiště venčili jiné psy. Protože pes pobíhal ulicí naprosto volně a bez náhubku, zavolali místní na tísňovou linku městské policie a pracovník odchytové služby psa chytil.

Velký ovčák podle svědků dokonce na jednoho psa zaútočil. Strážníkovi se podařilo najít majitele napadeného psa. „Podle muže jeho zvíře neutrpělo vážná zranění. Proto nepožadoval finanční náhradu," řekl mluvčí strážníků Jakub Ghanem.

 

Mezitím přišel dvacetiletý majitel ovčáka. Připustil, že mu pes utekl a že ho měl na zahradě špatně přivázaného. Mladík, který je pro policii známou firmou, žije ve špatných podmínkách a pravděpodobně nedokáže zajistit, aby byl v bezpečí pes i jeho okolí. „Protože hlídka muže podezírala z možného porušení veterinárního zákona, předala celý případ k dořešení přestupkové komisi. Ta rozhodne o tom, jestli bude pes majiteli odebrán,“ dodal Ghanem. 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Šedesátikilovou nevybuchlou leteckou pumu likvidoval policejní pyrotechnik v sobotu dopoledne. Munice byla nalezena ve vojenském prostoru Březina. Letos se jedná již o několikátý případ výjezdu...
21.08.2018 - 15:27
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Komentáře