Reklama
reklama

Na dálnici D1 se stala nehoda kamionu s autem. Zemřel při ní řidič

Devětadvacetiletý řidič vozidla BMW X5 zemřel ve středu 3.10. při nárazu do dvou kamionů na dálnici D1 u Ostrovačic na Brněnsku.Motorista na 182,5 kilometru dálnice ve směru do Brna zezadu narazil do nákladního auta Iveco, které stálo v koloně. Při nárazu byl poškozen také před ním stojící kamion Scania. Vozidlo BMW X5 náraz vymrštil mimo dálnici na travnatý pás, kde se auto převrátilo na střechu. V kabině zůstal zaklíněn řidič, který nehodu nepřežil. Jeho zraněnou spolujezdkyni zdravotníci převezli do nemocnice. Řidiči nákladních aut zraněni nebyli. Při nehodě se z jednoho vozidla vysypal převážený náklad. Z převráceného BMW do půdy travnatého pásu vytekly provozní kapaliny.

 

Nehoda byla hasičům ohlášena v 10.56 hodin, na místo vyjely jednotky ze stanic v Rosicích, Ivančicích a v Lidické a Bauerově ulici v Brně. Při příjezdu hasičů byla zraněná spolujezdkyně z BMW v péči lékaře, který projížděl okolo. Hasiči pomáhali při ošetřování ženy a z vraku auta pomocí hydraulického nářadí vyprostili zaklíněného řidiče. Lékař ale konstatoval, že muž zemřel.

 

 

Hasiči také zajistili místo nehody a vozidla zabezpečili proti případnému požáru. Sorbentem zasypávali unikající provozní kapaliny. O úniku oleje a paliva z auta do půdy uvědomili pracovníky odboru životního prostředí územněpříslušného Městského úřadu ve Šlapanicích a České inspekce životního prostředí.

 

Po vyšetření a zadokumentování nehody pak hasiči převrácené BMW otočili zpět na kola a pomohli ho naložit k odtahu. Z vozovky uklidili střepy a úlomky z vozidel. O úklid rozsypaného nákladu, odtah vozidel a sanaci kontaminované zeminy se postarali pracovníci asistenční služby a specializované firmy.

 

Dálnice zůstala po nehodě ve směru do Brna průjezdná v levém jízdním pruhu. Po likvidaci následků nehody byl krátce po 14. hodině obnoven provoz také v pravém jízdním pruhu.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Chystáte se jet lyžovat do zahraničí? Oblíbené jsou evropské destinace jako Itálie, Rakousko nebo Francie. Je ale na takovou cestu připravené i vaše auto? Víte, jaká pravidla v těchto zemích platí?
25.02.2018 - 10:14
Odpočinková zóna s kavárnou a dětským hřištěm, více místa pro sezónní trhy i lepší možnosti parkování či rekonstrukce inženýrských sítí. Hned tři brněnská náměstí čekají v brzké budoucnosti...
25.02.2018 - 08:39
Na jedné straně rozvoj města ve sportovní či dopravní rovině, na straně druhé obyvatelé či historické klenoty města. Situace týkající se směňování městských nemovitostí budí aktuálně v jihomoravské...
24.02.2018 - 09:07
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Radnice Brno-střed vypsala výzvu pro provozovatele kaváren, barů, restaurací a dalších podniků poskytujících občerstvení v městské části Brno-střed, aby umožnili využívat své toalety i kolemjdoucím...
23.02.2018 - 12:51
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Rekonstrukce silnic, uzavírky, opravy, výluky nebo i Velká cena. To vše zkomplikuje v následujících měsících brněnskou dopravu. Jak se s těmito problémy vypořádat co nejlépe řešil kraj spolu se...
23.02.2018 - 07:04
Plameny chatu zničily Foto: HZS JMK
V noci ze středy na čtvrtek hořela dřevěná chata v Brně-Bosonohách. Uvnitř našli hasiči ohořelé lidské torzo.
22.02.2018 - 12:28
Komentáře