Reklama
reklama

Moravské zemské muzeum představí dětem Afriku a její objevitele

Hlavně nejmladším návštěvníkům je určena výstava o Africe a jejím objevování v brněnském Pavilonu Anthropos. Připravilo ji dětské oddělení Moravského zemského muzea. Hravou formou představuje tradiční kultury Afriky, stejně jako osudy českých cestovatelů, kteří pomáhali tajemný kontinent objevovat.

Vystavené předměty dokumentují kulturu a přírodu různých částí Afriky. Některé exponáty získali při svých cestách vědečtí pracovníci Moravského zemského muzea, zejména zoologové.

Každý návštěvník může výstavu projít s pracovním listem v podobě cestovního deníku, do kterého si zapíše a zakreslí své poznatky. Muzejníci připravili také tematickou počítačovou hru, interaktivní předměty a speciální ozvučení sálu.

Na přípravě výstavy se podílelo Náprstkovo muzeum asijských, afrických a amerických kultur v Praze. Přispěli také současní čeští cestovatelé a dobrodruzi, třeba Rudolf Švaříček a David Švejnoha. Expozice potrvá do 28. února příštího roku.

 

  

Autor: 
redakce
Aktuálně
Větší část lavičky na trolejbusové zastávce zabrala dívka, které si strážníci všimli ve čtvrtek večer v Černých Polích.
17.02.2018 - 07:48
Dálnice D1 Foto: Centrum news
U kulatého stolu se dnes sešel ministr dopravy Dan Ťok s představiteli Jihomoravského kraje v čele s hejtmanem Bohumilem Šimkem. Zúčastnil se i brněnský primátor Petr Vokřál. Hlavním tématem byla...
16.02.2018 - 14:25
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Zákazníkovi cykloprodejny v centru města ukradl zloděj kolo, které nechal stát nezamčené. Přivolaní strážníci ohlásili případ svým kolegům a za čtvrt hodiny se zloděj i s kolem našel.
16.02.2018 - 07:54
K dopravní nehodě ve východní části města vyjížděli dnes kolem půl jedné ráno brněnští strážníci.
15.02.2018 - 18:46
Stany záchranářů Foto: ZZS JMK
Olympijský park na výstavišti plný různých sportů s sebou přináší i drobná zranění. Hned první týden stihli záchranáři ošetřit téměř dvacítku pacientů.
15.02.2018 - 11:45
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Pes, který utekl majitelce do psího výběhu, pomohl policii s odhalením osoby v pátrání. Majitelka zatoulaného psa jej našla u strážníků, kteří si ověřili totožnost ženy. Ukázalo se, že právě...
15.02.2018 - 07:48
Komentáře