Reklama
reklama

Muž útočil sekyrou, od soudu odešel bez trestu

Z pokusu o vraždu se před senátem Krajského soudu v Brně zpovídal sedmatřicetiletý Robert Ž., který podle obžaloby při hromadné rvačce těžce sekyrou zranil muže z Albánie. Bitka, které se účastnilo dvanáct mužů, se strhla letos v únoru v kavárně v Boby centru. Přestože obžalovanému hrozilo až 15 let ve vězení, soudce ho ve středu zprostil obžaloby s tím, že šlo pravděpodobně o nutnou obranu.

Robert Ž. se k činu sice přiznal, ale hájil se tím, že se jen bránil. „Vraždit jsem nechtěl. Měl jsem strach o život a jen jsem se bránil. Proti mně stál protivník s nožem v jedné a s rozbitou lahví ve druhé ruce. Vzpomínám si jen na jeden úder, kterým jsem chtěl odvrátit útok,“ vypověděl do policejního protokolu Robert Ž. Napadený utrpěl zlomeninu lebeční kosti a v nemocnici bojoval několik dní o život.

 

Spor se strhl kvůli řidičským dovednostem kamaráda Roberta Ž. Ten dva dny před rvačkou při jízdě v centru Brna blokoval jiný vůz, v němž jel Albánec. V kavárně hotelu pak proti sobě stáli na jedné straně Robert Ž. se třemi kamarády a proti nim osm Albánců. Část byla vyzbrojená noži, rozbitými lahvemi a dřevěnými tyčemi. Robert Ž. si proto zaběhl do svého vozu pro sekeru, kterou prý dostal jako dárek.

 

Verzi obžalovaného podpořila většina svědků, včetně pracovníků kavárny. „Nutnou obranu nevylučuje ani to, že obžalovaný přišel do kavárny ozbrojený sekyrou a útok vyprovokoval.  Mohl se cítit ohrožený," zdůvodnil rozsudek soudce Pavel Göth.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Milovníci tradičních i netradičních burgerových specialit a dobré společnosti zbystřete. Již od pátku do neděle můžete potěšit své chuťové pohárky, stačí jenom zavítat na prostranství před obchodní...
21.09.2017 - 07:00
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Komentáře