Reklama
reklama

Muž sjednával pro banku úvěry a přitom podváděl. Jde o miliony korun

Svérázným způsobem si spolupráci s bankou při sjednávání úvěrů na bydlení představoval padesátiletý muž z Brna. Připravil banku o téměř jedenáct milionů. Úvěry sjednával na základě nepravdivých údajů. Nyní je on a spolu s ním ještě sedm lidí obviněno ze spáchání zvlášť závažného zločinu úvěrového podvodu.

Na počátku rozplétání případu byla informace jednoho z velkých bankovních ústavů o podezření z úvěrového podvodu, kterého se mělo dopustit hned několik lidí. Ti uzavřeli úvěrové smlouvy na základě nepravdivých potvrzení o příjmu a úvěry pak nespláceli. Všechny tyto podezřelé nesplácené úvěry měly přitom společnou jednu důležitou věc – zprostředkovatele úvěru. Tím byl padesátiletý muž z Brna, který s bankou spolupracoval jako externí obchodní manažer.

 

"Sepisoval návrhy na uzavření smlouvy o úvěru a následně zprostředkovával uzavření smlouvy za účelem pořízení nebo rekonstrukce bydlení. Jeho dnes spoluobvinění žadatelé o úvěr k žádosti dokládali falešná potvrzení o příjmu a nepravdivá daňová přiznání, a tím si často navýšili až desetinásobně svůj příjem, avšak pouze na papíře," popsala mluvčí policie Petra Vedrová.

 

Banka jim pak úvěr většinou poskytla a žadatelé zakrátko přestali splácet a peníze od banky použili pro svou potřebu. Kriminalisté povedenému zprostředkovateli prokázali a zadokumentovali minimálně dvanáct těchto případů. Škoda způsobená jeho jednáním se vyšplhala na téměř jedenáct milionů korun, o dalších deset milionů pak mohl banku společně se svými kumpány připravit, kdyby všechny skutky dokonali.

 

"Za zvlášť závažný zločin úvěrového podvodu teď povedenému zprostředkovateli hrozí až desetiletý pobyt za mřížemi. Na rozsudek soudu si počká ve vězení, kde už si za jiné úvěrové podvody odpykává trest," dodala mluvčí. Za spolupráci na zločinu je na svobodě stíháno dalších sedm obviněných.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Milovníci tradičních i netradičních burgerových specialit a dobré společnosti zbystřete. Již od pátku do neděle můžete potěšit své chuťové pohárky, stačí jenom zavítat na prostranství před obchodní...
21.09.2017 - 07:00
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Komentáře