Reklama
reklama

Muzikál Kočky bude sexy a nóbl, Moša zvolil nové zpracování

Městské divadlo Brno vyhlásilo v únoru letošního roku konkurz na muzikál Kočky, v březnu vybíral štáb z herců a již 11. května uskuteční na hudební scéně premiéru. V režii Stanislava Moši se v hlavních rolích představí Alena Antalová, Hana Holišová, Petr Gazdík nebo Dušan Vitázek.

Moša se rozhodl pro nové, vlastní zpracování Koček, diváci tedy neuvidí herce kostýmované jako opravdové kočky nacházející se na smetišti. „V naší originální verzi vycházíme z oslovení, kterým v češtině nazýváme krásné, přitažlivé ženy a atraktivní muže,“ vysvětlila dramaturgyně Klára Latzková.

 

Hlavní scénou je moderní byt, kde si lidé na maškarním večírku hrají na kočky. „Jedná se o báseň, poezii, pohádku, kde příběh nehraje velkou roli,“ uvedl režisér Stanislav Moša. Herci nebudou nalíčení a oblečení tak, aby byli k nerozeznání od chlupatých tvorů, mají je pouze připomínat.

 

„Využíváme kožichy, pláště, uši, dokreslíme vousy, přidáme ocasy a vše se budeme snažit transformovat do lidského oděvu, který bude sexy a nóbl zároveň,“ upřesnila kostymérka Andrea Kučerová. Na plesovou scénu si sami herci vymysleli velké masky koček.

 

O promítání stínů kočičích postav se postaral Petr Hloušek, hudební nastudování má na starosti Caspar Richter, jenž stál i u prvního vídeňského provedení a o český překlad se postaral Michael Prostějovský a o choreografii pak Aneta Majerová a Hana Kratochvilová.

 

„Tanec je místo toho textu, je to po dlouhé době inscenace, kde se hodně tancuje,“ uvedl herec Aleš Slanina, který ztvární Rozumbradu. V hlavní roli Grizabelly se vystřídají Hana Holišová a Alena Antalová, v dalších postavách uvidí diváci Ladislava Koláře, Andreu Březinovou, Ivanu Vaňkovou, Radku Coufalovou, Jiřího Macha, Dušana Vitázka nebo Petra Gazdíka.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Nové hřiště Foto: MMB
V brněnských Medlánkách vzniklo nové hřiště pro děti. Vzniklo díky participačnímu projektu, který umožnil občanům vymyslet si vlastní nápady pro Brno. Hřiště se jmenuje Dobrodružná halda podle...
21.09.2018 - 06:00
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Komentáře