Reklama
reklama

Muž střílel v obchodě a vytáhl revolver na policistu. Dostal kulku do ruky

Podlahu jedné z prodejen obchodního areálu v Kaštanové ulici v Brně rozstřílel v pondělí dopoledne třiapadesátiletý muž. Revolverem vyhrožoval i prodavačkám, které zavolaly policii. Ozbrojený muž se snažil ujet v autě, ale havaroval. Do ruky ho pak zasáhla střela policisty, když na jednoho z policistů namířil svůj revolver. Muži nyní hrozí až 12 let vězení.

Z výsledků vyšetřování vyplývá, že muž měl osobní spory s prodavačkou. V pondělí krátce dopoledne je řešil tím, že v provozovně osmkrát vystřelil. Ženu naštěstí nezranil. Když na místo dorazila policie a pokusila se střelce zatknout, seděl už seděl ve svém mercedesu. "Výzev policistů neuposlechl, snažil se na ně vozem najet a z místa ujet. Řízení ale nezvládl a narazil do zdi i stojícího policejního auta," popsal zásah mluvčí policie Pavel Šváb.

 

Nabouraný mercedes pachatele. Foto: Police ČR

Ani po nehodě muž neuposlechl výzvy policie, aby se vzdal. Naopak vytáhl z kapsy saka revolver. 

"V okamžiku, kdy muž namířil svoji zbraň na policistu, už nebyl prostor pro jiné řešení," uvedl ke střelbě mluvčí. Střela s policejní pistole zasáhla nebezpečného pachatele do pravé ruky. Vzápětí druhý člen hlídky zajistil revolver s pěti ostrými náboji v komorách a pachateli zacvakla za zády pouta.

 

V ten moment mu poskytli policisté první pomoc a přivolali lékaře. Muž se tak dopustil během krátké chvíle hned několika trestných činů: zodpovídat se bude z násilí proti úřední osobě, ohrožení pod vlivem návykové látky, nedovoleného ozbrojování, poškození cizí věci a výtržnictví. V případě odsouzení mu hrozí až dvanáctiletý pobyt za mřížemi.

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Následky vichřice Foto: HZS JMK
Od včerejší dvacáté do dnešní sedmnácté hodiny řešili hasiči, v souvislosti se silným větrem, téměř sedm desítek událostí. Převážně odstraňovali spadlé stromy a zlomené větve.
24.09.2018 - 18:45
Bike and Run festival. Novinka, která zahrnovala prestižní Cannondale MTB Kritérium a Noční běh 5,10 mil Brnem, přilákala téměř pět set závodníků. Podzimní počasí přálo bajkerům i běžcům všech...
24.09.2018 - 11:45
V pátek 21.9. odstartovalo finále 8. ročníku Ankety Dobrovolní hasiči roku, do kterého postupuje 25 jednotek a 25 sborů dobrovolných hasičů ze všech krajů České republiky. Finalisty nominovala...
24.09.2018 - 08:13
Už to bude téměř měsíc, kdy se silnice v brněnském středu zahalily do modré barvy. Jak se vede modrým zónám a jak funguje rezidentní parkování v reálu?
23.09.2018 - 18:18
K neobvyklému obyvateli řeky Svitavy vyrazili v pátek dopoledne strážníci do Tkalcovské ulice.
23.09.2018 - 08:54
Chcete-li chránit váš domov, kvalitní bezpečnostní dveře jsou prvním krokem v zabezpečení, neboť drtivá většina vloupání do domácností probíhá právě přes dveře. Ochranu si ale zaslouží i okna či...
22.09.2018 - 08:53
Komentáře