Reklama
reklama

Muzikál Kočky bude sexy a nóbl, Moša zvolil nové zpracování

Městské divadlo Brno vyhlásilo v únoru letošního roku konkurz na muzikál Kočky, v březnu vybíral štáb z herců a již 11. května uskuteční na hudební scéně premiéru. V režii Stanislava Moši se v hlavních rolích představí Alena Antalová, Hana Holišová, Petr Gazdík nebo Dušan Vitázek.

Moša se rozhodl pro nové, vlastní zpracování Koček, diváci tedy neuvidí herce kostýmované jako opravdové kočky nacházející se na smetišti. „V naší originální verzi vycházíme z oslovení, kterým v češtině nazýváme krásné, přitažlivé ženy a atraktivní muže,“ vysvětlila dramaturgyně Klára Latzková.

 

Hlavní scénou je moderní byt, kde si lidé na maškarním večírku hrají na kočky. „Jedná se o báseň, poezii, pohádku, kde příběh nehraje velkou roli,“ uvedl režisér Stanislav Moša. Herci nebudou nalíčení a oblečení tak, aby byli k nerozeznání od chlupatých tvorů, mají je pouze připomínat.

 

„Využíváme kožichy, pláště, uši, dokreslíme vousy, přidáme ocasy a vše se budeme snažit transformovat do lidského oděvu, který bude sexy a nóbl zároveň,“ upřesnila kostymérka Andrea Kučerová. Na plesovou scénu si sami herci vymysleli velké masky koček.

 

O promítání stínů kočičích postav se postaral Petr Hloušek, hudební nastudování má na starosti Caspar Richter, jenž stál i u prvního vídeňského provedení a o český překlad se postaral Michael Prostějovský a o choreografii pak Aneta Majerová a Hana Kratochvilová.

 

„Tanec je místo toho textu, je to po dlouhé době inscenace, kde se hodně tancuje,“ uvedl herec Aleš Slanina, který ztvární Rozumbradu. V hlavní roli Grizabelly se vystřídají Hana Holišová a Alena Antalová, v dalších postavách uvidí diváci Ladislava Koláře, Andreu Březinovou, Ivanu Vaňkovou, Radku Coufalovou, Jiřího Macha, Dušana Vitázka nebo Petra Gazdíka.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Brněnský magistrát má plán, že do třiatřiceti let vybuduje chytré město. Z toho důvodu již nějakou dobu pracuje na strategii Brno 2050, kterou diskutuje s občany a která slibuje omezení dopravy a...
25.09.2017 - 08:00
Od pátečních pozdních nočních hodin vyšetřují brněnští kriminalisté zvlášť závažný zločin, který se stal ve vlaku směřujícím z Brna směrem do Adamova.
24.09.2017 - 20:29
Mezinárodní den kávy připadá každoročně na 1. říjen a Brno již posedmé chystá festival kávy, který se řadí mezi největší takovou akci v České republice.
24.09.2017 - 12:55
Fenomén únikových her, kdy účastníci musí řešit různé rébusy a snaží se dostat ven z labyrintu, pronikl do České republiky už dávno. Díky logickému myšlení a týmové práci musí skupina vyřešit příběh...
24.09.2017 - 09:00
Václav Vydra se narodil v Praze do herecké rodiny Dany Medřické a Václava Vydry. Diváci jej mohou vidět na prknech Divadla na Vinohradech, v karlínském divadle, ale také na televizních obrazovkách....
23.09.2017 - 16:58
Roční e-šalinkartu si v Brně pořídilo už téměř 30 tisíc cestujících. Pracovníci DPMB zatím nezaznamenali hromadný přechod mezi jednotlivými kategoriemi jízdného. Na podzim navíc dopravce chystá...
23.09.2017 - 12:38
Komentáře