Reklama
reklama

Na cyklostezky opět vyrazili brněnští strážníci

V sobotu 23. června vyrazila letos podruhé do terénu tzv. Bezpečná patrola strážníků brněnské městské policie. Ta je součástí projektu Nejezdi bez přilby na hlavě, jenž je jednou z akcí, které strážníci z odboru prevence MP Brno pro cyklisty během letních měsíců připravili.

Smyslem celého projektu je působit právě prostřednictvím Bezpečných patrol, které mají podobu speciálních stanovišť MP na brněnských cyklostezkách, na velké i malé cyklisty a vyznavače kolečkových bruslí tak, aby jejich pohyb v silničním provozu byl co nejbezpečnější.

 

Tentokrát mohli stanoviště Bezpečné patroly zájemci navštívit na cyklostezce kolem řeky Svratky ve směru do Modřic, kde strážníci- preventisté a strážníci z cyklohlídky revíru Jih působili v čase od 11:00 do 17:30 hodin.

 

Projekt je zaměřen především na cílovou skupinu dětí – cyklistů, jezdců na kolečkových bruslích. Primárně se zabývá prevencí úrazů dětí jako následků dopravních nehod. Spojením informační a motivační kampaně o zákonné povinnosti používání ochranných přileb pro cyklisty do 18 let, očekáváme zvýšení podílu dětí – cyklistů v silničním provozu, které používají předepsané ochranné přilby, ale také zvýšení informovanosti a motivace rodičů k pořízení těchto pomůcek.

 

Projekt je postaven na činnosti tzv. „BEZPEČNÉ PATROLY“, složené ze strážníků odboru prevence, a doplněné o strážníka s územní odpovědností příslušného revíru, která v určených dnech působí na vytipovaných silničních úsecích, cyklostezkách a dalších místech se zvýšeným pohybem cyklistů a bruslařů.

Na stanovišti strážníci odměňují děti, které mají přilbu (u bruslařů chrániče), drobnými dárky, které jejich bezpečí v silničním provozu ještě zvýší (blikačky, reflexní pásky apod.). Také dospělí, kteří mají v pořádku předepsanou výbavu jízdního kola, dostávají propagační a informační materiály.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Šedesátikilovou nevybuchlou leteckou pumu likvidoval policejní pyrotechnik v sobotu dopoledne. Munice byla nalezena ve vojenském prostoru Březina. Letos se jedná již o několikátý případ výjezdu...
21.08.2018 - 15:27
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Komentáře