Reklama
reklama

Na cyklostezky opět vyrazili brněnští strážníci

V sobotu 23. června vyrazila letos podruhé do terénu tzv. Bezpečná patrola strážníků brněnské městské policie. Ta je součástí projektu Nejezdi bez přilby na hlavě, jenž je jednou z akcí, které strážníci z odboru prevence MP Brno pro cyklisty během letních měsíců připravili.

Smyslem celého projektu je působit právě prostřednictvím Bezpečných patrol, které mají podobu speciálních stanovišť MP na brněnských cyklostezkách, na velké i malé cyklisty a vyznavače kolečkových bruslí tak, aby jejich pohyb v silničním provozu byl co nejbezpečnější.

 

Tentokrát mohli stanoviště Bezpečné patroly zájemci navštívit na cyklostezce kolem řeky Svratky ve směru do Modřic, kde strážníci- preventisté a strážníci z cyklohlídky revíru Jih působili v čase od 11:00 do 17:30 hodin.

 

Projekt je zaměřen především na cílovou skupinu dětí – cyklistů, jezdců na kolečkových bruslích. Primárně se zabývá prevencí úrazů dětí jako následků dopravních nehod. Spojením informační a motivační kampaně o zákonné povinnosti používání ochranných přileb pro cyklisty do 18 let, očekáváme zvýšení podílu dětí – cyklistů v silničním provozu, které používají předepsané ochranné přilby, ale také zvýšení informovanosti a motivace rodičů k pořízení těchto pomůcek.

 

Projekt je postaven na činnosti tzv. „BEZPEČNÉ PATROLY“, složené ze strážníků odboru prevence, a doplněné o strážníka s územní odpovědností příslušného revíru, která v určených dnech působí na vytipovaných silničních úsecích, cyklostezkách a dalších místech se zvýšeným pohybem cyklistů a bruslařů.

Na stanovišti strážníci odměňují děti, které mají přilbu (u bruslařů chrániče), drobnými dárky, které jejich bezpečí v silničním provozu ještě zvýší (blikačky, reflexní pásky apod.). Také dospělí, kteří mají v pořádku předepsanou výbavu jízdního kola, dostávají propagační a informační materiály.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Milovníci tradičních i netradičních burgerových specialit a dobré společnosti zbystřete. Již od pátku do neděle můžete potěšit své chuťové pohárky, stačí jenom zavítat na prostranství před obchodní...
21.09.2017 - 07:00
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Komentáře