Reklama
reklama

Muž volal na tísňovou linku. Požadoval uvěznit prezidenta!

Lidé na jižní Moravě zneužívají policejní linku 158. V loňském roce přijali policisté přes více než dvě stě tisíc hovorů, z toho sedmdesát volajících skončilo před přestupkovou komisí.

Na policii si v loňském roce volalo o pomoc přes dvě stě tisíc občanů, to je kolem sedmnácti tisíc hovorů za měsíc. Několikrát denně se však policie potýká s falešnými a zlomyslnými telefonáty. Mezi volajícím jsou děti, které tento způsob zábavy považují za velkou legraci, opilci chtějící si zkrátit dlouhou chvíli nebo lidé pod vlivem drog.

 

Většinou si občané zavoláním na bezplatnou linku chtějí vybít vztek, zanadávat si nebo postěžovat na rodinné problémy, špatné mezilidské vztahy či nespokojenost s politickou situací státu. Příkladem je žena z Brněnska, která policejní linku vytáčela až dvacetkrát a vulgárně policistům nadávala. „Za zneužití linky byla tato žena následně potrestána tří tisícovou pokutou,“ uvedla krajská policejní mluvčí Petra Vedrová.

 

Pokud se zbytečné telefonáty nebo dokonce výjezdy policistů opakují, hrozí pachatelům pokuta až sto tisíc korun od Českého telekomunikačního úřadu. „Pokud se přestupce takového jednání dopustí během dvou let, může být částka sankce dokonce až dvojnásobná,“ dodala Vedrová.

 

Mezi loňských sedmdesát pachatelů, kteří byli oznámeni přestupkové komisi, patřil nezletilý chlapec, který upozorňoval, že v Brně-Králově Poli došlo k fyzickému napadení člena jeho rodiny. Následně policisté zjistili, že tvrzení nebylo pravdivé. V brněnských Bohunicích zahájila policie pátrací akci poté, co třiapadesátiletý muž vyhrožoval, že někoho zabije.

 

Jednašedesátiletý muž požadoval na začátku letošního roku uvěznění prezidenta Klause za údajné „šíření poplašné zprávy“, oba muži museli zaplatit tři tisíce korun. Lidé si neuvědomují, že zatímco blokují svými bezdůvodnými telefonáty linku, někdo jiný pomoc policie opravdu potřebuje.

 

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Milovníci tradičních i netradičních burgerových specialit a dobré společnosti zbystřete. Již od pátku do neděle můžete potěšit své chuťové pohárky, stačí jenom zavítat na prostranství před obchodní...
21.09.2017 - 07:00
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Komentáře