Reklama
reklama

Muži kšeftovali s cigaretami a žili v luxusu. Nyní prožívají změnu ve vazbě

Policie odhalila v Brně skupinu mužů, která při nelegálních obchodech s cigaretami, tabákem a také dobíjecími kupony do mobilních telefonů neodváděla daň z přidané hodnoty. Škoda způsobená České republice se odhaduje na 30 až 40 milionů korun. "Skupinu řídili tři muži, jimž nyní hrozí až deset let vězení. Nyní jsou ve vazbě," řekl kriminalista Evžen Ryšánek.

Pachatelé si v Maďarsku založili firmu. Tvrdili, že tam budou vyvážet zboží a tam za něj také odvedou daň z přidané hodnoty. Skutečnost byla ale jiná. Zboží prodávali v síti trafik, kterou vlastní jeden z mužů v Brně, a dále vietnamských prodejcům do pražské tržnice SAPA.

Firma měla za pět měsíců své existence obrat zhruba půl miliardy korun. Zboží nakupovala ve velkém od distribuční firmy ve Svitavách. S trojicí hlavních pachatelů spolupracovalo asi sedm lidí. O nelegálních obchodech přitom někteří nevěděli.

Zátah na prodejce se uskutečnil zhruba před dvěma týdny. Zapojila se do něj stovka policistů, která udělila tři domovní prohlídky, dvě prohlídky nebytových prostor a zkontrolovala šest aut. Organizátory se podařilo zadržet přímo při domlouvání dalšího odběru zboží v kavárně obchodního centra. Při akci policisté našli 3,5 milionu korun na hotovosti, několik vozidel k přepravě zboží, doklady, faktury a razítka. Zajistili také 900 tisíc kusů cigaret, 50 balíčků tabáku a 70 dobíjecích karet.

 

  

 

"Bylo zadrženo celkem pět lidí, tři jsme obvinili a jsou stíháni vazebně za zkrácení daně, poplatku a podobné povinné platby. Po několika exotických dovolených a životě v luxusu to pro ně bude asi velká změna," konstatoval policejní mluvčí Pavel Šváb.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Den Brna Foto: TIC Brno
Neúspěšné obléhání Brna Švédy se letos poprvé slaví hned dva víkendy po sobě. Ten první – duchovně-hudební – již máme za sebou. Nyní probíhá doprovodný program a schyluje se k bojovému střetu na...
17.08.2018 - 07:00
Komentáře