Reklama
reklama

Muže zatkla policie při vaření pervitinu, vedle v pokoji spaly děti

Kriminalisté z hodonínského toxitýmu mají za sebou úspěšný zákrok proti výrobci drog. Několikrát soudně trestaného výrobce drog přitom zadrželi přímo při výrobě dalších várek pervitinu. Nevadilo mu ani to, že ve vedlejší místnosti spaly dvě malé děti jeho přítelkyně. Ta o výrobě drogy věděla a poskytovala muži prostory, kde mohl opakovaně dvakrát až třikrát týdně pervitin vařit.

"Vyrobenou drogu spotřebovávali oba partneři a případně dále distribuovali zájemcům z řad toxikomanů. Jedná se o pětačtyřicetiletého muže a sedmadvacetiletou ženu, kteří jsou bývalými partnery a oba drogově závislí. Pro potřebná léčiva si zajížděl na Slovensko nebo do okolních lékáren v našem regionu," popsal mluvčí policie Petr Zámečník. 
 
Kriminalisté měli tento případ dlouhodobě rozpracovaný a pověstná klec spadla v druhé polovině února v Hodoníně v ulici Marxova, kde v pronajatém bytě muž drogu vařil. Policisté, na základě povolení k domovní prohlídce, do bytu vstoupili, muže a ženu zatkli a zajistili také kompletní varnu. Při zákroku si podle mluvčího museli počínat obzvlášť obezřetně, protože v sousedním pokoji spaly dvě malé děti. Ty pak museli ještě v nočních hodinách předávat rodinným příslušníkům.
  
Muž, který je hlavním organizátorem výroby drogy, přitom není v tomto oboru žádným nováčkem. Za nedovolenou výrobu drogy již byl čtyřikrát soudně trestán a z posledního pobytu ve vězení, kde strávil čtyři roky, se vrátil před dvěma lety, kdy byl propuštěn na podmínku. Poté, co kriminalisté zajistili stopy na místě činu, eskortovali oba poderželé na služebnu, kde jim sdělili podezření ze spáchání trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. "Na zadrženého muže podali návrh na vzetí do vazby, kterému soudce vyhověl a tak bude muž stíhán vazebně. Žena byla po procesních úkonech propuštěna na svobodu. Muži hrozí až desetiletý trest odnětí svobody, ženě pak polovina tohoto trestu," dodal mluvčí.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Tomáš Varga
Větší slevy pro studenty a seniory při cestování vlakem a autobusem a pro všechny bez rozdílu věku možnost pořídit si měsíční „navazující šalinkartu“. Při efektivním užívání bude pro cestující téměř...
15.08.2018 - 09:00
Smrtelná dopravní nehoda se udála dnes ve Vranovicích. Šestaosmdesátiletý řidič osobního auta tam před polednem nedal na křižovatce přednost a srazil se s projíždějící dodávkou. Šofér osobního...
14.08.2018 - 16:09
Festival Foto: MMB
Lotyšská akordeonistka Ksenija Sidorova v doprovodu Filharmonie Brno zahájí v úterý 14. srpna na hradním nádvoří Mezinárodní hudební festival Špilberk. Do 24. srpna uslyší publikum pod širým nebem...
14.08.2018 - 06:30
Osmdesát dopravních nehod. Takové číslo evidují policisté v Jihomoravském kraji za první měsíc prázdnin v souvislosti s cyklisty. To je oproti loňskému červenci o 32 více.
13.08.2018 - 19:51
Přístaviště Bystrc až hrad Veveří. Tak vypadá trasa lodí na Brněnské přehradě, které od dnešního dne fungují v omezeném provozu. Důvodem je nízká hladina vody.
13.08.2018 - 18:08
Hrob Leoše Janáčka Foto: MMB
Dvanáctého srpna roku 1928 zemřel Leoš Janáček. Devadesátileté výročí jeho smrti si včera lidé připomněli na brněnském Ústředním hřbitově, kde je skladatel na čestném místě pohřbený.
13.08.2018 - 06:00
Komentáře