Reklama
reklama

Muži kšeftovali s cigaretami a žili v luxusu. Nyní prožívají změnu ve vazbě

Policie odhalila v Brně skupinu mužů, která při nelegálních obchodech s cigaretami, tabákem a také dobíjecími kupony do mobilních telefonů neodváděla daň z přidané hodnoty. Škoda způsobená České republice se odhaduje na 30 až 40 milionů korun. "Skupinu řídili tři muži, jimž nyní hrozí až deset let vězení. Nyní jsou ve vazbě," řekl kriminalista Evžen Ryšánek.

Pachatelé si v Maďarsku založili firmu. Tvrdili, že tam budou vyvážet zboží a tam za něj také odvedou daň z přidané hodnoty. Skutečnost byla ale jiná. Zboží prodávali v síti trafik, kterou vlastní jeden z mužů v Brně, a dále vietnamských prodejcům do pražské tržnice SAPA.

Firma měla za pět měsíců své existence obrat zhruba půl miliardy korun. Zboží nakupovala ve velkém od distribuční firmy ve Svitavách. S trojicí hlavních pachatelů spolupracovalo asi sedm lidí. O nelegálních obchodech přitom někteří nevěděli.

Zátah na prodejce se uskutečnil zhruba před dvěma týdny. Zapojila se do něj stovka policistů, která udělila tři domovní prohlídky, dvě prohlídky nebytových prostor a zkontrolovala šest aut. Organizátory se podařilo zadržet přímo při domlouvání dalšího odběru zboží v kavárně obchodního centra. Při akci policisté našli 3,5 milionu korun na hotovosti, několik vozidel k přepravě zboží, doklady, faktury a razítka. Zajistili také 900 tisíc kusů cigaret, 50 balíčků tabáku a 70 dobíjecích karet.

 

  

 

"Bylo zadrženo celkem pět lidí, tři jsme obvinili a jsou stíháni vazebně za zkrácení daně, poplatku a podobné povinné platby. Po několika exotických dovolených a životě v luxusu to pro ně bude asi velká změna," konstatoval policejní mluvčí Pavel Šváb.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Milovníci tradičních i netradičních burgerových specialit a dobré společnosti zbystřete. Již od pátku do neděle můžete potěšit své chuťové pohárky, stačí jenom zavítat na prostranství před obchodní...
21.09.2017 - 07:00
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Komentáře