Reklama
reklama

Muž přežil v elektrárně pád z výšky dvaceti metrů. Zůstal ležet v popílku

Zraněného dělníka zachraňovali v areálu elektrárny v Hodoníně jihomoravští hasiči. Dvacetimetrový pád do těžko dostupného elektrárenského cyklonu jedenapadesátiletý muž přežil. Případ bude řešit inspektorát práce.

Zraněný muž ležel po pádu z asi 22 metrů na dně elektrárenského cyklonu, což je asi 30 metrů vysoká věž trychtýřového tvaru. „Vážně zraněný muž zůstal uvězněný ve spodní části cyklonu, která měla v průměru méně než metr. Situaci komplikovala skutečnost, že na dně byla vrstva teplého popílku a prachu,“ popsal situaci mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška.

 

Zásah byl vzhledem k vyšší teplotě, prašnosti a úzkému manipulačnímu prostoru uvnitř šachty pro hasiče velmi namáhavý a trval více než čtyři hodiny.

„Muž byl po celou dobu vyprošťování při vědomí, ale utrpěl závažná poranění. Na místo se dostal i tým letecké záchranné služby, který si zraněného převzal a následně ho za stálé péče transportoval na Urgentní příjem brněnské fakultní nemocnice.

 

  

 

Nehodu potvrdil i mluvčí ČEZu pro obnovitelné zdroje Martin Schreier. „Při generální opravě na zařízení Elektrárny Hodonín došlo k pádu pracovníka dodavatelské firmy do takzvaného cyklonu. Jde o zařízení sloužící k odlučování pevných částic z odsávaných spalin, které bylo v průběhu opravy mimo provoz," sdělil Schreir.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Vítězný návrh Foto: KAM
Zklidnění dopravy, více zeleně, míst pro odpočinek a volný čas. I taková by mohlo v budoucnu vypadat historické Staré Brno. Porota ocenila nejlepší návrhy v ideové soutěži na proměnu Mendlova náměstí...
26.09.2018 - 05:00
Protihluková stěna Foto: DPMB
Obyvatelé Bystrce se dočkají rekonstrukce protihlukové stěny, která je má lépe ochránit před hlukem od projíždějících tramvají i aut. Investice vyjdou na 11 milionů korun.
25.09.2018 - 15:38
Zelný trh Foto: Centrum news
Užít si slavný německý pivní festival Oktoberfest mohou lidé i v Brně. Slavnosti bavorského piva a dobrého jídla se uskuteční již tradičně na Zelném trhu. Začne ve čtvrtek 27. září a potrvá až do...
25.09.2018 - 11:54
Řidič auta najel na vyvýšený obrubník Foto: PČR JMK
V neděli nad ránem přijali strážníci oznámení od náhodného svědka, že v Hodoníně havarovalo auto najetím na vyvýšený ostrůvek a jeho řidič uvnitř auta spí. Když se nejbližší policejní hlídka blížila...
25.09.2018 - 07:42
Následky vichřice Foto: HZS JMK
Od včerejší dvacáté do dnešní sedmnácté hodiny řešili hasiči, v souvislosti se silným větrem, téměř sedm desítek událostí. Převážně odstraňovali spadlé stromy a zlomené větve.
24.09.2018 - 18:45
Bike and Run festival. Novinka, která zahrnovala prestižní Cannondale MTB Kritérium a Noční běh 5,10 mil Brnem, přilákala téměř pět set závodníků. Podzimní počasí přálo bajkerům i běžcům všech...
24.09.2018 - 11:45
Komentáře