Reklama
reklama

Muž volal na tísňovou linku. Požadoval uvěznit prezidenta!

Lidé na jižní Moravě zneužívají policejní linku 158. V loňském roce přijali policisté přes více než dvě stě tisíc hovorů, z toho sedmdesát volajících skončilo před přestupkovou komisí.

Na policii si v loňském roce volalo o pomoc přes dvě stě tisíc občanů, to je kolem sedmnácti tisíc hovorů za měsíc. Několikrát denně se však policie potýká s falešnými a zlomyslnými telefonáty. Mezi volajícím jsou děti, které tento způsob zábavy považují za velkou legraci, opilci chtějící si zkrátit dlouhou chvíli nebo lidé pod vlivem drog.

 

Většinou si občané zavoláním na bezplatnou linku chtějí vybít vztek, zanadávat si nebo postěžovat na rodinné problémy, špatné mezilidské vztahy či nespokojenost s politickou situací státu. Příkladem je žena z Brněnska, která policejní linku vytáčela až dvacetkrát a vulgárně policistům nadávala. „Za zneužití linky byla tato žena následně potrestána tří tisícovou pokutou,“ uvedla krajská policejní mluvčí Petra Vedrová.

 

Pokud se zbytečné telefonáty nebo dokonce výjezdy policistů opakují, hrozí pachatelům pokuta až sto tisíc korun od Českého telekomunikačního úřadu. „Pokud se přestupce takového jednání dopustí během dvou let, může být částka sankce dokonce až dvojnásobná,“ dodala Vedrová.

 

Mezi loňských sedmdesát pachatelů, kteří byli oznámeni přestupkové komisi, patřil nezletilý chlapec, který upozorňoval, že v Brně-Králově Poli došlo k fyzickému napadení člena jeho rodiny. Následně policisté zjistili, že tvrzení nebylo pravdivé. V brněnských Bohunicích zahájila policie pátrací akci poté, co třiapadesátiletý muž vyhrožoval, že někoho zabije.

 

Jednašedesátiletý muž požadoval na začátku letošního roku uvěznění prezidenta Klause za údajné „šíření poplašné zprávy“, oba muži museli zaplatit tři tisíce korun. Lidé si neuvědomují, že zatímco blokují svými bezdůvodnými telefonáty linku, někdo jiný pomoc policie opravdu potřebuje.

 

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Šedesátikilovou nevybuchlou leteckou pumu likvidoval policejní pyrotechnik v sobotu dopoledne. Munice byla nalezena ve vojenském prostoru Březina. Letos se jedná již o několikátý případ výjezdu...
21.08.2018 - 15:27
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Komentáře