Reklama
reklama

Muž střílel v obchodě a vytáhl revolver na policistu. Dostal kulku do ruky

Podlahu jedné z prodejen obchodního areálu v Kaštanové ulici v Brně rozstřílel v pondělí dopoledne třiapadesátiletý muž. Revolverem vyhrožoval i prodavačkám, které zavolaly policii. Ozbrojený muž se snažil ujet v autě, ale havaroval. Do ruky ho pak zasáhla střela policisty, když na jednoho z policistů namířil svůj revolver. Muži nyní hrozí až 12 let vězení.

Z výsledků vyšetřování vyplývá, že muž měl osobní spory s prodavačkou. V pondělí krátce dopoledne je řešil tím, že v provozovně osmkrát vystřelil. Ženu naštěstí nezranil. Když na místo dorazila policie a pokusila se střelce zatknout, seděl už seděl ve svém mercedesu. "Výzev policistů neuposlechl, snažil se na ně vozem najet a z místa ujet. Řízení ale nezvládl a narazil do zdi i stojícího policejního auta," popsal zásah mluvčí policie Pavel Šváb.

 

Nabouraný mercedes pachatele. Foto: Police ČR

Ani po nehodě muž neuposlechl výzvy policie, aby se vzdal. Naopak vytáhl z kapsy saka revolver. 

"V okamžiku, kdy muž namířil svoji zbraň na policistu, už nebyl prostor pro jiné řešení," uvedl ke střelbě mluvčí. Střela s policejní pistole zasáhla nebezpečného pachatele do pravé ruky. Vzápětí druhý člen hlídky zajistil revolver s pěti ostrými náboji v komorách a pachateli zacvakla za zády pouta.

 

V ten moment mu poskytli policisté první pomoc a přivolali lékaře. Muž se tak dopustil během krátké chvíle hned několika trestných činů: zodpovídat se bude z násilí proti úřední osobě, ohrožení pod vlivem návykové látky, nedovoleného ozbrojování, poškození cizí věci a výtržnictví. V případě odsouzení mu hrozí až dvanáctiletý pobyt za mřížemi.

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Auta na zákazu zastavení Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Není složité narazit v Brně na řidiče, kteří nedodržují dopravní předpisy. Někteří si dokonce pletou značku zákazu zastavení se značkou parkoviště.
22.03.2018 - 10:29
Rodina, která využila šance na nový domov Foto: B. Kleinhamplová
Prodloužení nájemní smlouvy bylo v březnu schváleno čtyřicáté rodině, která se účastní projektu Rapid Re-Housing. Byla tak překonána úspěšnost 80 procent v udržení bydlení, kterou si Brno před...
22.03.2018 - 07:25
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
V Jihomoravském kraji prudce vzrostl počet lidí s tuberkulózou. Zatímco v roce 2016 bylo v kraji 47 nemocných, loni jejich počet vzrostl na 66.
21.03.2018 - 19:53
Energetici z jaderné elektrárny Dukovany úspěšně dokončili výměnu paliva v druhém výrobním bloku. Výměna skončila včera ve 14 hodin, odstávka však pokračuje. Stejně tak další servisní práce.
21.03.2018 - 18:00
První velký knižní čtvrtek letošního roku nabídne nadšencům do literatury patnáct knižních novinek různorodých žánrů od domácích i zahraničních autorů. Nebude chybět ani doprovodný program v podobě...
21.03.2018 - 15:55
Vizualizace nového pavilonu Foto: MMB
Zpracováním investičního záměru na vybudování nového pavilonu v areálu Úrazové nemocnice odsouhlasili včera brněnští radní. Mohlo by se začít stavět v roce 2020.
21.03.2018 - 10:51
Komentáře