Reklama
reklama

Muž polil schody ve Velkém Špalíčku vlastními výkaly

To, že ho ochranka nákupního centra Velký Špalíček vykázala ven, rozlobilo čtyřiatřicetiletého Brňana. Rozhodl se pomstít a vlastními výkaly, které přinesl v kbelíku, dvakrát polil schody. Poprvé vylil obsah kbelíku i na pracovníka bezpečnostní služby.

Brno - K prvnímu incidentu došlo ve Velkém Špalíčku už v lednu. Muž polil schody obchodního domu v centru Brna vlastními výkaly, které si přinesl v kýblu. „Část vychrstl i na člena ochranky, který mu v tom chtěl zabránit,“ konstatoval mluvčí policie Pavel Šváb.

 

Jen o dva dny později se do obchodu vydal muž znovu. Tentokrát obsah kýble vylil na rampu na kočárky a posypal ji navíc skleněnými střepy.

Muže už policisté dobře znají za jeho předchozí trestné činy. Často také zaměstnává úřady různými žádostmi a stížnostmi.

 

V únoru si muž na konto připsal ještě útok na tři Vietnamce. Nejdříve je urážel a pak po nich chtěl hodit plastovým barelem. To se mu nepodařilo, tak nakonec jen kopal do jejich auta.

 

Výtržník se nejdříve nechtěl na policii, která jeho totožnost rychle zjistila, přiznat. „Později otočil. Za vše prý mohl člen ochranky, který ho vykázal z obchodu ven, protože přišel se psem,“ dodal Šváb.

 

Tento týden si muž od kriminalistů vyslechl usnesení o podezření z výtržnictví a poškození cizí věci. Hrozí mu za to až tříleté vězení.

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Den Brna Foto: TIC Brno
Neúspěšné obléhání Brna Švédy se letos poprvé slaví hned dva víkendy po sobě. Ten první – duchovně-hudební – již máme za sebou. Nyní probíhá doprovodný program a schyluje se k bojovému střetu na...
17.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Tomáš Varga
Řidič v Bohunicích překročil povolenou rychlost 50 kilometrů v hodině téměř dvojnásobně. Jeho dechová zkouška na alkohol byla negativní, z opilosti však obvinil strážníka. Jak dechová zkouška ukázala...
16.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Tomáš Varga
Větší slevy pro studenty a seniory při cestování vlakem a autobusem a pro všechny bez rozdílu věku možnost pořídit si měsíční „navazující šalinkartu“. Při efektivním užívání bude pro cestující téměř...
15.08.2018 - 09:00
Smrtelná dopravní nehoda se udála dnes ve Vranovicích. Šestaosmdesátiletý řidič osobního auta tam před polednem nedal na křižovatce přednost a srazil se s projíždějící dodávkou. Šofér osobního...
14.08.2018 - 16:09
Festival Foto: MMB
Lotyšská akordeonistka Ksenija Sidorova v doprovodu Filharmonie Brno zahájí v úterý 14. srpna na hradním nádvoří Mezinárodní hudební festival Špilberk. Do 24. srpna uslyší publikum pod širým nebem...
14.08.2018 - 06:30
Komentáře