Reklama
reklama

MUZEUM ZA VYSVĚDČENÍ

Na pátek 29.6., poslední den školního roku, připravilo Technické muzeum v Brně ve své hlavní budově dětský den, nazvaný Rozluč se se školním rokem s kamarádem dinokrokem. Na deseti stanovištích si děti mohou vyzkoušet svoje zručnosti i dovednosti při zpívání, malování, sportu, poznávání předmětů všemi smysly apod. Za své snažení každý obdrží drobné dárky a bude zařazen do slosování o hodnotné ceny. Děti do 15 let mají vstup zdarma!

„Spojovacím prvkem celého dne jsou různá povolání. Děti přivítá zpěvák, malíř, automechanik, prodavač, detektiv, cestovatel, popelář, sportovec a hasič. Úkol je vždy inspirovaný něčím, co je pro danou profesi charakteristické.“ Řekla Alena Najbertová z Technického muzea v Brně.

 

Dále jsou připraveny prohlídky muzea, přizpůsobené dětským návštěvníkům. Specialitou dne jsou ukázky výuky jazyků. Spolupořadatelem dětského dne je totiž brněnská jazyková škola Light Point, která zde představí metodu Hocus a Lotus. „Tato inovativní metoda, vytvořená na univerzitě v Římě, se rozšiřuje po celé Evropě. Naše jazyková škola má pro ni výhradní zastoupení v ČR, metoda je akreditovaná MŠMT. Spočívá v tom, že děti se mohou učit jazyky od nejútlejšího věku přirozenou cestou. S postavičkami dinokroků Hocuse a Lotusky zažívají zábavu a dobrodružství a tak ani nevnímají, že se vlastně učí.„ uvedla Veronika Ivakina, ředitelka jazykové školy Light Point.

 

Dalším zpestřením dne je účast vybraných brněnských vysokých škol, které se v TMB už půl roku prezentují ve výstavě Labyrint poznání. Na tento den si pro děti připravily speciální program. S Katedrou technické a informační výchovy PdF MU si mladí návštěvníci vyzkouší vytvořit jednoduché elektrotechnické výrobky, programovat ve Flash, řezat lupénkovou pilou nebo síťovat. Celé tělo si protáhnou s Fakultou sportovních studií MU při výuce žonglování. Milovníci pejsků jistě ocení ukázky Kynologického klubu VFU v prostoru za muzeem. S univerzitou obrany na chvíli zažijí, jaké je to být vojákem. Mají Vaše ratolesti rádi hry s joystickem? Pak určitě budou chtít vyzkoušet řídit robota s FEKT VUT. Také Kruh přátel TMB – sekce hasičská historie pro Vás chystá ukázky i úkoly.

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Prostor Flédy se v neděli 1. října opět zaplní oblíbeným bleším trhem. Celkem tu nabídne téměř 50 lokálních prodejců vlastnoruční výrobky, věci z druhé ruky, knihy, originální retro věci a rozšíří se...
21.09.2017 - 13:38
Milovníci tradičních i netradičních burgerových specialit a dobré společnosti zbystřete. Již od pátku do neděle můžete potěšit své chuťové pohárky, stačí jenom zavítat na prostranství před obchodní...
21.09.2017 - 07:00
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Komentáře