Reklama
reklama

Na brigádu jezdí stovky kilometrů. Do Chorvatska

Brno – Od začátku finanční krize výrazně pracovních možností pro studenty, kteří si chtějí v létě přivydělat formou brigády. Mnohé firmy, které tuto možnost nabízejí, dávají přednost bývalým zaměstnancům, které musely propustit, anebo dětem současných zaměstnanců. Mnozí tak vymýšlejí nové, anebo přinejmenším méně časté, způsoby. Dvaadvacetiletá Ivana si vydělává v Chorvatsku. 

„Mám v Chorvatsku mnoho přátel a už se i solidně domluvím, takže tři měsíce bydlím na střídačku na třech místech na Hvaru,“ vysvětluje studentka. Hlavní část její práce spočívá v tom, že funguje jako neoficiální delegátka pro pár menších cestovních kanceláří. „Jednou mě napadlo jich pár obeslat a nabídnout tuto formu spolupráce. Mám paušál za to, že jsem v případě potřeby k dispozici, ale ne tak intenzivně, jako bývají oficiální delegáti,“ popisuje svoji zkušenost Ivana.

 

Kromě toho se v turisticky atraktivní oblasti nezřídka dostane i k dalším činnostem, například výpomoci v tenisovém areálu. „Kdyby něco, jsem turistka z Česka a z nudy pomáhám kamarádům. Ale nikdy nebyl sebemenší problém,“ říká. Jak to má vůbec ošetřeno právně, moc popisovat nechce. „Je jasné, že něco je na hraně, ale když se nad tím zamyslím, je to taková aktivnější dovolená. Kdybych myla nádobí v pizzerii, asi by to byl větší problém,“ myslí si.

 

Pokud se daří, vydělá si přibližně dvacet tisíc. „To, co mi platí české cestovky, je pochopitelně řádně zdaněno. Pojištění mám vlastní. Skoro nic neutratím, protože dlouhovlasou blondýnu kluci z Balkánu rádi zvou i na obědy,“ směje se. Jediný problém tak bývá počasí. Na Hvaru je ale podle ní stabilnější než na Istrii.

 
Představám o těžké práci „delegátů“, kteří musejí českým turistům ukazovat i takové banality, jako je nejbližší obchod s poštovními známkami, se směje. „Takoví se dají odhadnout hned. Říkám jim, ať v tom nehledají vědu a ať se prostě se projdou a velmi brzy najdou vše, co potřebují. Hned ze sebe budou mít lepší pocit,“ uzavírá česká brigádnice v Chorvatsku. 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Arogantně, agesivně a vulgárně se v pátek večer prý projevovala žena, která přišla se psem do bystrcké provozovny.
18.03.2018 - 20:06
Pořídit si byt či dům a pak jej dále pronajímat. Češi koupi investičních nemovitostí v současné době stále považují za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní finance a úspory.
18.03.2018 - 17:31
Chodíme po městě každý den, ale málokdy se zastavíme a rozhlédneme se kolem sebe. Brněnské budovy přitom nabízí úžasnou architekturu, která je často opěvována pouze turisty, kteří se na rozdíl od nás...
18.03.2018 - 08:40
Pořídili jste si nové bydlení a nyní přemýšlíte jak vybavit interiéry tak, aby byly nadčasové i funkční? Nebo přemýšlíte nad renovací a zkvalitněním svého domova současného? Ústředním bodem, který...
17.03.2018 - 11:57
Zájem o nemovitosti v jihomoravské metropoli stále roste a na stoupající poptávku reagují i ceny. Ty dosahují svého maxima. Zdá se, že se ale bytu chtivým Brňanům blýská na lepší časy.
17.03.2018 - 09:34
Záběr z videa Foto: Městská policie Brno
Čtyřiadvacetiletý cizinec se vloupal do domu v městské části Brno-střed. Policii zavolali obyvatelé domu, kteří slyšeli rány a báli se o svou bezpečnost. Lupič opustil byt až po hrozbou namířené...
16.03.2018 - 15:10
Komentáře