Reklama
reklama

Muž a žena se opili a neuhlídali oheň. Okolo chaty hořel odpad

Při požáru skládky málem uhořeli pětačtyřicetiletý muž a šedesátiletá žena, kteří oheň pravděpodobně u své chaty založili. Hořet začalo ve čtvrtek po osmé hodině večer v ulici Vinohradská v Brněnských Ivanovicích.

Hustý černý kouř vidělo v okolí množství lidí. "Operační středisko tak od 20:14 hodin přijalo větší počet volání na tísňovou linku. Hasiči na místě zjistili, že hoří převážně plastový odpad na ploše asi 20 na 15 metrů v zahrádkářské lokalitě vedle dálnice D1," uvedl mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška.
Vzhledem k situaci nechal velitel zásahu povolat na místo mobilní chemickou laboratoř z Tišnova. Ta monitorovala kvalitu ovzduší v okolí požářiště. Nenaměřila však žádné nebezpečné koncentrace toxických látek. Jednotky nasadily čtyři vodní proudy se smáčedlem, které zvyšuje hasební účinek vody. Hasiči museli na místě zasahovat v dýchací technice. Protože se požár nacházel v blízkosti železničního kolejiště, zajistil velitel zásahu pomocí jednotky Správy železniční dopravní cesty snížení rychlosti projíždějících vlaků.
  
Ve 22 hodin hasiči požár zcela uhasili. Při události nebyl nikdo zraněn. "Podle zjištění byla příčinou vzniku požáru zřejmě nedbalost muže, který v místě pálil a oheň se vymknul jeho kontrole," dodal Mikoška.

Autor: 
redakce
Aktuálně
FN v Bohunicích Foto: Centrum news
Fakultní nemocnice u sv. Anny, ale také Fakultní nemocnice v Bohunicích, Dětská nemocnice a Porodnice na Obilním trhu ruší od soboty 24. března zákaz návštěv pacientů.
23.03.2018 - 14:32
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Mladá dívka z Hodonínska se stala obětí vydírání. Nejprve jí kamarád vyhrožoval tím, že pokud mu dívka nepošle nahé fotky, vyzradí jejich občasný intimní vztah. Žádal si jich ale víc a víc.
23.03.2018 - 12:07
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Auta na zákazu zastavení Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Není složité narazit v Brně na řidiče, kteří nedodržují dopravní předpisy. Někteří si dokonce pletou značku zákazu zastavení se značkou parkoviště.
22.03.2018 - 10:29
Komentáře