Reklama
reklama

Muž přežil v elektrárně pád z výšky dvaceti metrů. Zůstal ležet v popílku

Zraněného dělníka zachraňovali v areálu elektrárny v Hodoníně jihomoravští hasiči. Dvacetimetrový pád do těžko dostupného elektrárenského cyklonu jedenapadesátiletý muž přežil. Případ bude řešit inspektorát práce.

Zraněný muž ležel po pádu z asi 22 metrů na dně elektrárenského cyklonu, což je asi 30 metrů vysoká věž trychtýřového tvaru. „Vážně zraněný muž zůstal uvězněný ve spodní části cyklonu, která měla v průměru méně než metr. Situaci komplikovala skutečnost, že na dně byla vrstva teplého popílku a prachu,“ popsal situaci mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška.

 

Zásah byl vzhledem k vyšší teplotě, prašnosti a úzkému manipulačnímu prostoru uvnitř šachty pro hasiče velmi namáhavý a trval více než čtyři hodiny.

„Muž byl po celou dobu vyprošťování při vědomí, ale utrpěl závažná poranění. Na místo se dostal i tým letecké záchranné služby, který si zraněného převzal a následně ho za stálé péče transportoval na Urgentní příjem brněnské fakultní nemocnice.

 

  

 

Nehodu potvrdil i mluvčí ČEZu pro obnovitelné zdroje Martin Schreier. „Při generální opravě na zařízení Elektrárny Hodonín došlo k pádu pracovníka dodavatelské firmy do takzvaného cyklonu. Jde o zařízení sloužící k odlučování pevných částic z odsávaných spalin, které bylo v průběhu opravy mimo provoz," sdělil Schreir.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Pořídili jste si nové bydlení a nyní přemýšlíte jak vybavit interiéry tak, aby byly nadčasové i funkční? Nebo přemýšlíte nad renovací a zkvalitněním svého domova současného? Ústředním bodem, který...
17.03.2018 - 11:57
Zájem o nemovitosti v jihomoravské metropoli stále roste a na stoupající poptávku reagují i ceny. Ty dosahují svého maxima. Zdá se, že se ale bytu chtivým Brňanům blýská na lepší časy.
17.03.2018 - 09:34
Záběr z videa Foto: Městská policie Brno
Čtyřiadvacetiletý cizinec se vloupal do domu v městské části Brno-střed. Policii zavolali obyvatelé domu, kteří slyšeli rány a báli se o svou bezpečnost. Lupič opustil byt až po hrozbou namířené...
16.03.2018 - 15:10
Šestice brněnských pedagogů získá ocenění Učitel roku 2018. Slavnostní předání ocenění se uskuteční při příležitosti Dne učitelů ve středu 28. března 2018 na Nové radnici.
16.03.2018 - 11:30
Ulici Hanácká čeká od dnešní osmé hodiny uzavírka. Z toho důvodu bude omezen průjezd veškeré dopravy ulicí Hanáckou v obou směrech. Rovněž zastávku Hanácká čeká přeložení. Uzavírka potrvá do...
16.03.2018 - 07:00
Divadlo žije. Bez ohledu na okolnosti. I tak by se dalo popsat inkluzivní taneční divadlo Kafkasia, které bude mít premiéru 14. dubna 2018 v Brně. Šestice tanečníků – včetně dvou s tělesných...
15.03.2018 - 22:15
Komentáře