Reklama
reklama

Muž polil schody ve Velkém Špalíčku vlastními výkaly

To, že ho ochranka nákupního centra Velký Špalíček vykázala ven, rozlobilo čtyřiatřicetiletého Brňana. Rozhodl se pomstít a vlastními výkaly, které přinesl v kbelíku, dvakrát polil schody. Poprvé vylil obsah kbelíku i na pracovníka bezpečnostní služby.

Brno - K prvnímu incidentu došlo ve Velkém Špalíčku už v lednu. Muž polil schody obchodního domu v centru Brna vlastními výkaly, které si přinesl v kýblu. „Část vychrstl i na člena ochranky, který mu v tom chtěl zabránit,“ konstatoval mluvčí policie Pavel Šváb.

 

Jen o dva dny později se do obchodu vydal muž znovu. Tentokrát obsah kýble vylil na rampu na kočárky a posypal ji navíc skleněnými střepy.

Muže už policisté dobře znají za jeho předchozí trestné činy. Často také zaměstnává úřady různými žádostmi a stížnostmi.

 

V únoru si muž na konto připsal ještě útok na tři Vietnamce. Nejdříve je urážel a pak po nich chtěl hodit plastovým barelem. To se mu nepodařilo, tak nakonec jen kopal do jejich auta.

 

Výtržník se nejdříve nechtěl na policii, která jeho totožnost rychle zjistila, přiznat. „Později otočil. Za vše prý mohl člen ochranky, který ho vykázal z obchodu ven, protože přišel se psem,“ dodal Šváb.

 

Tento týden si muž od kriminalistů vyslechl usnesení o podezření z výtržnictví a poškození cizí věci. Hrozí mu za to až tříleté vězení.

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Chystáte se jet lyžovat do zahraničí? Oblíbené jsou evropské destinace jako Itálie, Rakousko nebo Francie. Je ale na takovou cestu připravené i vaše auto? Víte, jaká pravidla v těchto zemích platí?
25.02.2018 - 10:14
Odpočinková zóna s kavárnou a dětským hřištěm, více místa pro sezónní trhy i lepší možnosti parkování či rekonstrukce inženýrských sítí. Hned tři brněnská náměstí čekají v brzké budoucnosti...
25.02.2018 - 08:39
Na jedné straně rozvoj města ve sportovní či dopravní rovině, na straně druhé obyvatelé či historické klenoty města. Situace týkající se směňování městských nemovitostí budí aktuálně v jihomoravské...
24.02.2018 - 09:07
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Radnice Brno-střed vypsala výzvu pro provozovatele kaváren, barů, restaurací a dalších podniků poskytujících občerstvení v městské části Brno-střed, aby umožnili využívat své toalety i kolemjdoucím...
23.02.2018 - 12:51
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Rekonstrukce silnic, uzavírky, opravy, výluky nebo i Velká cena. To vše zkomplikuje v následujících měsících brněnskou dopravu. Jak se s těmito problémy vypořádat co nejlépe řešil kraj spolu se...
23.02.2018 - 07:04
Plameny chatu zničily Foto: HZS JMK
V noci ze středy na čtvrtek hořela dřevěná chata v Brně-Bosonohách. Uvnitř našli hasiči ohořelé lidské torzo.
22.02.2018 - 12:28
Komentáře