Reklama
reklama

Muž volal na tísňovou linku. Požadoval uvěznit prezidenta!

Lidé na jižní Moravě zneužívají policejní linku 158. V loňském roce přijali policisté přes více než dvě stě tisíc hovorů, z toho sedmdesát volajících skončilo před přestupkovou komisí.

Na policii si v loňském roce volalo o pomoc přes dvě stě tisíc občanů, to je kolem sedmnácti tisíc hovorů za měsíc. Několikrát denně se však policie potýká s falešnými a zlomyslnými telefonáty. Mezi volajícím jsou děti, které tento způsob zábavy považují za velkou legraci, opilci chtějící si zkrátit dlouhou chvíli nebo lidé pod vlivem drog.

 

Většinou si občané zavoláním na bezplatnou linku chtějí vybít vztek, zanadávat si nebo postěžovat na rodinné problémy, špatné mezilidské vztahy či nespokojenost s politickou situací státu. Příkladem je žena z Brněnska, která policejní linku vytáčela až dvacetkrát a vulgárně policistům nadávala. „Za zneužití linky byla tato žena následně potrestána tří tisícovou pokutou,“ uvedla krajská policejní mluvčí Petra Vedrová.

 

Pokud se zbytečné telefonáty nebo dokonce výjezdy policistů opakují, hrozí pachatelům pokuta až sto tisíc korun od Českého telekomunikačního úřadu. „Pokud se přestupce takového jednání dopustí během dvou let, může být částka sankce dokonce až dvojnásobná,“ dodala Vedrová.

 

Mezi loňských sedmdesát pachatelů, kteří byli oznámeni přestupkové komisi, patřil nezletilý chlapec, který upozorňoval, že v Brně-Králově Poli došlo k fyzickému napadení člena jeho rodiny. Následně policisté zjistili, že tvrzení nebylo pravdivé. V brněnských Bohunicích zahájila policie pátrací akci poté, co třiapadesátiletý muž vyhrožoval, že někoho zabije.

 

Jednašedesátiletý muž požadoval na začátku letošního roku uvěznění prezidenta Klause za údajné „šíření poplašné zprávy“, oba muži museli zaplatit tři tisíce korun. Lidé si neuvědomují, že zatímco blokují svými bezdůvodnými telefonáty linku, někdo jiný pomoc policie opravdu potřebuje.

 

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Chystáte se jet lyžovat do zahraničí? Oblíbené jsou evropské destinace jako Itálie, Rakousko nebo Francie. Je ale na takovou cestu připravené i vaše auto? Víte, jaká pravidla v těchto zemích platí?
25.02.2018 - 10:14
Odpočinková zóna s kavárnou a dětským hřištěm, více místa pro sezónní trhy i lepší možnosti parkování či rekonstrukce inženýrských sítí. Hned tři brněnská náměstí čekají v brzké budoucnosti...
25.02.2018 - 08:39
Na jedné straně rozvoj města ve sportovní či dopravní rovině, na straně druhé obyvatelé či historické klenoty města. Situace týkající se směňování městských nemovitostí budí aktuálně v jihomoravské...
24.02.2018 - 09:07
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Radnice Brno-střed vypsala výzvu pro provozovatele kaváren, barů, restaurací a dalších podniků poskytujících občerstvení v městské části Brno-střed, aby umožnili využívat své toalety i kolemjdoucím...
23.02.2018 - 12:51
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Rekonstrukce silnic, uzavírky, opravy, výluky nebo i Velká cena. To vše zkomplikuje v následujících měsících brněnskou dopravu. Jak se s těmito problémy vypořádat co nejlépe řešil kraj spolu se...
23.02.2018 - 07:04
Plameny chatu zničily Foto: HZS JMK
V noci ze středy na čtvrtek hořela dřevěná chata v Brně-Bosonohách. Uvnitř našli hasiči ohořelé lidské torzo.
22.02.2018 - 12:28
Komentáře