Reklama
reklama

Muž (65) zaplnil půdu v domě zbraněmi, náboji a chemikáliemi

Z trestného činu nedovoleného ozbrojování obvinili policisté pětašedesátiletého muže, který v domě v Rychtářově na Vyškovsku více než deset let bez povolení hromadil zbraně a střelivo různého data výroby a různé ráže a také chemikálie.

Na jeho nezákonný koníček se přišlo náhodou v okamžiku, kdy dům zachraňovali hasiči. Od sazí v komíně totiž hořelo uvnitř komína a v okolí dvířek v prvním patře domu.

 

Až po téměř dvaceti hodinách práce policisté opustili rodinný dům, na jehož půdě hasiči objevili velké množství krátkých i dlouhých střelných zbraní, munice a chemikálií. „Na místě byli policejní pyrotechnici a odborníci na balistiku, kteří munici na místě zajistili pro další odborné expertízy. Chemikálie si na rozbor převzala specializovaná mobilní hasičská laboratoř. O jaký druh munice, z jakého období, v jakém množství a za jakým účelem byla skladována, policisté dále zjišťují,“ uvedla mluvčí policie Iva Šebková a ubezpečila, že v domě se už nenachází žádné zbraně a střelivo.

 

  

 

Pětašedesátiletého majitele domu policie obvinila z trestného činu nedovoleného ozbrojování.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Šedesátikilovou nevybuchlou leteckou pumu likvidoval policejní pyrotechnik v sobotu dopoledne. Munice byla nalezena ve vojenském prostoru Březina. Letos se jedná již o několikátý případ výjezdu...
21.08.2018 - 15:27
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Komentáře