Reklama
reklama

Moravské náměstí roztančí stepaři, přijedou i mistři světa

Stepaři míří do Brna, rozezvučí celou moravskou metropoli na čtvrtém ročníku Mezinárodního stepařského festivalu. Setkání stovky tanečníků stepu z Česka i zahraničí se uskuteční už dnes odpoledne.

V pátek od tří hodin zahájí festival více než padesát stepařů před Místodržitelským palácem na Moravském náměstí. Na návštěvníky čeká vystoupení zdarma a plno zajímavých soutěží. V tanečním studiu No feet na ulici Václavské proběhne ve středu 24. dubna přednáška s videoprojekcemi o historii i současnosti stepu s několikanásobnými mistry světa Costelem a Dorelem Surbeckovými.

 

Následující den nabídne No feet veřejnosti lekci stepu zdarma. Navíc si každý odvážlivec odnese domů dárek. Dále čeká na milovníky stepu stepařský jam nebo seminář se zahraničními lektory a světovými mistry.

 

„Festival vyvrcholí Velkou stepovou show, která se bude konat v neděli 28. dubna v 19 hodin v Divadle Bolka Polívky,“ uvedla manažerka festivalu Martina Konečná. Tam vystoupí uznávání umělci – švýcarští stepaři, choreografové a tanečníci Costel a Dorel Surbeckovi, taky mistr, tanečník i herec z Ukrajiny Alexandr Ostanin.

 

V pondělí 29. dubna roztančí kavárnu Práh a Galerii Vaňkovka mini stepařský jam ke Dni tance, kdy budou tancovat lidé v celé republice. Po dobu festivalu bude probíhat výstava fotografií se stepařskou tématikou v Park Lane Cafe na Lužánecké ulici.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Šedesátikilovou nevybuchlou leteckou pumu likvidoval policejní pyrotechnik v sobotu dopoledne. Munice byla nalezena ve vojenském prostoru Březina. Letos se jedná již o několikátý případ výjezdu...
21.08.2018 - 15:27
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Komentáře