Reklama
reklama

Muže zatkla policie při vaření pervitinu, vedle v pokoji spaly děti

Kriminalisté z hodonínského toxitýmu mají za sebou úspěšný zákrok proti výrobci drog. Několikrát soudně trestaného výrobce drog přitom zadrželi přímo při výrobě dalších várek pervitinu. Nevadilo mu ani to, že ve vedlejší místnosti spaly dvě malé děti jeho přítelkyně. Ta o výrobě drogy věděla a poskytovala muži prostory, kde mohl opakovaně dvakrát až třikrát týdně pervitin vařit.

"Vyrobenou drogu spotřebovávali oba partneři a případně dále distribuovali zájemcům z řad toxikomanů. Jedná se o pětačtyřicetiletého muže a sedmadvacetiletou ženu, kteří jsou bývalými partnery a oba drogově závislí. Pro potřebná léčiva si zajížděl na Slovensko nebo do okolních lékáren v našem regionu," popsal mluvčí policie Petr Zámečník. 
 
Kriminalisté měli tento případ dlouhodobě rozpracovaný a pověstná klec spadla v druhé polovině února v Hodoníně v ulici Marxova, kde v pronajatém bytě muž drogu vařil. Policisté, na základě povolení k domovní prohlídce, do bytu vstoupili, muže a ženu zatkli a zajistili také kompletní varnu. Při zákroku si podle mluvčího museli počínat obzvlášť obezřetně, protože v sousedním pokoji spaly dvě malé děti. Ty pak museli ještě v nočních hodinách předávat rodinným příslušníkům.
  
Muž, který je hlavním organizátorem výroby drogy, přitom není v tomto oboru žádným nováčkem. Za nedovolenou výrobu drogy již byl čtyřikrát soudně trestán a z posledního pobytu ve vězení, kde strávil čtyři roky, se vrátil před dvěma lety, kdy byl propuštěn na podmínku. Poté, co kriminalisté zajistili stopy na místě činu, eskortovali oba poderželé na služebnu, kde jim sdělili podezření ze spáchání trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. "Na zadrženého muže podali návrh na vzetí do vazby, kterému soudce vyhověl a tak bude muž stíhán vazebně. Žena byla po procesních úkonech propuštěna na svobodu. Muži hrozí až desetiletý trest odnětí svobody, ženě pak polovina tohoto trestu," dodal mluvčí.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Větší část lavičky na trolejbusové zastávce zabrala dívka, které si strážníci všimli ve čtvrtek večer v Černých Polích.
17.02.2018 - 07:48
Dálnice D1 Foto: Centrum news
U kulatého stolu se dnes sešel ministr dopravy Dan Ťok s představiteli Jihomoravského kraje v čele s hejtmanem Bohumilem Šimkem. Zúčastnil se i brněnský primátor Petr Vokřál. Hlavním tématem byla...
16.02.2018 - 14:25
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Zákazníkovi cykloprodejny v centru města ukradl zloděj kolo, které nechal stát nezamčené. Přivolaní strážníci ohlásili případ svým kolegům a za čtvrt hodiny se zloděj i s kolem našel.
16.02.2018 - 07:54
K dopravní nehodě ve východní části města vyjížděli dnes kolem půl jedné ráno brněnští strážníci.
15.02.2018 - 18:46
Stany záchranářů Foto: ZZS JMK
Olympijský park na výstavišti plný různých sportů s sebou přináší i drobná zranění. Hned první týden stihli záchranáři ošetřit téměř dvacítku pacientů.
15.02.2018 - 11:45
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Pes, který utekl majitelce do psího výběhu, pomohl policii s odhalením osoby v pátrání. Majitelka zatoulaného psa jej našla u strážníků, kteří si ověřili totožnost ženy. Ukázalo se, že právě...
15.02.2018 - 07:48
Komentáře