Reklama
reklama

Moravské náměstí roztančí stepaři, přijedou i mistři světa

Stepaři míří do Brna, rozezvučí celou moravskou metropoli na čtvrtém ročníku Mezinárodního stepařského festivalu. Setkání stovky tanečníků stepu z Česka i zahraničí se uskuteční už dnes odpoledne.

V pátek od tří hodin zahájí festival více než padesát stepařů před Místodržitelským palácem na Moravském náměstí. Na návštěvníky čeká vystoupení zdarma a plno zajímavých soutěží. V tanečním studiu No feet na ulici Václavské proběhne ve středu 24. dubna přednáška s videoprojekcemi o historii i současnosti stepu s několikanásobnými mistry světa Costelem a Dorelem Surbeckovými.

 

Následující den nabídne No feet veřejnosti lekci stepu zdarma. Navíc si každý odvážlivec odnese domů dárek. Dále čeká na milovníky stepu stepařský jam nebo seminář se zahraničními lektory a světovými mistry.

 

„Festival vyvrcholí Velkou stepovou show, která se bude konat v neděli 28. dubna v 19 hodin v Divadle Bolka Polívky,“ uvedla manažerka festivalu Martina Konečná. Tam vystoupí uznávání umělci – švýcarští stepaři, choreografové a tanečníci Costel a Dorel Surbeckovi, taky mistr, tanečník i herec z Ukrajiny Alexandr Ostanin.

 

V pondělí 29. dubna roztančí kavárnu Práh a Galerii Vaňkovka mini stepařský jam ke Dni tance, kdy budou tancovat lidé v celé republice. Po dobu festivalu bude probíhat výstava fotografií se stepařskou tématikou v Park Lane Cafe na Lužánecké ulici.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Kožní problémy, tělesné bolesti a řadu dalších zdravotních neduhů, které sužují mnoho lidí, lze u nás řešit zákonnými produkty z konopí. Od prosince roku 2016 mohou obyvatelé moravské metropole Brno...
18.09.2017 - 20:03
Komentáře