Reklama
reklama

Muž ze Znojemska zneužíval nevlastní dceru. Dostal za to sedm let

Šestačtyřicetiletý Milan H. dva roky zneužíval svoji nevlastní dceru. Od jejích osmi let s ní měl nejen pravidelný pohlavní styk, ale jako sexuální pomůcky používal i banán a okurku. Okresní soud ve Znojmě ho loni na podzim poslal na sedm let za mříže. Jeho právník ale v úterý předstoupil před odvolací brněnský Krajský soud s tím, že se na muže vztahuje amnestie.

Obžalovaný Milan H. se k případu odmítl u krajského soudu vyjádřit. Již dříve - v průběhu vyšetřování - se ale přiznal, policie také shromáždila dostatek důkazů. Kromě sedmiletého trestu ve vězení, který mu Krajský soud v Brně potvrdil, musí muž navíc absolvovat ochrannou sexuologickou ústavní léčbu.

 

Obhájce v úterý u soudu tvrdil, že se na jeho obžalovaného klienta vztahují podmínky amnestie. "Týká se ho druhý článek. Ten říká, že má být zastavené jakékoliv trestní stíhání pro trestné činy, za které trestní zákoník stanoví trest nepřevyšující deset let," předložil obhájce soudu svůj výklad amnestie, kterou prý konzultoval i s odborníky na češtinu.

 

Senát krajského soudu ale jeho odvolání zamítl. Milan H. si ještě může podat dovolání k Nejvyššímu soudu.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Tomáš Varga
Větší slevy pro studenty a seniory při cestování vlakem a autobusem a pro všechny bez rozdílu věku možnost pořídit si měsíční „navazující šalinkartu“. Při efektivním užívání bude pro cestující téměř...
15.08.2018 - 09:00
Smrtelná dopravní nehoda se udála dnes ve Vranovicích. Šestaosmdesátiletý řidič osobního auta tam před polednem nedal na křižovatce přednost a srazil se s projíždějící dodávkou. Šofér osobního...
14.08.2018 - 16:09
Festival Foto: MMB
Lotyšská akordeonistka Ksenija Sidorova v doprovodu Filharmonie Brno zahájí v úterý 14. srpna na hradním nádvoří Mezinárodní hudební festival Špilberk. Do 24. srpna uslyší publikum pod širým nebem...
14.08.2018 - 06:30
Osmdesát dopravních nehod. Takové číslo evidují policisté v Jihomoravském kraji za první měsíc prázdnin v souvislosti s cyklisty. To je oproti loňskému červenci o 32 více.
13.08.2018 - 19:51
Přístaviště Bystrc až hrad Veveří. Tak vypadá trasa lodí na Brněnské přehradě, které od dnešního dne fungují v omezeném provozu. Důvodem je nízká hladina vody.
13.08.2018 - 18:08
Hrob Leoše Janáčka Foto: MMB
Dvanáctého srpna roku 1928 zemřel Leoš Janáček. Devadesátileté výročí jeho smrti si včera lidé připomněli na brněnském Ústředním hřbitově, kde je skladatel na čestném místě pohřbený.
13.08.2018 - 06:00
Komentáře