Reklama
reklama

Muž (39) se od srpna se živil krádežemi, nyní je ve vazbě

Od poloviny srpna do konce října se s železnou pravidelností vydával na zlodějské výpravy po Brně a okolí devětatřicetiletý muž z Brna. Vloupával se do aut, bytů, garáží, šatních skříněk i sklepů. Kradl peníze, elektroniku, šperky, jízdní kola a vše, co mu přišlo pod ruku.

Ukradené věci pak zloděj prodával náhodným lidem za zlomek skutečné hodnoty. Při jeho zlodějských návštěvách často zmizely i důležité dokumenty. „Kriminalisté mu prokázali celkem 42 skutků, z toho 23 se dopustil přímo v Brně, zbytek se stal v Jihomoravském kraji. Hodnota odcizených věcí překročila 900 tisíc korun, oprava poškozených vozidel a zámků u objektů bude stát majitele 260 tisíc korun,“ vypočítal škodu mluvčí policie Pavel Šváb.

 

Pokud by pachatel byl úspěšný při všech pokusech o výběr hotovosti z bankomatů, narostla by škoda o několik set tisíc korun. Kriminalistům usnadnil práci i videozáznam z kamery ve vykrádaném vozidle. „Většina poškozených si už zřejmě po této zkušenosti bude pamatovat mnohokrát opakovanou poučku, že „Auto není trezor“ a někteří snad i to, že u platební karty je nebezpečné schovávat PIN kód,“ dodal Šváb.

 

Vyšetřovatel muži sdělil obvinění ze zločinu krádež a přečinů porušování domovní svobody a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. V minulosti již trestaný muž si na verdikt soudu počká ve vazbě. Hrozí mu až osmiletý pobyt za mřížemi.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Den Brna Foto: TIC Brno
Neúspěšné obléhání Brna Švédy se letos poprvé slaví hned dva víkendy po sobě. Ten první – duchovně-hudební – již máme za sebou. Nyní probíhá doprovodný program a schyluje se k bojovému střetu na...
17.08.2018 - 07:00
Komentáře