Reklama
reklama

Na brněnské silnice vyjely sypače. Sněžit má podle předpovědi celý den

Sníh a mráz mají v úterý vládnout Brnu. Teplota se i v odpoledních hodinách vyšplhá podle předpovědi meteorologů maximálně na jeden stupeň Celsia. Na brněnské silnice už také vyjely sypače a snaží se namrzlé silnice upravit a zajistit jejich sjízdnost.

Sníh a déšť se sněhem v nižších polohách mohou ojediněle namrzat. Brněnské komunikace vyslaly do ulic všech 21 sypačů. "Vozovky ve správě naší společnosti jsou v tuto chvíli převážně kryté sněhovým popraškem, proto doporučujeme řidičům opatrnější jízdu," uvedl vedoucí správy silnic Leoš Chasák.
V Brně se v úterý okolo půl desáté dopoledne jezdilo bez nehod. Silničáři a policisté doporučují řidičům jen opatrnou jízdu ve směru z Brna na Svitavy. V obci Lažany se totiž stala nehoda dvou osobních aut, místo je s opatrností průjezdné.

Autor: 
admin
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Tomáš Varga
Větší slevy pro studenty a seniory při cestování vlakem a autobusem a pro všechny bez rozdílu věku možnost pořídit si měsíční „navazující šalinkartu“. Při efektivním užívání bude pro cestující téměř...
15.08.2018 - 09:00
Smrtelná dopravní nehoda se udála dnes ve Vranovicích. Šestaosmdesátiletý řidič osobního auta tam před polednem nedal na křižovatce přednost a srazil se s projíždějící dodávkou. Šofér osobního...
14.08.2018 - 16:09
Festival Foto: MMB
Lotyšská akordeonistka Ksenija Sidorova v doprovodu Filharmonie Brno zahájí v úterý 14. srpna na hradním nádvoří Mezinárodní hudební festival Špilberk. Do 24. srpna uslyší publikum pod širým nebem...
14.08.2018 - 06:30
Osmdesát dopravních nehod. Takové číslo evidují policisté v Jihomoravském kraji za první měsíc prázdnin v souvislosti s cyklisty. To je oproti loňskému červenci o 32 více.
13.08.2018 - 19:51
Přístaviště Bystrc až hrad Veveří. Tak vypadá trasa lodí na Brněnské přehradě, které od dnešního dne fungují v omezeném provozu. Důvodem je nízká hladina vody.
13.08.2018 - 18:08
Hrob Leoše Janáčka Foto: MMB
Dvanáctého srpna roku 1928 zemřel Leoš Janáček. Devadesátileté výročí jeho smrti si včera lidé připomněli na brněnském Ústředním hřbitově, kde je skladatel na čestném místě pohřbený.
13.08.2018 - 06:00
Komentáře