Reklama
reklama

Muž a žena se opili a neuhlídali oheň. Okolo chaty hořel odpad

Při požáru skládky málem uhořeli pětačtyřicetiletý muž a šedesátiletá žena, kteří oheň pravděpodobně u své chaty založili. Hořet začalo ve čtvrtek po osmé hodině večer v ulici Vinohradská v Brněnských Ivanovicích.

Hustý černý kouř vidělo v okolí množství lidí. "Operační středisko tak od 20:14 hodin přijalo větší počet volání na tísňovou linku. Hasiči na místě zjistili, že hoří převážně plastový odpad na ploše asi 20 na 15 metrů v zahrádkářské lokalitě vedle dálnice D1," uvedl mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška.
Vzhledem k situaci nechal velitel zásahu povolat na místo mobilní chemickou laboratoř z Tišnova. Ta monitorovala kvalitu ovzduší v okolí požářiště. Nenaměřila však žádné nebezpečné koncentrace toxických látek. Jednotky nasadily čtyři vodní proudy se smáčedlem, které zvyšuje hasební účinek vody. Hasiči museli na místě zasahovat v dýchací technice. Protože se požár nacházel v blízkosti železničního kolejiště, zajistil velitel zásahu pomocí jednotky Správy železniční dopravní cesty snížení rychlosti projíždějících vlaků.
  
Ve 22 hodin hasiči požár zcela uhasili. Při události nebyl nikdo zraněn. "Podle zjištění byla příčinou vzniku požáru zřejmě nedbalost muže, který v místě pálil a oheň se vymknul jeho kontrole," dodal Mikoška.

Autor: 
redakce
Aktuálně
K dalšímu neštěstí na jihomoravských železničních tratích došlo dnes ráno v Brně.
25.09.2017 - 13:54
Brněnský magistrát má plán, že do třiatřiceti let vybuduje chytré město. Z toho důvodu již nějakou dobu pracuje na strategii Brno 2050, kterou diskutuje s občany a která slibuje omezení dopravy a...
25.09.2017 - 08:00
Od pátečních pozdních nočních hodin vyšetřují brněnští kriminalisté zvlášť závažný zločin, který se stal ve vlaku směřujícím z Brna směrem do Adamova.
24.09.2017 - 20:29
Mezinárodní den kávy připadá každoročně na 1. říjen a Brno již posedmé chystá festival kávy, který se řadí mezi největší takovou akci v České republice.
24.09.2017 - 12:55
Fenomén únikových her, kdy účastníci musí řešit různé rébusy a snaží se dostat ven z labyrintu, pronikl do České republiky už dávno. Díky logickému myšlení a týmové práci musí skupina vyřešit příběh...
24.09.2017 - 09:00
Václav Vydra se narodil v Praze do herecké rodiny Dany Medřické a Václava Vydry. Diváci jej mohou vidět na prknech Divadla na Vinohradech, v karlínském divadle, ale také na televizních obrazovkách....
23.09.2017 - 16:58
Komentáře