Reklama
reklama

Na dálnici D1 se stala nehoda kamionu s autem. Zemřel při ní řidič

Devětadvacetiletý řidič vozidla BMW X5 zemřel ve středu 3.10. při nárazu do dvou kamionů na dálnici D1 u Ostrovačic na Brněnsku.Motorista na 182,5 kilometru dálnice ve směru do Brna zezadu narazil do nákladního auta Iveco, které stálo v koloně. Při nárazu byl poškozen také před ním stojící kamion Scania. Vozidlo BMW X5 náraz vymrštil mimo dálnici na travnatý pás, kde se auto převrátilo na střechu. V kabině zůstal zaklíněn řidič, který nehodu nepřežil. Jeho zraněnou spolujezdkyni zdravotníci převezli do nemocnice. Řidiči nákladních aut zraněni nebyli. Při nehodě se z jednoho vozidla vysypal převážený náklad. Z převráceného BMW do půdy travnatého pásu vytekly provozní kapaliny.

 

Nehoda byla hasičům ohlášena v 10.56 hodin, na místo vyjely jednotky ze stanic v Rosicích, Ivančicích a v Lidické a Bauerově ulici v Brně. Při příjezdu hasičů byla zraněná spolujezdkyně z BMW v péči lékaře, který projížděl okolo. Hasiči pomáhali při ošetřování ženy a z vraku auta pomocí hydraulického nářadí vyprostili zaklíněného řidiče. Lékař ale konstatoval, že muž zemřel.

 

 

Hasiči také zajistili místo nehody a vozidla zabezpečili proti případnému požáru. Sorbentem zasypávali unikající provozní kapaliny. O úniku oleje a paliva z auta do půdy uvědomili pracovníky odboru životního prostředí územněpříslušného Městského úřadu ve Šlapanicích a České inspekce životního prostředí.

 

Po vyšetření a zadokumentování nehody pak hasiči převrácené BMW otočili zpět na kola a pomohli ho naložit k odtahu. Z vozovky uklidili střepy a úlomky z vozidel. O úklid rozsypaného nákladu, odtah vozidel a sanaci kontaminované zeminy se postarali pracovníci asistenční služby a specializované firmy.

 

Dálnice zůstala po nehodě ve směru do Brna průjezdná v levém jízdním pruhu. Po likvidaci následků nehody byl krátce po 14. hodině obnoven provoz také v pravém jízdním pruhu.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Kožní problémy, tělesné bolesti a řadu dalších zdravotních neduhů, které sužují mnoho lidí, lze u nás řešit zákonnými produkty z konopí. Od prosince roku 2016 mohou obyvatelé moravské metropole Brno...
18.09.2017 - 20:03
Pokoje zalité sluncem a doširoka otevřené okenice, se kterými si pohrává lehký vánek se slanou příchutí. A šplouchání moře. Idylická představa bydlení, která ožívá především nyní, v čase...
18.09.2017 - 18:18
Řidiči si v centru Brna musí připravit pevné nervy. K mnoha uzavírkám se dnes přidala další. Jejich trpělivost prověří zákaz vjezdu do Křenové ulice.
18.09.2017 - 12:41
Komentáře