Reklama
reklama

Muž nabízel levné vepřové až do domu. Masa se zákazníci nedočkali

Zajímavou nabídkou na levný prodej jatečných prasat se nechalo zlákat devatenáct lidí. Všechny zaujal stejný inzerát, který se začátkem listopadu se objevil v různých obchodních domech ve Znojmě. Devětatřicetiletý muž ze Znojemska pak od nich vždy vybral zálohu, ale maso už nedodal. Podvodníkovi hrozí dva roky za mřížemi.

Podvod měl muž dobře vymyšlený. Po telefonickém kontaktu si se zájemci o maso domluvil schůzku buď někde ve městě, nebo přímo u nich doma. Za každé objednané prase vybral zálohu ve výši jeden tisíc korun. „Někteří si objednali i čtyři prasata najednou, ale pak už jen čekali na dodávku. Vzhledem k tomu, že se dosud ničeho nedočkali, vše oznámili na policii,“ popsala mluvčí znojemské policie Lenka Drahokoupilová.

 

Podvodník jednal velice slušně a tím snadno získával důvěru osob, se kterými komunikoval. Na základě výzvy ve sdělovacích prostředcích, ve které policisté pátrali po podvodníkovi, se na policii přihlásilo devatenáct lidí, kteří se nechali nalákat na levné vepřové maso.

 

 

„Původně jsme protiprávní jednání neznámého pachatele kvalifikovali jako přestupek. V těchto dnech se však počet poškozených rozrostl na devatenáct. Celkem měl muž od zájemců vybrat téměř pětačtyřicet tisíc korun. Je důvodně proto podezřelý z podvodu,“ dodala mluvčí. Podle trestního zákoníku mu hrozí až dva roky odnětí svobody.  

Autor: 
admin
Aktuálně
Letos v dubnu vyvolal poprask a nevoli obcí, o kterých se nelichotivě zmiňoval, nyní vychází jeho nová verze. Autentický průvodce To je Brno má i novou kapitolu, v níž dotčená místa vyzdvihují svou...
21.09.2017 - 19:53
Prostor Flédy se v neděli 1. října opět zaplní oblíbeným bleším trhem. Celkem tu nabídne téměř 50 lokálních prodejců vlastnoruční výrobky, věci z druhé ruky, knihy, originální retro věci a rozšíří se...
21.09.2017 - 13:38
Milovníci tradičních i netradičních burgerových specialit a dobré společnosti zbystřete. Již od pátku do neděle můžete potěšit své chuťové pohárky, stačí jenom zavítat na prostranství před obchodní...
21.09.2017 - 07:00
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Komentáře