Reklama
reklama

Na Blanensku hořel les. Místo, které olízly plameny, bylo již naštěstí vykácené

Zatím největší letošní požár na Blanensku se rozhořel v pátek před čtvrtou odpoledne v lesích mezi Černovicemi, Hodonínem u Kunštátu a Tasovicemi. V lokalitě Zněcko zasahovalo více než deset jednotek hasičů, kteří vyhlásili poplach druhého stupně. Na místo přiletěl i vrtulník.

Při příjezdu prvních jednotek bylo zřejmé, že požár se šíří dál do lesa a na místě bude potřeba větší počet zasahujících hasičů a cisteren. K požáru vzlétl také vrtulník z Prahy. Brněnský vrtulník totiž právě zasahoval u podobné události ve Zlínském kraji. Vrtulník se ale do hasebních prací již nezapojil a monitoroval situaci pro velitele zásahu.
"Pomocí osmi vodních proudů se hasičům podařilo dostat plameny pod kontrolu téměř za hodinu. Požár se místy dostal i na kmeny a koruny stromů a jednotky proto musely několik zasažených stromů, které hrozily pádem, pokácet," uvedl mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška. Zcela se požár podařilo zlikvidovat hodinu po půlnoci.  

Vyšetřovatel konstatoval, že škoda nepřesáhne 150 tisíc korun. Příčinu v tuto chvíli vyšetřuje. Požárem byla zasažena plocha asi dvou hektarů. Hasiči se během zásahu museli potýkat se závadou požární techniky i se zapadeným vozem, který zablokoval cestu. Celkem bylo na místě třiadvacet hasičských vozů.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Chcete-li chránit váš domov, kvalitní bezpečnostní dveře jsou prvním krokem v zabezpečení, neboť drtivá většina vloupání do domácností probíhá právě přes dveře. Ochranu si ale zaslouží i okna či...
22.09.2018 - 08:53
Co spojuje Veletrhy Brno a Grand Prix České republiky? Zdánlivě nesouvisející veličiny pojí v jednu rovnici společný činitel. Město Brno a jeho finance. Jak se zmíněným městským aktivitám daří?
22.09.2018 - 08:29
Studenti brněnských vysokých škol začali přijíždět po prázdninách do města. Jednou z prvních záležitostí, kterou musí na začátku semestru udělat, je zařídit si předplatní jízdenku na městskou...
21.09.2018 - 18:43
Nové hřiště Foto: MMB
V brněnských Medlánkách vzniklo nové hřiště pro děti. Vzniklo díky participačnímu projektu, který umožnil občanům vymyslet si vlastní nápady pro Brno. Hřiště se jmenuje Dobrodružná halda podle...
21.09.2018 - 06:00
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Komentáře