Reklama
reklama

Muž (39) se od srpna se živil krádežemi, nyní je ve vazbě

Od poloviny srpna do konce října se s železnou pravidelností vydával na zlodějské výpravy po Brně a okolí devětatřicetiletý muž z Brna. Vloupával se do aut, bytů, garáží, šatních skříněk i sklepů. Kradl peníze, elektroniku, šperky, jízdní kola a vše, co mu přišlo pod ruku.

Ukradené věci pak zloděj prodával náhodným lidem za zlomek skutečné hodnoty. Při jeho zlodějských návštěvách často zmizely i důležité dokumenty. „Kriminalisté mu prokázali celkem 42 skutků, z toho 23 se dopustil přímo v Brně, zbytek se stal v Jihomoravském kraji. Hodnota odcizených věcí překročila 900 tisíc korun, oprava poškozených vozidel a zámků u objektů bude stát majitele 260 tisíc korun,“ vypočítal škodu mluvčí policie Pavel Šváb.

 

Pokud by pachatel byl úspěšný při všech pokusech o výběr hotovosti z bankomatů, narostla by škoda o několik set tisíc korun. Kriminalistům usnadnil práci i videozáznam z kamery ve vykrádaném vozidle. „Většina poškozených si už zřejmě po této zkušenosti bude pamatovat mnohokrát opakovanou poučku, že „Auto není trezor“ a někteří snad i to, že u platební karty je nebezpečné schovávat PIN kód,“ dodal Šváb.

 

Vyšetřovatel muži sdělil obvinění ze zločinu krádež a přečinů porušování domovní svobody a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. V minulosti již trestaný muž si na verdikt soudu počká ve vazbě. Hrozí mu až osmiletý pobyt za mřížemi.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Komentáře