Reklama
reklama

Moravské zemské muzeum představí dětem Afriku a její objevitele

Hlavně nejmladším návštěvníkům je určena výstava o Africe a jejím objevování v brněnském Pavilonu Anthropos. Připravilo ji dětské oddělení Moravského zemského muzea. Hravou formou představuje tradiční kultury Afriky, stejně jako osudy českých cestovatelů, kteří pomáhali tajemný kontinent objevovat.

Vystavené předměty dokumentují kulturu a přírodu různých částí Afriky. Některé exponáty získali při svých cestách vědečtí pracovníci Moravského zemského muzea, zejména zoologové.

Každý návštěvník může výstavu projít s pracovním listem v podobě cestovního deníku, do kterého si zapíše a zakreslí své poznatky. Muzejníci připravili také tematickou počítačovou hru, interaktivní předměty a speciální ozvučení sálu.

Na přípravě výstavy se podílelo Náprstkovo muzeum asijských, afrických a amerických kultur v Praze. Přispěli také současní čeští cestovatelé a dobrodruzi, třeba Rudolf Švaříček a David Švejnoha. Expozice potrvá do 28. února příštího roku.

 

  

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Tomáš Varga
Větší slevy pro studenty a seniory při cestování vlakem a autobusem a pro všechny bez rozdílu věku možnost pořídit si měsíční „navazující šalinkartu“. Při efektivním užívání bude pro cestující téměř...
15.08.2018 - 09:00
Smrtelná dopravní nehoda se udála dnes ve Vranovicích. Šestaosmdesátiletý řidič osobního auta tam před polednem nedal na křižovatce přednost a srazil se s projíždějící dodávkou. Šofér osobního...
14.08.2018 - 16:09
Festival Foto: MMB
Lotyšská akordeonistka Ksenija Sidorova v doprovodu Filharmonie Brno zahájí v úterý 14. srpna na hradním nádvoří Mezinárodní hudební festival Špilberk. Do 24. srpna uslyší publikum pod širým nebem...
14.08.2018 - 06:30
Osmdesát dopravních nehod. Takové číslo evidují policisté v Jihomoravském kraji za první měsíc prázdnin v souvislosti s cyklisty. To je oproti loňskému červenci o 32 více.
13.08.2018 - 19:51
Přístaviště Bystrc až hrad Veveří. Tak vypadá trasa lodí na Brněnské přehradě, které od dnešního dne fungují v omezeném provozu. Důvodem je nízká hladina vody.
13.08.2018 - 18:08
Hrob Leoše Janáčka Foto: MMB
Dvanáctého srpna roku 1928 zemřel Leoš Janáček. Devadesátileté výročí jeho smrti si včera lidé připomněli na brněnském Ústředním hřbitově, kde je skladatel na čestném místě pohřbený.
13.08.2018 - 06:00
Komentáře