Reklama
reklama

Muž střílel v obchodě a vytáhl revolver na policistu. Dostal kulku do ruky

Podlahu jedné z prodejen obchodního areálu v Kaštanové ulici v Brně rozstřílel v pondělí dopoledne třiapadesátiletý muž. Revolverem vyhrožoval i prodavačkám, které zavolaly policii. Ozbrojený muž se snažil ujet v autě, ale havaroval. Do ruky ho pak zasáhla střela policisty, když na jednoho z policistů namířil svůj revolver. Muži nyní hrozí až 12 let vězení.

Z výsledků vyšetřování vyplývá, že muž měl osobní spory s prodavačkou. V pondělí krátce dopoledne je řešil tím, že v provozovně osmkrát vystřelil. Ženu naštěstí nezranil. Když na místo dorazila policie a pokusila se střelce zatknout, seděl už seděl ve svém mercedesu. "Výzev policistů neuposlechl, snažil se na ně vozem najet a z místa ujet. Řízení ale nezvládl a narazil do zdi i stojícího policejního auta," popsal zásah mluvčí policie Pavel Šváb.

 

Nabouraný mercedes pachatele. Foto: Police ČR

Ani po nehodě muž neuposlechl výzvy policie, aby se vzdal. Naopak vytáhl z kapsy saka revolver. 

"V okamžiku, kdy muž namířil svoji zbraň na policistu, už nebyl prostor pro jiné řešení," uvedl ke střelbě mluvčí. Střela s policejní pistole zasáhla nebezpečného pachatele do pravé ruky. Vzápětí druhý člen hlídky zajistil revolver s pěti ostrými náboji v komorách a pachateli zacvakla za zády pouta.

 

V ten moment mu poskytli policisté první pomoc a přivolali lékaře. Muž se tak dopustil během krátké chvíle hned několika trestných činů: zodpovídat se bude z násilí proti úřední osobě, ohrožení pod vlivem návykové látky, nedovoleného ozbrojování, poškození cizí věci a výtržnictví. V případě odsouzení mu hrozí až dvanáctiletý pobyt za mřížemi.

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
K dalšímu neštěstí na jihomoravských železničních tratích došlo dnes ráno v Brně.
25.09.2017 - 13:54
Brněnský magistrát má plán, že do třiatřiceti let vybuduje chytré město. Z toho důvodu již nějakou dobu pracuje na strategii Brno 2050, kterou diskutuje s občany a která slibuje omezení dopravy a...
25.09.2017 - 08:00
Od pátečních pozdních nočních hodin vyšetřují brněnští kriminalisté zvlášť závažný zločin, který se stal ve vlaku směřujícím z Brna směrem do Adamova.
24.09.2017 - 20:29
Mezinárodní den kávy připadá každoročně na 1. říjen a Brno již posedmé chystá festival kávy, který se řadí mezi největší takovou akci v České republice.
24.09.2017 - 12:55
Fenomén únikových her, kdy účastníci musí řešit různé rébusy a snaží se dostat ven z labyrintu, pronikl do České republiky už dávno. Díky logickému myšlení a týmové práci musí skupina vyřešit příběh...
24.09.2017 - 09:00
Václav Vydra se narodil v Praze do herecké rodiny Dany Medřické a Václava Vydry. Diváci jej mohou vidět na prknech Divadla na Vinohradech, v karlínském divadle, ale také na televizních obrazovkách....
23.09.2017 - 16:58
Komentáře